Priya - kedy oslavujete meniny?

11. nov 2019

Ahojte, rozmýšľam nad menom pre dcéru a veľmi sa mi páči meno Priya. Hľadala som už snáď všade ale nikde som nenašla kedy má meniny. Prosím Vás ktoré máte doma dievčatká s menom Priya kedy oslavujete?

17juraj17
11. nov 2019

Myslim ze to je hinduisticke meno. Tak skus hladat smerom India.

snehulienka8
11. nov 2019

slovensky kalendar ti nepomoze, kedze meno ma povod v hindstine, v indii je priya kadza druha, najlepsie ti poradi ind..

autor
11. nov 2019

Viem, že v našom kalendári to nie je no pozerala som už aj ich a stále neviem

17juraj17
11. nov 2019

Teraz som nasiel povedzme takisto "odvaznu" mamicku. Skus jej napisat. https://www.modrykonik.sk/blog/jarkova/

snowflake07
11. nov 2019

Ja som to precitala piraňa 🤔

sisaka
11. nov 2019

oslavovanie menín je kresťanská tradícia a aj ta je zaužívaná ken v niektorých krajinách... Očakávať že nejaký hinduisti majú meniny, alebo čakať, že hinduistické meno bude v kresťanskom meninovom kalendári je prinajmenšom dosť zvláštne

judar
11. nov 2019

:D a všetci si skor vybavia piraňa

abbey1
11. nov 2019

Veľmi pekné meno.Ja poznám angličanku s tým menom. Nemá indické korene. Kľudne tak dieťa pomenuj a na meniny mu vyber nejaký pekný dátum.

elementissa
6. dec 2019

Inak, ja som furt nepochopila túto "tradíciu" oslavovať meniny? To akože fakt idem oslavovať to, že nejaký typek, ktorý randomly rozhadzoval mena do kalendára dal to moje na nejaký deň??? 🤣 wtf 😂 nerozumiem tomuto "sviatku" ani náhodou. A už vôbec nerozumiem tomu, prečo ľudia stoj čo stoj chcú oslavovať meniny, keď dajú dieťaťu zahraničné meno. Poznám ľudí zo všelijakých krajín a meniny oslavujú len Slováci a Česi. Niektoré katolícke krajiny, napríklad Španieli oslavujú deň svojho patróna majú civilné meno a potom meno nejakého svätého, ktorého majú za patróna a jeho sviatok oslavujú podľa katolíckeho kalendára. A teda predpokladam, že celkovo to ma takýto nejaký pôvod, že ľudia dostávali pri krste okrem svojho civilného mena aj meno nejakého svätca a to sa oslavovalo. A potom sa vytvoril kalendár s random rozložením mien, čo nemá základ nikde a ľudia sa idú pototo.. Zo sviatku co nemá absolútne žiadny zmysel a už vôbec nie pri cudzokrajných menách.
Ak na meninach trvas, tak si vyber nejaky dátum co sa ti páči a tam oslavujte. Ako keby to nebolo jedno-keď chceš dieťaťu robiť oslavu a dat mu darčeky, tak to môžeš spraviť akýkoľvek deň, ktorý si vyberieš. A označíš si to ako meniny

matka187
7. feb 2020

@elementissa to som čítala voľakedy dávno keď sa narodilo dieťa napr 24.12. Bolo Eva a Adam dostalo meno aké bolo ten deň v kalendári a keď nebolo žiadne tak si dali meno a zapísali oficiálne do kalendára ako aj dodnes na ten deň napr Lukáš, Marek,.....

elementissa
7. feb 2020

@matka187 🤦🏻‍♀️ kreativita najväčšia. Dám meno také, aké je akurát v kalendári 🙈🙈🙈 ale proste... Úplne dementny zvyk

matka187
8. feb 2020

@elementissa načo si lámať hlavu ved aj dnes sa mena co niesu kalendári prosto zapísať a bude kalendári ved keď si pozriete rozšírený kalendár tak tam najtete Aj Kunigundu keď toto meno povolili tak Priya je nádherné meno oproti tomu 🙂

matka187
8. feb 2020

@elementissa ved to bolo pred 300r len hovorím ako to bolo voľakedy vtedy sa meniny neoslavivali že to len teraz to tak je 🙂

kdzejcmen
8. feb 2020

Daj jej meno Priya a priprav sa na to, ze ti bude vycitat, ze si NIKTO a NIKDY na jej meniny nespomenie. Darmo jej vymyslis datum menin. Inak mne sa paci oslavovat meniny, je to nasa tradicia, spajaju sa s nimi pranostiky a tak. Je to mily zvyk, ze sa ti niekto ozve a praje ti same pekne veci. A tusim to mame len my tu v strednej Europe a prave tym je to super, ze to je jedinecne. Inak poliaci alebo madari maju niektore mena v kalendari aj viackrat, neviem preco....

zeaballerina
18. jún 2022

25 august.