Meno Amélia v kalendári

9. apr 2024

Ahojte, ako to že meno Amélia ešte neni v kalendári? Ja mám pociť že je to aj bežnejšie meno ako Amália alebo Emília, ktoré sú si podobné. Nesnážím sa povedať že tie mena si to miesto v kalendári nezaslúžia, práveže by sa mohli deliť o miesto v rovnaký deň aj s Améliou. Mám pocit že meno Amélia bolo populáre už aj pred pár rokmi tak ma prekvapilo keď som dnes zistila že to ešte nemáme v kalendári.
Myslím že by sme mali viaceré (ktoré chcete Améliu v kalendári) napísať na Kalendárovú komisiu. Čo vy na to?

barka1
10. apr 2024

Čo to je "kalendárová komisia"? Niečo ako "lamparen"? 🙂 Prečo záleží na tom, či tam je alebo nie? Však oslavuje, kedy chcete, inym ludom je to aj tak jedno.
Slovenská verzia tohto mena je Amália. Preto je v kalendári. Tiež je tam Jana a nie Jane alebo Lukáš a nie Lucas.

autor
10. apr 2024

@barka1 Čo som sa dočitala tak by to mala byť komisia, ktorá každoročne pridáva a zároven občas odoberá mená z kalendára. Máme v kalendári už mená ako Anita - Aneta, Tobiáš - Tobias… Amélia mi nepríde tak cudzokrajné meno ako Jane alebo Lucas. Po anglicky by to bolo Amelie ale Amélia je už poslovenštené. Nevidím dôved, prečo by tam nemohlo byť? Žiadné meno tým nevyradí, len sa pridá k inému. 🙂

barka1
10. apr 2024

Nehovorím, že tam to meno nemá byť, ale zdá sa mi to extrémne nepodstatná vec. Ale máš pravdu, možno sa vás tu najde viac a dosiahnete svoje.

autor
10. apr 2024

@barka1 pre vás to je nepodstatné lebo nikoho s tým menom nepoznáte, keby to bola vaša dcéra, neter, vnučka…možno by ste zmenili názor. Ja poznám v mojom okolí 3, no možno je to len subjektívne, myslela som že sa nás tu nájde viac…

barka1
10. apr 2024

Nie, pre mna je to nepodstatné už z princípu. Na toto si nepotrpim. Ani nevlastním menny kalendár. Viem, kedy maju sviatok moji doležiti ludia a ano, zhodou okolností maju všetci normálne kalendárove meno. Ale aby má trápilo, či v tom alebo onom kalendari je napisane ich meno alebo nie, je mi jedno. Už mám nadhlad a záleží mi na inych veciach.

autor
10. apr 2024

@barka1 super pre vás 👍🏻

mqkm
10. apr 2024

10. Júl má meniny .. vygooglila som

autor
10. apr 2024

@mqkm na slovensku ma 10.7. Iba Amália 🙁 Amélia nemá

autor
10. apr 2024

link na Kalendárovú komisiu, keby si niekto chcel prečítať, je tam aj mail na paní tajomíčku, ktorej sa môžu písať návrhy na nové mená do kalendára. (to som čítala na inej stránke) Však s mierou a uvážením.
🙂
https://www.culture.gov.sk/posobnost-ministerst...

rorino
10. apr 2024

Mne Google našiel tri roky starú diskusiu a bol tam tento odkaz

autor
10. apr 2024

@rorino to môže byť dátum v inej krajene na ten deň na slovensku vychadza Nina. Na tej stránke čo som posielala v založke Oficiálne kalendárium je oficialný zoznam zapísaných mien v kalendári na slovensku. Teda až nato že tam chýba jeden sĺpec, to sa píše v texte, že na jeden deň môžu byť max. priradené 4 mená čo je napr. den 27.7. kedy maju meniny Anna, Hana, Aneta ale aj Anita aj ked tam ten posledný stĺpec chyba. 😄

autor
10. apr 2024

Ešte toto som našla, tiež v 3.roky starej diskusií

banalu
10. apr 2024

Aj ja mam doma kalendar kde je Amelia s Ninou 12.7.

maricitaaaa
12. apr 2024

Ahojte , ja by som rada sa zapojila do kalendarovej komisie 🙂 my čakáme dievčatko na august a chceme jej dať meno Amélia . Takže za mňa by určite malo mať svoje miesto v kalendári 🙂