Váš názor na referendum

maribell
20. jan 2015

ahojte 🙂 tato tema nieje vytvorena pre konflikty alebo zistovanie kto ako bude hlasovat .. nezaujima ma obsah vasich hlasovacich harkov .... ide o referendum ako take ..neviem sa z toho vysomarit .. vsade citam clanky o nejakom vyhratom boji .. uprimne vobec neviem co si mam o tom mysliet, tie zle polozene otazky aby sa ludia mylili ..koho to cele bol vlastne napad? .. same agresivne kampane pre alebo proti ..clovek uz fakt nevie co si ma mysliet ..a preto voprec dakujem vsetkym ktory sa v klude vyjadria aby mi to objasnili ..dakujem

xenicka13
20. jan 2015

Tiez som sklamaná, že kam sme sa to dostali, ze musíme hlasovať za take veci, ktoré by mali byt samozrejme, teda, ze rodina su otec, mama a deti

misinka26
20. jan 2015

...ja si hlavne myslím, že nikto z nám nemá právo rozhodovať o iných a vyčleňovať ľudí z komunity kôli sexuálnej orientácii ... každý má právo na rodinu, či je taký alebo onaký !!!! Ide tu o hon na ,,čarodejnice,, o nič iné ...

kiki68
20. jan 2015

skoda 6 mil. eur. Hlavne ked kamoska mi teraz poslala info,ze v Rakusku mame pridavky na dieta 200 eur na jedno, na SK mate 20 eur ci kolko to, v CZ 500kc. Tych 6. mil. eur mohlo ist na pomoc rodinam co uz deti maju. A nie na takuto sprostost. prijatie zakona o nejakom manzelstve homosexualnych parov sa neplanovalo pokial dobre viem,adopcie uz vobec nie. Tak kde to ako ohrozuje rodinu? najprv to malo byt referendum o manzelstve,lenze to,co som citala ake kecy tam su popisane,tak mudrejsie veci sa docitam z real life skusenosti tu na MK. Rodiny na SK ohrozuje chudoba, zdieranie ludi, ktorym sa niekto snazi nahovorit,ze 1000 eur je luxusny plat (plat kazdeho smetiara v rakusku), tiez to ako sa spravaju nejaki korejci voci zamestnancom, to ako sa urady spravaju voci rodinam s chorymi ci postihnutymi detmi a nechaju ich zivorit a tiez masivna podpora gamblingu v mestach v poslednej dobe. A teraz mi povedzte co s tymito faktmi,co ohrozuju rodiny uz existujuce a ich stabilitu maju spolocne homosexuali....

Len ja vidim dovod aj ten,ze ludi referendom dobre zabavia, lebo tato tema vzdy dobre zabavala ludi a neuvedomia si ake ine zakony sa medzitym prijali a ze ich poslu do este vacsej biedy. Slovensko nie je stat,co si moze dovolit vyhadzovat 6 mil. eur, nie je to stat co by mal vyhodit i len tisic eur na takuto sprostost, lebo tie peniaze mohli pomcot prave detom co su uz na svete. Namiesto toho tu mame neviem kym vsetkym dotovanu kampan a dokonca vcera mi jedna znama hovorila,ze bola an rodicku a zrazu chcu vo velkom zacat podpisovat peticie za to,aby deti s postihnutim ako je napr. lahsie spektrum autizmu ci ADHD boli vylucene z normalnej zakladnej skolu a vraj ich maju dat do osobitnej. Zlo plodi iba zlo. A toto co ta aliancia robi je zaciatok toho,ako sa ludia budu neznasat.

pribinak
20. jan 2015

@xenicka13 keď som vydatá 3 roky a este nemáme dieťa, tak to co sme spolubývajúci? Lebo ja, ze tiez rodina

lucy125
20. jan 2015

@pribinak ste rodina.buduci rodičia mama a otec !!!

misinka26
20. jan 2015

@lucy125 a keď mať deti nebudú ??? len tak do pléna 🙂

nice202
20. jan 2015

moj nazor je, ze toto referendum je uplne zbytocne a dehonestujuce. Dovoli si na pobavenie jedno video z youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=WSRBsO000MI
maribell
autor
20. jan 2015

@misinka26 " hon na carodejnice " ..mohla by si to nejako rozviest? 🙂 .. preco si myslis ze je to tak, kto su "carodejnice" a kto ich "nahana" ? dakujem 🙂

lucy125
20. jan 2015

Tak ja určite idem hlasovat ZA,nech si mysli každý čo chce,odjakživa bola rodina,mama a otec,žena a muž.Nie žene a žena a nie muž a muž. Toto čo sa už tu deje,nie je podla mna normalne.Keby to bolo prirodzene tak by dieta mohli mat aj dve ženy aj dvaja muži,kedže to prirodzene nie je,tak ich nemaju.A ešte to oslovenie že rodič 1 a rodič 2,miesto mama a otec aby sa chudatka necitili ukrivdení.Ink nemam proti homo vobec nič,ale som proti aby mohli vychovavat deti aj proti manželstvu vobec.

