Žiarlivosť na priateľovu spolužiačku

petruska505
3. feb 2021

Ahojte,chcela by som sa poradiť.. mám priateľa sme spolu skoro 2 roky..milujeme sa no mne niečo vadí.. on ma teda jednu spolužiačku s ktorou si dosť píše a mne to strašne prekáža a ešte predo mnou ju chcel...vraj si píšu len o škole no nevidím že by si písali len o škole.. Neviem no mám pocit že si s ňou dokonca píše omnoho viac ako so mnou.. mám pocit akokeby ju chcel aj keď mi stále hovorí že on ma mňa že nijakú inú nechce ani nič...viete mi niečo poradiť?mám dôvod na ziarlenie? Dakujem

ninusa221
3. feb 2021

Jedine čo ti môžem povedat je sprav si snim poriadky čim skor tym lepšie 🙂

petruska505
autor
3. feb 2021

@ninusa221 rada by som lenže je strašne tvrdohlavý...keď som mu to prízvukovala viac krát dookola že mi to vadí tak stále to isté že je to len spoluziacka...naozaj neviem už čo mu povedať aby to bral vážne

janai1
3. feb 2021

@petruska505 no ako neviem, ale ľudia majú kamarátov opačného pohlavia 😀 ak ti dá správy prečítať dobrovoľne tak neviem čo riešiš.... Keby robil tajnosti a neviem čo tak potom by ma to trápilo... Ale to že si píše s niekym iným je absolútne normálne ak je to v rámci "slušnosti"

petruska505
autor
3. feb 2021

@janai1 aj to že ona mu píše že jej chýba? Snaží sa ma vyprovokovať?Lebo jej to ide

ninusa221
3. feb 2021

@petruska505 ak sa smiem opytať kolko ma rokov?

janai1
3. feb 2021

@petruska505 no, to si v prvom príspevku nespomínala 😀
Ale baba skôr žiarli, že niekto kto mal o ňu záujem si našiel niekoho iného s kým je šťastný a skúša 🤷‍♀️ záleží čo jej odpísal tvoj priateľ

petruska505
autor
3. feb 2021
petruska505
autor
3. feb 2021

@janai1 poslal nejaký gif alebo tak niečo

ninusa221
3. feb 2021

@petruska505 mam o 2 roky viac od teba už spolu byvame hned som narobila poriadky ale zas s inou si nepisal..

petruska505
autor
3. feb 2021

@ninusa221 prajem všetko dobré..A ďakujem za odpovede dievčatá

janai1
3. feb 2021

@petruska505 hmm, no ako môj priateľ si nepíše s nikým, on je taky introvertny IT-ičkár 😂
Ale ja si píšem s bývalým, s priateľom mojej kamošky - a veselo si ideme instagram, Facebook 🤔 priateľ to vie, správy keď chce si prečíta, obidvoch pozná - bývalého sme náhodou stretli keď sme boli spolu vonku a s priateľom kamošky si vypije a bavia sa spolu - a verí mi, nemá dôvod žiarliť 🤷‍♀️ nikdy by mi ani nenapadlo, že by mu to mohlo vadiť 🤔 a úprimne ak by to bolo naopak ani mne by to nevadilo ak by to nezatajoval

h2
3. feb 2021

@ninusa221 Keď sa môžem opýtať: čo si mám konkrétne predstaviť pod tým, že "správ si s ním poriadky"?

dollyzv
3. feb 2021

@janai1 ale oni alebo ty im asi nepíšeš že ti chýbaju/im chýbaš či? 🤣🤣 Toto keby napísala nejaká kolegyňa môjmu chlapovi tak sa mi rozsvieti taká veľká kontrolka že dovi 🤣🤣

ninusa221
3. feb 2021

@h2 žeby sa snim normalne otvorene porozpravať povedať čo jej vadi? Dat dake ultimatum že ani ona to nerobi či ma začať ? Atď... ako ak si fakt nepíšu nič hrozne neriesila by som to tak

h2
3. feb 2021

@ninusa221 Čiže zakázať mu to?

janai1
3. feb 2021

@dollyzv hahahá tak to nie 🤣 ale vieš čo, bývalý mi dával ponuky na sex, čo keď môj priateľ čítal tak sa šúľaľ smiechom po zemi 😂😂😂😂

ninusa221
3. feb 2021

@h2 vyslovene zakázať sa mu to neda ale ak jej to vadi a ma ju rad tak sa s prepáčením vy*ere na daku spolužiačku

h2
3. feb 2021

@ninusa221 No a keď jej povie, že nerobí nič zlé, píšu si nevinne a je to len kamarátka? A že s tým neprestane?

ninusa221
3. feb 2021

@h2 neviem no. Nepoznam ich ja to mam aspon takto takže nejak tak

annamarin
3. feb 2021

Ja som tak mala spolužiakov, čo ma chceli. 😄Potom si našli frajerky, ale my sme si nadalej rozumeli. Tak sme sa bavili, pisali (aj take, ze chybaju a pod), ale nebolo v tom nič viac. Proste kamarati. Často sa ma dokoncs pýtali, ze co kupit frajerke alebo cim ju potesit a pod. Niektorí však mali take tie panovacnejsie a museli tajit, ze sa so mnou bavia. Casom uz tajili aj kde sa nachadzaju a postupne sa rozisli. A ti druhi mali milé frajerky. Prišli sa zoznámiť s usmevom na perách. Nakoniec sme este kamošky. 😄 Aj frajeri boli spokojnejsi a hlavne doveruju im a hovoria im vsetko. Nieco zaujímavé sme zažili a boli hneď "to musím povedať frajerke" a uz sa tesili celu hodinu na to jak sa pochvalia. 😄 Nie jak podpapucnici, co radsej napísali, ze nie som v skole alebo ze aj tak sa so mnou nebavia a pri tom sme viedli debatu v tu chvilu. Je s tebou 2 roky. Keby ta nechcel, tak s tebou nie je. V takom veku si ludia bežne este vypisuju. A hlavne chlapcov v takom veku ani nemôžeš ovládať. Aj keby im zakazes niečo, tak naoko ti to možno splnia, ale v skutočnosti tým nič nedosiahnes. Podľa mňa je lepšie si vybudovať dôveru a on si ťa bude za to vážiť a bude mat v tebe oporu. Lahko sa hovorí ja viem. Tiež bojujem s tým, že som trosku stihacka. 😂 Len objektivne hodnotenie je taketo no.

