Veríte na prekliatie?

18. mar 2022

Veríte na prekliatie?
Začali sa diať neprijemné udalosti, veci, ktoré si neviete vysvetliiť. Čomu budete veriť? Aký je spôsob vyhnutia sa prekliatiu? Alebo nepríjemnému osudu, alebo nevysvetliteľnej zhode náhod, čo si vyberiete, aby sa nepríjemným dôsledkom dalo vyhnúť ?

stanulienkat
18. mar 2022

Nie neverim. Pridem si celkom v poriadku. Okrem toho tu mame 21. storocie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
18. mar 2022

Nie neverim na nič take. Ale verim že svojou činnosťou viem ovplyvniť veľa veci. Čo neviem, tak poprosím iných, tých ktorí to dokážu

Ak máš nejaké ťažké obdobie, navstiv psychológa, kňaza, porozoravaj sa s priateľmi

autor
18. mar 2022

@stanulienkat 🙂 Sme v 21. storočí a stále máme čo objavovať.
@viestta Pomocná barlička vo forme nepríjemnej zhody náhod sa zlomila. Zlý osud je pre mňa vnútorne neakceptovateľný, pretože staviam na tom, že ho dokážem ovplyvniť, nasmerovať, minimálne v tom, že život ide ďalej a ešte neskončil, ešte nepoznám koniec.
Božie skúšanie akceptujem.
Slovo prekliatie je pre mňa nové, ktorému nerozumiem.
@pribinak Ide o ťažké obdobie.

pribinak
18. mar 2022

Ak máš ťažké obdobie, rozoravaj o to s ľudmi, nájdi si psychologickú, psychoterapiu, …. neostavaj sama s problémom

Ale zlatko, žiadne prekliate, osud či čo ti nepomôžu.
Držím ti palce

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
18. mar 2022

nie, neverím

autor
18. mar 2022

Ďakujem .
Pozerám súvisiace diskusie a je tam z roku 2013 Kto vie zbaviť prekliatia. V komentároch možno nájdem nejakú vodiaciu líniu, ako si s tým nevysvetleným poradiť.

vorkola
18. mar 2022

Ak ma clovek ciste svedomie, tak prekliatie nema ziadny negativny ucinok,

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
18. mar 2022

treba sa udrziavat v milosti posvacujucej, cize sa spovedat a zit sviatostny zivot,t.j. vyhybat sa hriechu. hriechom sa odvraciame od Boha. "prekliatie" si tak pustame do zivota sami

deti95060810
18. mar 2022

ja ti rozumiem... myslím že áno - existuje

sszuzu8
18. mar 2022

Kto nebol prekliaty ten neuverí. Kto zazil ten nemá pochýb 🙂

h2
18. mar 2022

@dreamss 🤦🏻‍♀️

dagmarovita
18. mar 2022

Samozrejme, ze prekliatie existuje.

autor
18. mar 2022

@vorkola
Snažím sa postaviť na nohy s čistým svedomím, no padám do špinavého bahna. Ako som sa doň dostala, v čom som si nedávala pozor, kto mi bráni vstať.
@dreamss Pekná metafora. Kňaz dôveruje Bohu, kňaz dostal upozornenie a nasledoval vôľu božiu.

marca12
18. mar 2022

Mala som obdobie,kedy sa nam nedarilo v nicom. Same rodinne tragedie,choroby,nestastia,problemy,ci uz zdravotne alebo oracovne a bola som presvedcena,ze sme prekliaty. Trvalo to 6 rokov. Uz som bola tak zufala,ze som si zacala studovat veci okolo prekliatia a vsetko okolo toho. A vtedy to tak nejako ustalo. Neviem,ci existuje prekliatie,ale ked sa ti roky nedari aj napriek tvojej snahe,tak verim,ze clovek zacne kadecomu verit. Uz si nepamatam,co som vtedy robila,ale ziadne ritualy to neboli asi som sa aj viac modlila,nakupila som si ocistne kamene a taketo somariny a priala si,aby ten marazmus uz konecne skoncil.

