Výhovorky lenivých ľudí

26. apr 2024

Bavi ma, ako si lenivi ludia vzdy najdu 1500 vyhovoriek, ako nemaju cas, ako sa nieco neda miesto toho, aby spravili pre svoje zdravie nieco na viac. Mam sedave zamestnanie. Ja si napriklad vzdy radsej privstanem, aby som mala cas na rannu prechadzku alebo cvicenie a po praci taktiez mam vela pohubu, hoc aj obycajna chodza. Vsade sa snazim chodit peso. Ano, cez tyzden toho volneho casu je pomenej, ale venujem ho svojmu zdraviu a nerozumiem, ze clovek si nedokaze vyclenit hodinku denne na pohyb. Mam kolegyne so znacnou nadvahou a vkuse po lekaroch chodia, lebo raz tlak, raz bolesti kolien a este produ nasrate a sfucane na lekarov, ze zase mi ten k***t povedal, ze mam schudnut :D a ked maju v praci nahodou prejst z jednej kancelarie do druhej, uz sa tvaria, ako keby mali bezat maraton :D parluku rovno pred robotu a ked nahodou musia zaparkovat o jednu ulicu dalej, uz sa ofucuju, ze musia ist daleko. Jedna kolegyna sa dpkonca necha zviest druhou kolegynou autom o ulicu dalej, co by mala peso 5 minut, aby nemusela chodit. Tiez obezna :D takze ked mi tucny clovek zacne vymenovat tolko staznosti, ako sa daco neda, tak realita je zial taka, ze si len proste lenivy :D

nyusika
26. apr 2024

@iwesska pokiaľ máš zdravé set, tak by nemal byť problém nájsť si denne chvíľu pre seba
A je jedno, či vtedy cvičíš, ideš na kávu s kamarátmi...alebo sa len tak pozeráš z okna

Mám prácu, okrem nej živnosť, starám sa o dve domácnosti a jedného seniora odkázaného na opateru...a čas na svoj koníček.
Varim denne, niekedy aj dva druhy.
A vozím (nie pravidelne) deti má krúžky.

januska12323
26. apr 2024

No tak sú lenivé a čo. Nie každý našiel zmysel života v chudosti a cvičení. Ja som tiež lenivá ale našťastie som sa ešte k obezite nedopracovala a namiesto 4 koláčov mi stačí 1.

simsalabim
26. apr 2024

@iwesska este by som k tomu zoznamu pridala aj vselico dalsie a aj tak by ten zoznam nebol kompletny:
- vodis deti na kruzky?
-pomahas starnucim rodicom?
-musis este robit aj z domu?
-co vsetko robis kazdy den v domacnosti?
-treba sa starat o zahradu? psa?
A mohli by sme pokracovat.

Autorka - kazdy ma svoj zivot, kazdy inak reaguje na unavu ci stres (napr. prezieranim). Nesud, pokial nie si v kozi toho druheho. Niekto ma pevnu volu a povie si, ze musi schudnut a aj to dokaze, niekto to nedokaze a ospravedlnuje si to - ano, aj tymi vyhovorkami. Ak sa kolegyne stazuju na bolesti klbov - asi si to nevies predstavit, ako to vie velmi boliet... to vtedy clovek musi zatat zuby a povedat si, ze pohyb je pre tie chore klby nevyhnutny a ist aj cez bolest, no to sa nie vzdy da (hovorim so skusenosti). Vies, ono mozno sa aj ty casom dostanes do podobnej situacie, ked ini budu sudit teba... naco je to dobre rozoberat? Ved si pomysli svoje a chod dalej.

ivik4
26. apr 2024

Ja som tiez velmi aktivna napriek tomu ze pomaly zijem v praci a zvysok, Ta mala chvila su povinnosti so synom ,no mna skor zaujima co Ta prinutilo napisat tu o obeznych a lenivych ludoch prispevok. Ublizuju tym Tebe ? Nerozumiem

la_dolce_vita
26. apr 2024

Ži a nechaj žiť...

