Zabezpečenie okna proti otvoreniu dieťaťom

kveta
25. júl 2013

Ako zabezpecit dvojkridlove okna proti otvoreniu dietatom? Ide o prenajaty byt, takze nie je mozne do ramu okna vrtat.. Okna su tesne nad zemou, takze na "klucku" okna drobec dociahne..

klincek
25. júl 2013

mozno samolepiaca detska poistka (nasa je z Lidla), ja ich mam na skrinkach. nalepis presne do stredu medzi kridla dveri/okien, tak, ze kazda cast poistky je na inom rame. ked chces otvorit, musis najskor palcom zatlacit silno nabok, aby sa poistka uvolnila, az potom sa da otvorit kridlo.
problem moze byt, ked ma dieta uz vacsiu silu a potiahnutim klucky okna poistku strhne-odlepi od ramu. ale pri dietati do 3 rokov snad nie..

kveta
autor
25. júl 2013

@klincek Si ma inspirovala.. A ked sa daju na jedno okno dve pasky, tak to dufam uz ani vacsie dieta nestrhne. Dakujem.

katrinka8
25. júl 2013

@kveta - no, asi to nie je plastove okno, ze? Z tejto fotky to vyzera na drevene, ci? Lebo na plastove okna existuju specialne klucky, ktore sa daju vymenit za tie bezne dodavane. Na tych kluckach je taky gombik, ktory ked stlacis, len vtedy sa da okno otvorit (cize musis drzat gombik a zaroven okno otvarat - testovali sme aj 6-rocnym dietatom a nevladalo to). Mozno nieco take existuje aj na drevene okna - myslim taka nejaka klucka. Treba sa opytat vo firme, ktora dodava okna.
Niektori ludia ale klucky jednoducho vymontuju, a ked potrebuju otvorit, tak daju spat, alebo zaviazat napevno snurkou pevnou, ale to neviem, ci by zabralo... Akurat som nasla toto, len neviem, ci sa to da pouzit aj na drevene okna... http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

kveta
autor
25. júl 2013

@katrinka8 Su to drevene okna.

syla
25. júl 2013

@kveta skús pozrieť zamykateľné kľučky, možno sú aj na drevené okná. Na plastové okná sú určite.

voskovka
25. júl 2013

to by aj nam hodilo byvame na 5tom a chalani si vedia otvorit okna preto beham ako tajtrlik za nimi aby ich nic take nenapadlo ....... 🙂

egyptanka
25. júl 2013

Co tak stiahnut klucky obycajnou 'eska' paskou.

kveta
autor
25. júl 2013

@egyptanka Ako to myslis? Co je eska paska?

egyptanka
25. júl 2013

@kveta toto myslim, stahovacia paska. Das okolo kluciek a nepojdu otvorit.
http://avelmak.sk/show_image.php?article=32923&...

poistkaokna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrisia1
1. jún 2015

@katrinka8. Vdakabohu za mk a tieto diskusie.potrebovala som surne vyriesit balkonove dvere lebo dnes si ich zabky 2x otvorili...dakujem