lucy125
20. jan 2015

@misinka26 stale su muž a ženaˇ-rodina

fg1984
20. jan 2015

@kiki68 tie peniaze si mohli ušetriť na pr. azylové domy.

vejula
20. jan 2015

včera som čitala jeden dobry rozhovor s KAtolickým knazom.....
....Som presvedčený, že v súčasnosti ide iba o akýsi veľký prieskum skupinky ambicióznych katolíkov, ktorí túžia dostať sa do parlamentu. Proti tomu nič nemám. Nepáči sa mi však forma ako na to idú. A skutočnosť, že si preto vybrali „kostolného“ človeka. Kresťan má byť politický. Má sa miešať do politiky. Politika ale nemá sedieť na kostolnom „sedese“. Ľahko sa môže zmeniť v „zlaté teľa“. Ježiš a jeho posolstvo je viac ako politika a politikárčenie. Nevybral si ju ako nástroj pre ohlasovanie evanjelia. V chráme ani v synagóge nerobil Ježiš politiku, ani nepolitikárčil.....
....Nie každý, kto sa nezapojí do februárového referenda je automaticky zlý kresťan, nepriateľ Boha a Cirkvi. Bolo by to nepravdivé a nebezpečné zjednodušenie. ....

https://dennikn.sk/28782/karol-lovas-nebo-peklo...

pribinak
20. jan 2015

@lucy125 budúci rodicia, a ked dieťa nepríde, aj to sa môže stať, to budeme co?

lucy125
20. jan 2015

@pribinak ako som pisala muž a žena-rodina

pribinak
20. jan 2015

@nice202 videla som ho tiez, no baba nemá chybu!!!

pribinak
20. jan 2015

@lucy125 ale podla aliancie su rodina muz, žena a deti.

kiki68
20. jan 2015

@fg1984 presne, mohlo byt na nejaku takuto potrebnu vec. Ved muz a zena a dieta vzdy rodina budu,ale to neznamena, ze teda aj ludia bez dietata nemozu byt rodina. Ved rodina je podla mna vsetko okolo aj tety,ujovia, sesternice, bratranci,dedovia,babky atd. A vlastne aj dvaja homosexuali ak su niekoho strykovia alebo tak patria do rodiny. Ved ked to nie su zakerni ludia tak nemaju byt preco z rodinneho kruhu vycleneni.

lucy125
20. jan 2015

@pribinak ale tu ide o to že muž a žena su zaklad,to že neni dieta to je vedlajšie, nemaš za partnerku ženu.v referende ide o to,aby sa rodinou nemohli nazyvat dvaja chlapi alebo dve ženy v manželstve.

misinka26
20. jan 2015

@maribell Prečo by homosexuáli nemohli žiť ako iní ľudia, nechápem tomu, čo je na tom zlé ... je snáď lepšie keď dieťa vyrastá v rodine tyranov a alkoholikov ako v milujúcej rodine s dvomi matkami či otcami ??? a kto sme my, že o tom chceme rozhodovať ??? ďalšie vyjadrenia sú zbytočné pretože bohužiaľ SR je stále krajina, v ktorej sa inátorstvo neodpúšťa 🙂

mima4
20. jan 2015

@maribell

mas pravdu, ze z oboch stran ide vela agresivity, tiez som toho nazoru, ci su to ludia suhlasiaci s homo manzelstvami, ci niektori veriaci.
Cela kampan je "doprevadzana" osocovanim, agresivitou, nenavistou... veriaci sa o homosexualoch vyjadruju ako o "hrozbe" nejakej tradicnej rodiny a podporovatelia homo manzelstiev zas tiez castuju tych na druhej strane skaredo a nevhodne. No pekny ukaz 😀

Ziadny homosexualny zvazok neohrozi tradicnu rodinu, to proste je jednoducha logika a zatial mi to nikto nevyvratil. Nech si homosexualy ziju ako chcu, ale deti maju byt v zdravom prostredi, kde je matka a otec, kde vidia zdravu sexualitu, zdrave vzory, kde su usmernovane zenou a muzom... takze pre mna toto nie je zasahovanie do nejakych prav homosexualov, lebo pravo na dieta neexistuje, to je blbovina... je to v prvom rade kvoli ochrane deti...