vevapeto
26. apr 2024

Ty s lenivosťou druhých nič neurobíš, určite si aj oni uvedomujú veľa zdravotných ťažkosti s tým súvisiacich. Mozes však popracovať na sebe, aby si ich nesúdila a následne ich neriešila na MK.

aurora33
26. apr 2024

Rozumiem o čo ti ide, len nerozumiem tej potrebe zakladať o tom diskusiu. Čakáš, že ta tu niekto pochváli, aká si super, alebo tu bude niekto haniť kolegyne? Alebo čo je vlastne pointa?

autor
26. apr 2024

@iwesska mam dve deti, obe deti na zakladnej skole ;) takze sa s nimi aj ucim, predstav si :D vstavam 5:20 a chodim do prace na osmu, koncim o pol piatej. Takze vacsinu pohybu stihnem prave v to rano. Ano, ani mne sa nechcelo zo zaciatku tak skoro vstavat, ked nemusim. Ale vidis, ja miesto toho, aby som spala,rm tak sa radsej rano nakopnem, aby som bola cely den svieza a poatihala dalsie povinnosti. A do prace chodim o pol osmej, trva mi to 20 minut peso a 20 minut peso po praci. Nechodim autom. A ako som spomenula, ucim sa aj s detmi, nevarim :D vsetci sa stravujeme mimo, manzel,.ja ak deti. Ale to velmi pochybujem, ze vsetky, co tu tak prudko narazate, ze vsetky mate tak extremne vela povinnosti ,ze nemate absolutne cas na nic ine 🙂 potom si asi treba lepsie zorganizovat cas 🙂 ja ked som mala aj male dieta, tak som chodila kocikovat o dusu. Normalne som.si zbalila.kocar do auta a vela, vela.som.chodila. Ved ja ani nikde netvrdim, ze vsetci obezni ludia su lenivi. Ja mam kamosku s kilami navyse, ale.pohybu ma teda velmi vela a drzi si tu vahu asi 6 rokov na tej istej hodnote. A nema ani problemy zdravotne. Ono je to aj dokazane, ze clovek s nadvahou s dostatkom pohybu, sa dozije viac ako stihly clovek s nulovym pohybom 🙂

h2
26. apr 2024

Autorka, si úžasná fantastická obdivuhodná žena, pred ktorou všetky s obdivom dávame klobúk dole, ako to fantasticky a obdivuhodne robíš, na rozdiel od tých hnusných lenivých ufrflaných tučných žien, ktoré ťa neskutočne otravujú svojím sťažovaním, výhovorkami a vôbec celkovou ich existenciou. Si bezpochyby lepším človekom. 😉

medda_beda
26. apr 2024

@iwesska
Tak zase toto robí každá druhá žena a napriek tomu stíhajú športovať.Mať domácnosť, prácu a deti nie je nič čo by nemala žena ktorá si ten čas nájde.

simsalabim
26. apr 2024

No vidis, ak by sme mali zacat rozoberat, co pises, tak napr. to, ze nevaris. Tak napr. ja mam kamosku, co ma dieta so silnou histaminovou intoleranciou. Vecere vari, tak, aby sa mohol hned najest, jedlo nemoze stat uvarene... Vari denne. A rano vstava o pol piatej a opat vari - synovi obed, taky, co ostane ako tak "cerstvy" a zvladne to s tou jeho intoleranciou. On totizto nemoze vobec chlieb, takze napr chlieb na obed ci veceru je u nich vyluceny... Ta ma minimum casu na seba... ale, potesim ta, z prace chodi pesi, trva jej to vyse hodiny.
Fakt si myslim, ze by si nemala sudit druhych... kazdy si zije svoj zivot a teba a tvoju kritiku k tomu nepotrebuje. Som si ista, ze niekto by skritizoval teba, co si to za zenu, ze veceru nevaris? kto chce psa bit, palicu si najde....

michaelam2
26. apr 2024

Tak ja neviem, pustili ste sa do autorky ale faktom je, ze obezita je stale vacsi problem. A ano, vo vacsine pripadoch je to o lenivosti alebo zlom stravovani. A namiesto toho aby sa zacal podporovat a propagovat zdravy zivotny styl tak silou mocou ideme ospravedlnovat obeznych ludi.