roja01
18. mar 2022

Myslienka je energia, preto verim vo vplyv silnych negativnych myslienok. No sila lasky v cloveku dokaze vplyv cudzich negativnych myslienok eliminovat. Ak milujete Boha, rodinu a ludi, ste pred temnymi energiemi chraneni.

syyykorka
18. mar 2022

Vyhnut sa dosledkom prekliatia je velmi tazke. Vsetko zle co sa stane mu nemozeme pripisovat. Niektore zle udalosti su iba vysledkom nahody ale tie hlavne su vysledkom prekliatia, ktore je zamerane na zdravie, rodinny zivot a pracu. Dolezite je rozpravat o tychto udalostiach, nedrzat v sebe negativne myslienky a emocie. Vediet sa otvorit hlavne sebe a svoju mysel je velmi tazke hlavne ked sme sa uz v minulosti sklamali.

autor
18. mar 2022

@roja01 Vystihuje to, čo si myslím a na čom staviam.

autor
18. mar 2022

@marca12 💗

autor
18. mar 2022

@elizabet173 Koncom 20. storočia by som to povedala tiež. 21. storočie má plienku a pubertu aj prah dospelosti za sebou Čo sa naučí na opakovaných chybách, o ktorých ešte nevie, že ich začína robiť.
@janetinka27 Myslím si, že niekde v tomto tuneli je to povestné svetlo na konci.
@deti95060810💞
@sszuzu8 Býva ťažšie vcítiť sa do druhého, keď nezažil to isté. A býva to ľahšie, keď nájde aspoň kúsok podobnosti.
@h2 💌
@syyykorka 💌

elizabet173
19. mar 2022

je také ľahké hodiť niečo na prekliatie. Inak, nič to nezmení, či veríš, alebo nie, ak sa niečo pokašle

dreamss
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasesoe
19. mar 2022

Kto veri v Boha, "veri" aj v existenciu Diabla (zjednodusene povedane). Ak je prekliatie od Zleho, tak ochranou je pozehnanie od Pana a prevencia je ciste srdce a sviatostny zivot. Jezis je vitaz! Cize "staci" sa pridat do vitazneho timu a zit podla toho ;)

modrykonik1237
19. mar 2022

Ak žijeme sviatostný život, nachádzame sa v "silovom pôsobení Boha". A to nás chráni!

derdia
19. mar 2022

Ahoj mozw ta niekto urieknut.. Ano su normlane ludia, ktori spoluoracuju s diablom...ale zase muselby to bytpriserne zly clovek, ktory by ta mal dat urieknut. Musel by na to najst cloveka.. A hlavne jedine ako sa da proti tomubranitje motlitba... A viera v Boha. Nic ine nepomoze.
Lebo aj sam Diabol sa Boha boji. A dakujem vsetkym rypackam, zemi odpisovat nebudu. Pisala som autorke. Nievam ostatnym.

autor
19. mar 2022

@dreamss Ďakujem za vysvetlenie.
Vychádzam z toho, že mám odpustiť vinu. Ale komu, za čo... Pociťujem krivdu, nespravodlivosť, neprávosť.
@sasesoe V tomto chápaní je víťaz ukrižovaný, nespravodlivo opustený, nespravodlivo odsúdený.
@modrykonik1237 Príklady, kedy ľudia dodržiavali aj nedodržiavali pravidlá. Aj príbehy, kedy je človek ťažko skúšaný a je príkladom dodržania sviatostí a skúškam rozumie len Boh, pretože má svoj zámer s každým. Tá sila, dôvera, že vydrží všetko trápenie je aj v zmysle chránenia.
@derdia Verím v silu modlitby, v silu úprimného rozhovoru s Bohom, s prianím lásky, odpustenia, milosti.

elizabet173
19. mar 2022

našťastie som neveriaca