Poraďte dievčenské meno

17. feb 2021

Prosim poradte nejake dievcenske meno, nejako sa marne snazim, listujem internetom, kalendarmi, knizkami a nic, co by ma chytilo za srdce :( mam stastie na priezvisko, ktore nerobi problem a ide s nim pomaly kazde meno. Tak mozno mate v sufliku niekde nieco, co bude srdcovka 😍

Kriteria 🙂

- kratke, najlepsie 1-2 slabicne... (nemam nic proti dlhym menam, ale je tendencia ich skracovat a vymyslat prezyvky)
- medzinárodne zrozumiteľné (vyhybam sa pismenkam ako J, C, Ch, G a podla moznosti bez diakritiky...) aby sa vyslovovalo (aspon priblizne) rovnako ci uz v slovencine, nemcine, anglictine ci francuzstine - zmiešane manželstvo
- ziadne netradičné exotické meno, ani vymyslene, prosim
- ale nejake "neotrepane" nie prilis bezne, aby sa na pieskovisku otocili minimalne 3-4 deti a v triede musela ucitelka vymyslat prezyvky ci volat zaroven aj priezviskom aby rozlisila :(

Osobne sa mi pacia mena napriklad Emma, Eva, Anna, Mila, Zoé, Alica, Adelka... ale bohuzial nevyhovuju kriteriam (vacsinou su prilis caste na moj vkus)

Dakujem za pomoc

simona92101
17. feb 2021

@jaja20 a my sme napriek tomu dali,lebo kto chce,si najde hlupu prezyvku na akekolvek meno.a som toho nazoru,ze taketo prezyvky vymyslaju len jednoduchi zakomplexovani ludia 😉

bashawelle
17. feb 2021

Ava, Daria, Stella, Emily/Emilia, Leona

ksjusha
17. feb 2021

Veď Dzulia je krásne meno, znie to tak trocha taliansky. Sama som z cudziny kde moje meno je dosť zriedkavé (Ksenia). A tiež sa mi nepáčilo keď ma volali Oksana. Sú to rôzne mena. Na Slovensku mi veľmi často povedia že volám sa ako "ta zlá z rozprávky", a v jednej robote dokonca kolegyňa sa ma pýtala či by nemohla mňa volať inak. Pozrite si význam mien, možno to pomôže. Ale netreba sa tak trápiť, každé meno sa dá zosmiešniť. Treba dieťa naučiť správne reagovať na akékoľvek prezývky

makova333
17. feb 2021

Julia, Dalia, Lujza

mirka438
17. feb 2021

Moja je Saša. Nie Alexandra, iba Saša. Okrem tej diakritiky by aj mohlo splnat poziadavky. Meniny ma spolu s Alexandrou 2.januara

ibamy2
17. feb 2021

Moja dcerka je Sandra (nie Alexandra) a zatial sme ich teda vela nestretli 😊

fineta
17. feb 2021

Deana, môžeš skrátiť na Dea.

martinapodhorcova
17. feb 2021

@asia83 🤷‍♀️ 😊

berny800
17. feb 2021

Zora

agajka22
18. feb 2021

Petra je krasne meno

popoluskaxy
19. feb 2021

Neviem, či pomôžem, ale máme Violu a zdá sa mi to ako celkom univerzálne meno. Tie kratšie boli spomenuté snáď všetky. Ale aj sa všetky teraz dosť často vyskytujú: Ema, Ela, Nela, Lea, Mia... možno skúste aj cudzie Sonja, Nadine, Clea, Kyra... držím palce✊🏻

andy1789
20. feb 2021

Mňa napadli len také ako Nala, Lara, spomínaná Emma, Ava, Lily - ako si vravela, že nechceš moc exotické mená, tak neviem či sú toto exotické, ale len takéto ma napadli 😂

podracka
25. feb 2021

Rebeka