lucy125
20. jan 2015

A áno referendum je zbytočne,zbytočne vyhodene peniaze,keby niekto mal rozum a nechcel uzakonit ničo čo nikdy nebolo,len aby sme ako Slovensko mohli byt moderní a že je 21.storočie.nech si homo kludne beru spolu hypoteky,stavaju domy,prechadzaju sa za ručičky v meste,olizuju pri fontane ale uzatvarat pravoplatne manželstva a adoptovat si deti,to je trošku moc.ked chcu deti,nech si ich urobia,ked je to prirodzene.

guinevre
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima4
20. jan 2015

@pribinak
rodina vznika manzelstvom.

kacoorka
20. jan 2015

Moj nazor na referendum?nedovolit statu zavedenie sexualnej vychovy v neprimerane miere bez prava rodica odmietnut ci ho potrestat za to ze odmietol,nedovolit homosexualnym parom uzatvarat manzelstva,manzelstvo je zvazok medzi muzom a zenou nie je to muzelstvo ani zenzelstvo,nedovolit homsexualnym parom aby si adaptovali deti,je mi jasne ze lesbicke zvazky si sposob na dieta najdu.
Osobne proti homoorientovanym nemam nic,hunbuk okolo toho vsetkeho je jasny,dal sa cakat.to ze je niekomu luto tych penazi mi je smiesne lebo denne nas politici oberu mozno aj o vacsie sumy ktore by mohli ist nasim detom a malokto sa nad tym pozastavi,jednotlive vlady uz urobili vela zleho pre rodinu a ked je nieco dobre pre rodinu momente je to divne,diskriminujuce,urazajuce a stoji to vela penazi?
Denne vznikaju garazove firmy,denne sa vyhadzuju miliardy za dialnice ktore koncia vo vreckach politikov,toto nikoho netrapi? Kazdy do toho pletie cirkev a uraza biskupov knazov ci sv.otca.
Nikto nikoho nenuti ist na referendum,ja mam vsak jasno 3x ANO

lucy125
20. jan 2015

@kacoorka moja reč.

lucy125
20. jan 2015

@guinevre hlavne že u teba vzdelanie prekvita.

pribinak
20. jan 2015

@lucy125 ale to, ze nie je dieťa, nie je vedlajsie, ved naplnenie manželstva pre katolíkov je mat deti, to je podla katolíkov rodina
Toto podla mna ani cirkev nemá akosi doriešené

lucy125
20. jan 2015

@pribinak ale tu ide aby sa nemohli sobašit muž s mužom a žena so ženou,aby nemohli si adoptovat deti a nie to,že muž a žena nemaju deti.trošku sa to pritahuje za vlasy,aj ked je to myslene uplne inak a hlavne aby sa 3r fdeti neučili v školke natahovat kondomy a masturbovat miesto basničiek.

kiki68
20. jan 2015

ludia,zijem v krajine,kde su registrovane partnerstva povolene,ale nemam dojem,ze by to nieco ubralo ludom,co su ti tradicni akoze muz,zena v manzelstve a dieta k tomu. Nikoho to ani neovplyvnuje ani nezaujima.

Tiez sa mi nepacil ten video spot,co vymysleli ti AZR, to mi pride ako uplne znevazovanie prace ludi, ktori pracuju s detmi a davaju ich do adopcie. Ved ked si pozriem temu adopcia tu na MK,tak tie heterosexualne paryco uz presi celym tym kolotocom,ci su vhodni adepti na to adoptovat cakaju cele roky na to dietatko. Ved nedaju nikomu dieta iba tak,ze na vyzeras dobre tak tu mas decko.

Tiez ja sama som adoptovane dieta, viem cim mji rodicia presli aby ma mohli mat ako male par mesacne babatko, mama dodnes hovori,ze hocaka suka to vrhne a odhodi v igelitovom vrecku do kosa a ona cakala roky a testovali ju ako takeho blazna aj s tatinkom. Pritom neviem kde by som bez mojich rodicov bola. Takto mam vystudovane skoly, stale ma podporuju po moralnej a aj financnej stranke. Aj ked uz mam muza, tak stale k nam chodia a ja ich jedneho dna vezmem a doopatrujem ked nebudu vladat. Myslim,ze aj keby mam dve mamy,tak stale by to nebolo inak, tiez by som okrem nich mala celu siroku rodinu ako mam aj teraz. Na svoju rodinu som hrda a bola by som aj keby do nej patri sedemhlavy drak. Aj toho bucifalka by sme brali 😀

pribinak
20. jan 2015

@lucy125 mat prirodzene dieťa, hm, ani moj hetero orientovaný príbuzný nemôže mat dieťa a zo uz ma druhu ženu, ale tetke pan farár poradil anulaciu manželstva lebo nie je naplnená jeho podstata
To nic, ze moj príbuzný nebol na žiadnom vyšetrení, treba ženu vymeniť ako pan farár povedali (žiadne lazy, mesto na Záhorí)