Zvyšok lepidla od ochrannej fólie na plavkách

arianna25
5. júl 2020

Dobry vecer, mile zienky, viete mi poradit, ako odstranim to lepidlo? Na novych plavkovych gatkach som odlepila ochrannu foliu a zostali mi na nich mapy lepidla z tej folie.
Uz sa prali tie plavky. Dakujem pekne za radu.

nika82
5. júl 2020

je odstranoc lepidla, ale neviem ci to neposkodi tie plavky

arianna25
autor
5. júl 2020

@nika82 kde to mozem kupit? V drogerii alebo farby laky? Skusila by som to.

danieli
5. júl 2020

Skus viackrat vyprat, mala som to na synovych teplakoch, po 3 praniach som uz len presla rukou a bolo prec, lepidlo ostalo z oznacovania velkosti, taky pruzok

nika82
5. júl 2020

@arianna25 ja to mam z lidlu

judar
5. júl 2020

@arianna25 netreba nic kupovat... Tento problem som mala aj ja ..ns tu lepkavu cast som dala praci prasok, lepidlo sa nato nabalilo a v pohode som to posuchala a preprala a nic tam nebolo...takto isto dvam dole aj nalepky z poharov ze navlhcim dam praci prasok a cele to lepidlo sa takto zosuchne

arianna25
autor
6. júl 2020

@nika82 dakujem velmi pekne za link

arianna25
autor
6. júl 2020

@judar skusim najprv ako pises dat prasok. Nestastna som lebo este sa mi nestalo aby som mala taky zalepeny spodok plaviek. Neda sa to obliect. Uz pri odlepovani folie som videla ze sa to lepidlo natahuje ako keby sa roztopilo to lepidlo na tom. Kolkokrat som uz dala z plaviek doku goliu a v poriadku a toto sa mi esre nestalo.

judar
6. júl 2020

@arianna25 no je teple pocasie takze toto je v tomto obdobi bezne.. ja uz som takto doslova neraz natiahla veci na pracku a tam navlhcila a sypala prasok a prstami suchala, a to som tak mala este aj zivicu zo stromu na zadku lebo som si sadla v meste na drevenu lavicku a nevsimla som sinze drevo pusta tak som mala co pucovat...ale pozitivim je ze taketo lepislo zijde dole aj ked sa nehaju plavky vo vandli v teplej vode s praskom odmocit a potom len aj vykefovat s niecim co peni ci jar alebo sampon takze netreba sa zas chemicky z obchodu zbrojit

arianna25
autor
6. júl 2020

@judar dobre vediet, odlahlo mi uz, lebo zislo to. Bala dom sa ze to bude drzat ako zuvacka ze sa toho nezbavim. Mala sim len tekuty prasok tak som ho naliala, plus tekuty praskovy cistic cif, poduchala dom, nechala postat hodinku, posuchala s zislo to. Este raz som to posucjala len cisto s pracom praskom aby sa to ocistilo a super. Odlahlo mi. Druhe plavky mali pasku len jemne prilepenu ze vobec nic neostalo. A nic som ani nenasla na nete tak este raz dakuhem za radu 😊