Romantická hlboká knižka

23. jan 2024

Ahoj, moc síce nečítam, ale ako ke vonku zima a mám troska času tak mi napadlo či by mi niekto vedel poradiť knižku. Takú kde sa môžem zasnivat pri jej čítaní a aj vcítiť do postavy. Ideálne ak romantická, najlepšie keby bola taká že pri čítaní si niečo sj uvedomím, popremýšľam nad svojim životom 😌😊 ak pomôže vek, mám 23… pripadne nemusí byt romantika či vzťahy, môže byt aj iný žáner 😊 máte nejaké tipy ? Ďakujem ❤️ ( vlastne môžte poradiť aj film, ale pri ňom sa neviem tak uvoľniť a zamýšľať )

bloger
23. jan 2024

Ahoj za mňa Dokonalé psie Vianoce. Dostal som ju ako darček. Možno si miestami aj poplačeš. Je to krásna kniha.

kp7333
23. jan 2024

Pod knihou s hlbokymi myslienkami si predstavim nieco ako Maly princ ci Cajka Jonathan Livingstone. Ale to nespada do zanru romantiky. V romantickej literature sa neorientujem.

petronellla87
23. jan 2024

Na prvú ma napadla Predtým ako som ťa spoznala...Je kniha aj film

mikadooo
23. jan 2024

Ja som sa náhodou dostala ku knižke traja kamaráti od Remarqua. Veľmi sa mi páčila.

heni79
23. jan 2024

Segal, Príbeh našej lásky

thereisabear
23. jan 2024

24 dní do Vianoc, nebola síce úplne hlboká, ale nad životom sa pri nej dalo premýšľať.

petronellla87
23. jan 2024

@mikadooo to je moja obľúbená, čítam ju raz do roka😊

zuzudrnda
23. jan 2024

Búrlivé výšiny - romantická dráma, nie romanticke ale hlboké Carter - Škola malého stromu

babulkomale
23. jan 2024

Nahodou som natrafila na knihu Medený jazdec este pred rokmi, nevedela som ze je aj romanticka, myslela som len ze historicka.
Ale je to šupa. Tvoj zivot ti bude pripadat neskutocne pohodovy a nadherny. Stoji za to. Ma aj pokracovania, vygooglis.

reanda
23. jan 2024

@zuzudrnda tiez mi napadla klasika - burlive vysiny, jana eyrova 🙂

simca06022011
23. jan 2024

Ak vyslovene romantiku, tak ja mam rada knihy z vydavatelstva i527net, napr. Julie Klassen - historky z Ivy Hill (viac dielov je). UZ mam vyhliadnute aj nejake nove od nich :D To take oddychovky.
Z klasiky potom romany Jane Austenovej. Prekvapena som bola aj z paperbackov od Nora Roberts :D To sa tak dobre citalo, ze tie na pokracovanie som zhanala po stankoch :D
Inak romany od Ken Folleta (napr. Piliere zeme, a pokracovania), Mika Waltari (Egyptan Sinuhe) su take dlhe knihy s pribehom silnym, na premyslanie, ale teda romantiky tam tolko nie je🙂 ale vyborne knihy.

kaktus87
23. jan 2024

Mlade levy (Irwin Shaw) ak zozenies

galganka
23. jan 2024

Odbočím od tej romantiky ale na dlhé zimné poobedia je fajn Neviditeľné besy srdca, alebo Malý život.

marca12
23. jan 2024

@kp7333 Ja som opovrhovala romantikou. A mozem povedat,ze aj take knihy maju hlboku myslienku. Nie kazda,ale najdu sa ozaj dobre knihy. Citala som pribeh o znasilnenej zene,ktora mala strach z muzov. O poruche prijmu potravy a ine tazke zivotne osudy,ktore boli v ramci deja romantickych knih.

alexandra197
23. jan 2024

Dielo majstra

em4life
23. jan 2024

Jana Eyrova

roxanna
23. jan 2024

Ja odporúčam Vtáky v tŕní, to je aj sfilmované ako seriál, Desiree, Večne spievajú lesy. Od už tu spomenutého Remarqua je o láske Nebo nepozná obľúbencov, nádherná kniha. A Mastičkár, kniha aj film. Tam je všetko, aj hlboké myšlienky, aj trochu tej romantiky...

theanak
23. jan 2024

Ja ti môžem odporučiť od Francis Riversovej Vykúpená láska, najkrajší romantický príbeh, aký som kedy čítala. Stále sa k tej knižke vraciam. A celkovo táto autorka má krásne knižky 🙂

naily
31. jan 2024

Slávik Kristen Hannah dobrá kniha a už spomenutá Riversova -Šarlatova niť, Vykúpená láska.. také ľahšie čítanie