annamarin
3. feb 2021

@ninusa221 Ale prečo by sa mal vysierat na spolužiačku? Veď bola v jeho živote prvá. Majú rovnaké zamerianie. Proste v škole si treba pomáhať. Lepšie sa učí, keď máš parťáka. Ja by som sa teda skor nastvala, keby mi niekto zakazoval niekoho s kým sa tak či tak musím vídať. 😂 Akurát zakazane ovocie najviac chutí.

miadi
4. feb 2021

Ak mu veris ze Ta miluje nemas dovod na žiarlenie.

andreatytler
4. feb 2021

@petruska505 Spravne by bolo aby vas zoznamil. Ak je muz zadany, nema mat kamosky, ktore su kamoskami len jemu. A plati to samozrejme aj opacne.

lindusss2016
4. feb 2021

@janai1 tak podla mna je naozaj dost cudne, ze tebe dava byvaly ci kto ponuky na sex a ty si s nim nadalej vypisujes, ak nemas zaujem. Ako jedno je mat kamarata a bavit sa s nim normalne, ale keby ma chlapi obtazovali uchylnymi recami, tak ani neodpisem. Co je ale cudnejsie, ze tvoj priatel sa na tom sula 🤷‍♀️

danica2711
4. feb 2021

@ninusa221 čiže podľa teba keď sa človek zamiluje, má sa vysrať na všetky dovtedajšie priateľské vzťahy, aby jeho partner náhodou nežiarlil? Pritom je veľká možnosť (ako zjavne v prípade autorky), že partner/ka je len blbý/blbá stíhač/ka a staré priateľstvá sú hodnotné a život obohacujúce?

janai1
4. feb 2021

@lindusss2016 no, neviem prečo by ma to malo obťažovať 😉 viem aký je a pre mňa je to vtipne 😉 a takisto aj priateľovi pretože, budeš prekvapená, ale vo vzťahu funguje dôvera 😉 ale žiaľ keď vidím ako tu ženy radia všetko partnerom zakazovať ani sa nečudujem že toľko ľudí klame 🤷‍♀️

hopsadobrandejsa
4. feb 2021

Noo zakazovanie vo vseobecnosti je vseliek na vsetko. Aj preto chuti zakazane ovocie najlepsie.

Poviem ti to tak ako to je. Ten ktory ta chce podviest ta podvedie a tu cesticku si jednoducho najde aj skrz vsetky tvoje zakazy....to je bohuzial realita.

Ja by som z tohto nerobil cirkus pretoze si mozes zbytocne nastrbit vztah. Okrem toho, ze si pisu, mas iny dovod mu nedoverovat? Mas nejake konkretne spravy ktore ho usvedcuju, nahe fotky a pod.?

Ak som nic zle neurobil a priatelka mi zacne rozpravat s kym sa smiem a nesmiem stykat tak mi velmi rychlo napadne co dalsie mi bude zakazovat.

Ja na jeho mieste by som si s nou neprestal pisat ak som nic zle neurobil pretoze zrely vztah medzi dospelymi osobami nie je o rozkazovani co ma ten druhy robit. Samozrejme toto neplati pre muzov ktory su pod betonovou platnou doma.

Kludne chod a zacni mu hovorit co smie a nesmie robit a s kym ma a nema udrzovat kontakt. Potom sa zastav a daj nam prosim vediet ako to dopadlo. Urcite bude nadseny 🙂

Celkom sranda, ze cez tvoju ziarlivost sa ona dostane k nemu hoci on u nu zaujem nema ak je s tebou.

A co ze ju chcel pred tebou? Teraz je s tebou 2 roky tak dievcina zmeskala vlak.....smola.

lindusss2016
4. feb 2021

@janai1 no ja prekvapena naozaj nie som, my mame s muzom doverny vztah, ale asi namblen nepride vtipne sa rehotat na tom, ze ma niekto pozyva do postele 🤷‍♀️

janai1
4. feb 2021

@lindusss2016 nuž, asi máme iný zmysel pre humor 🤣

ivca88
4. feb 2021

Netyraj ho dôkazmi a žiarlivosťou.
On si vybral teba, tak sa nenechaj vyprovokovať dievčinou. Isto to na neho skúša, ale keď sa s ním budeš stále hádať, tak ona naozaj dosiahne čo chce.

Naopak, ukáž mu prečo ťa má rád. Buď milá, pozorná. Energická.
Dievčina môže robiť aj stojky na hlave, ale keď bude ľúbiť teba, tak jej to v ničom nepomôže.
Buď sebavedomá. Žiaden muž nechce hystérku čo len kričí alebo narieka a zakazuje
On nie je tvoj majetok. On ťa môže opustiť kedy sa mu zachce. Nemôžeš mu nič zakazovať.
Jediné čo môžeš, ukázať mu, ako ho máš rada a dúfať, že to ocení.
Poprípade by som ešte s humorom povedala, že jasné, veď aj mne píše Jožko a Ferko, ako strašne im chybám. Ja to poznám. Čo narobím, keď som taká dobrá 😜
Hotovo