Zrušenie účtu vo Všeobecnej úverovej banke

ni13
25. júl 2016

Ahojte ja mam VUB banke ucet ale chcem zrusit to mam tam aj minus musim to vyplatit do 3 dni ale ked neplatim tak oni zrusuju a potom co bude este ten poplatok treba vyplatit alebo nie? Dakujem

miku1
25. júl 2016

@ni13 Fakt si myslíš, že ten debet, ktorý tam máš, od teba banka nebude pýtať????

evittam
25. júl 2016

@ni13 Skús sa spýtať vo VUB - tam ti určite povedia najlepšie aké majú podmienky.... 😉

bosoriak
25. júl 2016

@ni13 Neviem, aky vysoky debet mas na ucte. Ak nezaplatis minimalnu splatku nacas, jednak dostanes zaznam do uveroveho registra a jednak zacina platit takzvany sankcny urok na danu ciastku. A ten je fakt neprijemny. A mozu mat aj poplatky spojene so zrusenim uctu.
Treba s bankou aspon komunikovat, lebo ak hras mrtveho chrobaka, dopadne to zle.

sissy27
25. júl 2016

@ni13 ak som dobre pochopila, tak si podala žiadosť o zrušenie účtu - oni od teba teda žiadajú do troch dní uhradiť všetky podlžnosti (debet), ak to nevyplatíš, tak tvoju žiadosť zamietnu (zrušia) a naďalej ti beží všetko tak ako doteraz, teda aj poplatky za vedenie účtu... či sú aj nejaké poplatky za zrušenie účtu - to sa musíš opýtať priamo v banke alebo kľudne na infolinke (číslo určite zvládneš nájsť pomocou www.google.sk)
Každopádne najprv si treba vyrovnať všetky záväzky, potom môžeš účet zrušiť.

bosoriak
25. júl 2016

@sissy27 Wau, ty vies asi citat myslienky, lebo ja som toto z toho prispevku vobec nepochopila 😀

sissy27
25. júl 2016

@bosoriak no ja si tiež nie som celkom istá 😅 preto som aj hneď na začiatku napísala "ak som dobre pochopila..." 😎 ale skúsila som si pospájať indície ako "zrušiť účet, debet, poplatky" a toto mi vyšlo 😝

liaka
25. júl 2016

Samozrejme, ze budete musiet poplatok vratit aj urok navyse 🙂