kofa77
26. apr 2024

ano, obezita problem je.
ale cely jej prispevok je len honenie si ega-pozrite, ja vsetko stiham, zvladam, cvicim, stihla som, vy lenive mrochty, berte si priklad zo mna...
tie kolegyne si to tu neprecitaju, ti, ktori su tu a maju problem s vahou to vedia a bud s tym nieco robia, alebo nie.
urcite tento vykrik ich primeje k tomu-jaaj, aka som ja leniva, tuto mi jedna naspidovana anonymka psie, mala by som sa zamysliet. nad sebou a svojou lenivostou?

uz to vidim.

autor
26. apr 2024

@michaelam2 no ja som absolutne necakala takyto hejt na moju adresu 🙂 a nikde som obeznych ludi neurazila. Iba som napisala pravdu, ze vacsina obeznych ludi jenobeznych preto, lebo su lenivi. Stavim sa, ze keby aspon dvaja z nich zmenili zivotny styl, tak by do roka mali normalnu vahu. Ale jendoduchsie je obhajovat sa, ako to mame my zeny strasne narocne a nestihame. A pritom by mozno stacilo vypnut fb, modreho kona a miesto dvoch hodiniek, ktore tu horlivo diskutuju a obhajuju svoj zivot, ako je extremne nalinajkovany povinnostami, tak by ho mohli venovat fakt svojmu zdraviu 🙂

marcellka32
26. apr 2024

Nemám rada týchto ľudí, čo si myslia že len zdravým štýlom sú majstri sveta, ako ráno o 4 vstanú a idú peši niekoľko km do práce(úprimne kadiaľ chodia tí ľudia peši lebo ráno nikoho peši nevidím a to idem cez 2 okresy)...a nemám nadváhu neboj sa ;)

kofa77
26. apr 2024

blahozelam, objavila si tajomstvo dlheho stihleho zdraveho zivota, myslim, ze to nikto pred tebou na to este neprisiel

autor
26. apr 2024

@kofa77 😁 to, ze ty si si vzala z mojho prispevku toto, je tvoje vlastne vykreslenie. Tieto slova som v zivote nepouzila. Ja som ani nikdy nenapisala o svojej osobe, aka som dokonala 🫣 iba som odpovedala na otazky, ktore ste mi tu polozili :D ze ako vyzera moj den. Tak nechapem o co ti ide?🙂

ivangeline
26. apr 2024

Súhlasím, že je to o prioritach. Nastavení. Nie je lenivosť ako lenivosť.

simsalabim
26. apr 2024

Autorka - ja si nemyslim, ze to je iba o lenivosti. Ono tam moze byt x faktorov - napriklad to, ze ich tazi zivot a proste nevladzu. Suhlasim, ze obezita (nie mierna nadvaha) je velky problem a ludia by si to mali uvedomit. Ale co si chcela totuto diskusiou dosiahnut?

autor
26. apr 2024

@kofa77 a predstav si, ze jednu kolegynu som volala viackrat so mnou cvicit a nikdy nesla. A ked sa mi vkuse stazovala o tom, ako nemoze schudnut a spytala som sa jej, ze ci nema moznost viac sa hybat, bola na mna urazena tyzden....takze tolko k tomu

michaelam2
26. apr 2024

@kofa77 nemyslim ze jej prispevok je o honeni ega. Ano moze to tak niekto vziat …alebo by sa nad tym clovek mohol zamysliet a povedat si ci nema ona nahodou pravdu? Lenze jednoduchsie je najst sto vyhovoriek preco sa schudnut neda ako zatat zuby a spravit nieco pre svoje zdravie

kofa77
26. apr 2024

a preco mas pnutie tu napisat takyto pasivne agresivny prispevok?

doriiis
26. apr 2024

Tak gratulujeme autorka.Esteze táto krajina má takéto dokonale ženy ako ty a tebe podobných.Inak by bola táto krajina plná tučných,lenivých a ufrflanych žien asi.Gratulujem k dokonalosti.A gratulujem tiež k tej 15 min sláve,ktoru si si týmto bezvýznamným príspevkom docielila.💪Hlavne,že si si podvihla ego.

unicornlady
26. apr 2024

Obézny neznamená lenivý.
Za tým môže byť aj veľa psychických problémov či tráum.

