Zmes hríbov

kiks_1
15. feb 2019

Ahojte, mama mi kúpila zmes hríbov v jednom zelovoci, uvarili by ste ich? Podľa toho ako hríby ja poznám je to hliva a šampióny.

beky1813
15. feb 2019

Hliva a sampiony nie su hríby ale huby. A preco by si ich nemohla uvarit?

klarissa25
15. feb 2019

zmes hríbov su možno tak dubaky, podbrezaky, osikače, hliva či sampinony sa nesušia...

suve99
15. feb 2019

@klarissa25 veru sa sušia, minule som videla sušné šampiňóny v Kaufláči

klarissa25
15. feb 2019

@suve99 ok ale nepredava sa to ako zmes susených HRIBOV lebo to su neni hríby ale huby 🙂

fokuska
15. feb 2019

@kiks_1 Myslis to tak, ze si nie si ista povodom hub a ci su to naozaj jedle huby? Pisem huby, lebo hriby to teda ocividne nie su.
Boli kupovane na volno, alebo su balene s etiketou? Ak s etiketou mali by byt ok si myslim, ale ak mas pochybnosti, tak ich proste nejedz.

lorela
15. feb 2019

@kiks_1 Nevidím dôvod, prečo by ich nemohla uvariť. Keď píšeš v zelovoci, zrejme je to "iniciatíva" tej zelovocárky 🙂, ale ani tak by som v tom nevidela problém, navyše, ak sa teda evidentne jedná o hlivu a šampiňóny.

Hríbmi zvyknú ľudia pomenovávať všeobecne huby, a hríb je potom dubák 🙂

klarissa25
15. feb 2019

@lorela hribov je viac nie len dubak 🙂 ale ano mas pravdu že ludia nazývaju skoro všetky hubi hríbami 🙂

lorela
15. feb 2019

@klarissa25 Som hubárka, viem 🙂
Myslela som to tak, že tí, čo volajú hríbami huby volajú hríbom dubáky 🙂.

kiks_1
autor
15. feb 2019

@klarissa25 nie sú sušené, čerstvé.

mpg
15. feb 2019

A nie je tam napísaný obsah na nejakom lístku?

zuzana76
16. feb 2019

@lorela preco, ked kupim susene hriby v obchode, dubaky, suchohrib, zmes hribov, tak su v nich nejake cerviky, ked mi daruje hribi kolega hubar, tak su vzdy v poriadku? moze to byt sposobene susenim?

erikavesela
17. feb 2019

@klarissa25 susia, preco nie?

klarissa25
17. feb 2019

@erikavesela tak sa ospravedlnujem za zlu info, ale ja som este nevidela susene sampiony ci hlivu, aspon viem nieco nove

erikavesela
17. feb 2019

@zuzana76 ano moze, stane sa to tak, ze susili huby, ktore nepozreli, boli tam vajicka a tie dozreli...huby treba poriadne pozriet a az pitom susit..

erikavesela
17. feb 2019

@lorela ja iz som z toho debil...z jazykovedneho hladiska je huba a hrib synonymum, z biologickeho hladiska je huba nadradena hribu a teda hrib je plidnica, z hubarskeho hladiska je hrib len typ hrib fobovy, smrekovy, osikovy...to co ma zvacsa hnedu klobuk...

@klarissa25

erikavesela
17. feb 2019

@klarissa25 ano, bezne sa to predava, tiez som to nevedela, az raz davno som videla v obchode taku zmes...tiez sampiony a hlivy nesusim...

klarissa25
17. feb 2019

Je hrib smrekovy,hrib dubovy,hrib sosnovy, hrib osikovy, pre mna su hriby toto, maju to aj v nazve

erikavesela
17. feb 2019

@klarissa25 ja ta chapem....len evidentne je to vzdy ine podla toho z akeho hladiska sa na to pozeras...bedla je podla teba co?... pre mna je to aj huba aj hrib, pretoze je to huba a zaroven plodnica....plesne su napr.len huby

klarissa25
17. feb 2019

@erikavesela pre mna je to huba

erikavesela
17. feb 2019

@klarissa25 ked vychadzam z toho, ze hrib je to, co ma v nazve hrib, tak huba by to mala mat v nazve...no som z toho jelen

klarissa25
17. feb 2019

@erikavesela nejako az tak moc ma to netrapi, 😉