Z čoho dávať piť vodičku 6 mesačnému kojencovi?

hexina
18. dec 2013

Ahojte maminy, kojim svoju 6 mesacnu dcerku, ktoru som zacala prikrmovat zelninkou pred dvoma tyzdnami..docitala som sa, ze ked zacnem davat prikrmy je potrebne davat aj iny zdroj tekutin..otazka je z coho jej tu vodicku mam davat? docitala som sa ze flasa a dudle kazia kojenie a kedze som si presla cca stvormesacnym strajkoom, problemami s bradavkami a som rada, ze teraz ako tak nam to kojenie ide tak zvazujem co by bolo najlepsie...vraj je dobre ucit dieta pit rovno z poharika no je to dost neprakticke...ako ste to vyriesili vy? skazili vam pohariky so sosakmi kojenie? dakujem za odpovede

andrejka1978
18. dec 2013

@hexina ja som mojmu malemu zacala davat pit z lyzicky. zobrala som taku hlbsiu malu lyzicku a odtial si pekne vysal vodicku sam. a celkom sa mu to pacilo, take male vzrusenie to pre neho bolo. trochu ju pohryzkal a vzdy sa na nu tesil ked ju uvidel. potom sme asi po dvoch mesiacoch skusali prejst na klasicky poharik ale to mu moc neslo,zabiehalo mu stale. tak som vytihala tak ten poharik so sosacikom. to sa mu tiez paci.

hexina
autor
18. dec 2013

@andrejka1978 a v pohode kojis? ako dlho uz kojis? ja som skusala dat flasu tak trosku do toho hryzla..ale sem tam aj posala..dnes som skusala sosacik ...a celkom z toho aj vedela pit...vypila asi 60 ml sem tam hryzkala sem tam pocucla..no velmi sa obavam aby to neznicilo kojenie a jej prisatie na prsnik..ale neviem si to fakt s tym poharikom predstavit...

slniecko77
18. dec 2013

@hexina ja som malemu uz davala pit vodu z poharika 😉 ale mozes zacat s lyzickou a prejst na poharik postupne.

zuzka3
18. dec 2013

Ahoj, kamoskina mala (tiez je kojena) pije z pohara od zaciatku. Treba dat dietatku zo zaciatku vreckovku/plienku pod bradu, lebo voda bude vsade, ale da sa to naucit. Mala nepije z nicoho ineho len z obycajneho pohara a napije sa od hocikoho. Treba jej len podrzat pohar pri ustach a teraz uz nevyleje ani kvapku. Da sa to naucit, len treba trenovat 🙂

myryjam
18. dec 2013

Aj ja som sa bala, ze pitie z flase "pokazi" dojcenie, ale obavy boli zbytocne (dojcim ju v pohode nadalej). Je dolezite, aby dieta vedelo pit aj z niecoho ineho nez je prsnik (napr. ked budes musiet odist a nechat ho s niekym inym, budes riesit ako vypije tvoje odsate mliecko). Moja mala poznala iba prsnik, bola vylucne dojcena celych 6 mesiacov, potom som zacala prikrmovat zeleninkou, a chcela som, aby pila aj nieco ine nez moje mliecko (vodicku, cajik). Problem bol v tom, ze kedze flasu nepoznala, nevedela z nej ani pit, u nas bol problem aj s cumlikom, tiez ho nevedela pouzivat (a stale nevie), tak som skusala rozne flase i pohariky so sosakmi (tvrdy, makky), z ktorych najskor nevedela pit, a tak som hladala riesenie. Kedze som uz nevedela co jej ponuknut, davala som jej vodicku "striekackou" z Panadolu, to jedine u nas zabralo. Neskor sa jej pacilo aj pit priamo z poharika, ked som jej ho drzala, pekne z neho srkala 🙂 a vzdky, ked videlapoharik, tak sa tesila 🙂 Po case som opat skusila flasu i poharik s makkym sosakom, a tahala 🙂 Doteraz stale skusame, mala ma 9 mesiacov, a pouzivame aj flasu s vacsim otvorom, a aj ten poharik s makkym sosakom, rada do neho aj kuse, kedze jej idu zubky 🙂

andrejka1978
18. dec 2013

@hexina kojim uz len v noci. maly ma 9,5 mesiaca. podla mna sa nemusis bat, ze si odvykne od prsnika. ved tolko vody jej zase nebudes davat. a postupne aj tak budete prechadzat na tuhu stravu, takze kojenia bude len ubudat. ten sosacik je super. my tiez mame taky s makkym vrchom, rad tiez do neho kusa ked mu teraz idu zuby.

chrumka84
18. dec 2013

Ja som zacala ponukat vodu z pohara, z ktoreho som pila prave ja. Tak sa naucila asi za mesiac pit z pohara. Zo zaciatku som jej davala pod bradu plienku/utierku, ale postupne netrebalo. Neprakticke to bolo, ked sme boli von a musela som vodu nalievat do poharika. Kupila som zdravu flasu, ta ma siroke hrdlo a po par razoch vie pit aj z nej.

chrumka84
18. dec 2013

A mala 5 mesiacov, ked sme zacali. Teraz ma 15 a vie si pohar aj sama podrzat. Len ho musim chytat, ked dopije, lebo hned by s nim robila vselijake pokusy 😀.

sense
19. dec 2013

moja pije od polroka vodu s poharika s naustkom,mame avent a aj vitlal baby...

cubanka
19. dec 2013

Naco ucit na flasku, radsej davaj z prveho piharika s naustkom takum sosacikom nan ma 3 dierky a je gumenny takto sa pomaly babo uci na pitie z poharika a mas o jednu starost menej ako potom odnaucat od cumla z flase. Ja pri oboch synoch som tak robila a zuadnu flasu nepotrebovala. Takze ja som za ucuaci poharik taku srkalku.