Aj keď je tá relácia Extrémne premeny. Tam sa jedna žena začala prejedať, keď jej zomrela mama a týmto zajedala bolesť.
Alebo v prípade inej, tá bola sexuálne zneužívaná. A keď pribrala, nechali ju na pokoji, lebo už nebola pre toho dotyčného príťažlivá.
Ľudia môžu trpieť depresiou. A jediné, na čo majú energiu, sú bežné úkony, zvládnutie práce atd... a na nič viac energiu nemajú.

michaelam2
26. apr 2024

@unicornlady a kolko je na druhej strane pripadov ze to naozaj JE len o lenivosti?

doriiis
26. apr 2024

A ešte ti želám autorka aby ťa v živote nepostihli veci ako: depresia,cukrovka,problémy so štítnou žľazou,problémy s nadoblickami,poruchy príjmu potravy,problémy pohybového aparátu,problémy s lymfatickymi uzlinami atd.Ale tak ďaleko tvoje rozmýšľanie asi nesiaha,aby si pochopila,čo týmto myslim

autor
26. apr 2024

@kofa77 v com je agresivny? Poprosím vysvetlenie 🙂 pre teba je agresia pravda? Ked niekto povie na obezne dieta, ktore neustale vyjeda sladkosti, zeby to nemalo robit a obmedzit to, je agresia? Ked ma zena velku nadvaju a lekari jej kazu zhodit kvôli ulave pre klby, to je tiez agresia? Ci ako to mam chapat? To mame deti teraz prepchavat nezdravym jedlom,.lebo je taka doba, ze kazdy nech si robi co chce? Ze je normálne, ked 20 rocne dievca so 130 kg obhajuje svoje telo, lebo ze ona sa v nom citi nadherna a ked jej niejto povie, ze vyzera nezdravo, tak ma dezat hubu, lebo je to vlastne ok?

marcellka32
26. apr 2024

Nie je to tvoja vec, pokiaľ to dieťa nie je tvoje, nemáš sa čo starať aj keby to dieťa bolo obézne..na to má rodičov

dankanka
26. apr 2024

Ono..mas scasti pravdu..ale ozaj..dakedy mam toho tolko, ze si ozaj doma iba sadnem na 10 minut a cumim do blba. Potom.opat zacnem upratovat, ucit sa s detmi a smazim sa s nimi aj vybehnut von na bicykel, prechdzku, ihrisko, ak dovoli pocasie. Ale mne nikto nenakupi, neuprace, nepomoze s detmi, ucenim a s nicim vlastne. Doma zahrada, zvierata a chodim aj do prace. A keby si ma videla, aj s mojou velkou prdelou, zaradila by si ma do skatulky: leniva. Lebo ved starat sa sama o seba, nie je nic lahsie. Prid mi pomoct, ja si zatial pocvicim :D. Zelam si, aby mal den viac hodin :D

katkaseiner
26. apr 2024

@kacena4 presne...
autorka, nehovoris o partnerovi/manzelovi, detoch, domacnosti, rodicoch, zahrade, proste o nicom len o sebe... cize z toho mi vychadza ze 24 hodin z 24 su tvoje... teda 8 odrobis, mozno 8 prespis a 8 stravis tak ako ty chces. Blahozelam, nemame to vsetci take 'ruzove'. Ano viem ze by som mala cvicit, chodim denne hodinu so psom von, do prace dochadzam hodinu tam a hodinu spat, sedave zamestnanie, 2 deti a manzel. Ak si mam vybrat ze ci si idem zacvicit alebo radsej dam do poriadku vybuch doma ci navarim obed na zajtra, ak hadaj ktore si vyberiem.... a to skutocne moj muz pomaha. Predvcerom som navarila a vcera on umyval vybuch po mne v kuchyni...
Je velmi jednoduche sudit ked nemas ziadne extra povinnosti, len sa starat o seba a ohovarat kolegyne.