Dôvod rozchodu

31. máj 2023

Strasne ma zaujima, preco pri kazdom prispevku o rozchode su same komentare typu, urcite ma druhu :D to akoze sa ludia rozchadzaju len kvoli nevere? Pritom kazda druha tu neveru trpite vo vztahoch, manzelstvach, ale ked druhe sa rozidu, hned za to moze treti clovek. Narazam na prispevok, kde autorka sa rozisla s partnerom, ktory nechce mat deti. Po prve, 40 rocny muz, ktory doteraz nemal deti, tie deti uz velmi tazko bude chciet. Jasne, su aj vynimky, ale vacsinou to tak muzi proste maju a vyhovuje im to. Sama mam vo svojom okoli take typy. Za dalsie, autorka na zaciatku roka prisla s otazkou deti. Mna zaujima, ci tie deti vobec iekedy riesili. Chodili spolu tri roky. To, ze on vedel, ze je rodinny typ nemusi znamenat, ze temu deti spolu aj riesili. Lebo nespomenula, ci ona ho niekedy konfrontovala otazkou, ci tie deti chce. Praveze si myslim, ze chlap bol ferovy, lebo zrejme od zaciatku roka tu otazku asi dost vnutorne riesil vla nechcel ju dslalej tahat za nos, ked sa na deti neciti. To, ze nechce mat deti neznamena, ze ju nemiloval. Ale rozdielne nazory na buducnost su dovodom pre rozchod. Absolutne v tom nemusi hrat rolu ina zena. Ak otazku deti predtym nespomenula a zrazu to na neho vytiahla, podla mna sa zlakol. To, ze chce ostat s tebou v kontakte znamena, ze mu na tebe zalezi a nie je to nejaky sebecky hajzel, ktory by ju tahal za noc. Deti
zacali riesit od januara a v maji to sekol, takze par
mesiacov pekne postaci utriedit si myslienky. Myslim si, ze je ovela horsie, ked vam chlap natara sladke recicky, ako chce dieta a pocas tehotenstva uz beha za druhymi. Tento mal aspon gule 🙂

kontakte znamena, ze mu na tebe zalezi

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheila121
31. máj 2023

A čo by si robila ty keby chces dieťa a muž nie? Ostala by si vo vzťahu kde by si sa toho dieťaťa nedočkala alebo čakala do 50 kedy už bude neskoro? Úplne žvásty. Férový chlap. Keby bol férovy rovno povie nechcem deti hľadaj inde.

petamich
31. máj 2023

@maros313 myslis presne tak isto ako autorka "spocitala", ze kazda druha tu, tu neveru doma trpi ;)

h2
31. máj 2023

Predpokladám, že narážaš na mňa, keďže ja som to v tej diskusii napísala. Nemyslím si, že vždy a všade je dôvodom rozchodu, že chlap má druhú.(Alebo žena druhého, ak bola iniciátorkou rozchodu ona.) Ale v tom konkrétnom prípade si to myslím. Na základe toho, čo o ich vzťahu písala autorka.

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
31. máj 2023

@maros313 hm, ked myslis 🙂 pekny den aj tebe

tosomja
31. máj 2023

Ja som sa tiež nerozviedla preto, že on mal druhú, ale ja druhého 😋
Mňa vie "rozohniť" aj téma na financie, že ako každý vie zarobiť viac

la_dolce_vita
31. máj 2023

Myslim si, ze muz je ferovy, ak povie narovinu, ako si predstavuje buducnost. A nevodi zenu roky za nos. Ako moju kamosku pred 40tkou uz teraz dokonca manzel a len sluby a reci, ako chce dieta. Skutek ovsem utek. To uz je ine trapenie. Takto ma stale sancu najst toho praveho..

poppy22
31. máj 2023

dost divne ako si kvoli prispevku inej zeny musela zalozit novu diskusiu a este obranovat tak vehementne toho jej chlapa...nebudes ty jeho milenka a dovod rozchodu? 😂..ved si mala jej tam napisat pod tu diskusiu a tam sa jej pytat co a kedy riesili....

autor
31. máj 2023

@sheila121 su ludia, ktori su nastaveni, ze detu chcu, potom su taki, co deti nechcu a tretia kategoria je taka, ze nevedia. Ja som tiez taka, ze ak budu, budu, ak nie, tak nie a s partnerom sa od zaciatku o tom bavime. Obaja nie sme rodinne typy, ale anunsa tonu extremne nebranime. Obaja mame kratko po 30tke, ake vieme, ze ak by deri prisli, tak az tak okoko 35tky. Este chceme cestovat, uzivat si, postavit si vytuzeny dom. Predstav si, ze ja son tiez osledny vztah ukoncila preto, lebo vyvaly partner na mna tiez ,,netlacil" ale zacal coraz viac spominat deti. A kedze som ho nechcela brzdit, tak som sa s nim rozisla, aj ked som ho mala fakt rada a nie, nebol v tom druhy. Dva roky som nemala ziade vztah a dost som za exom smutila, ale vedela som, ze jrcite najblizsie roky deti nechcem. On uz ma teraz rocneho syna. A ani raz mi nenadaval a nevycital, ze som ho taha za nos. My sme mali krasny vztah a obaja sme si dali mozno viac, ako pary s detmi 🙂

nikaeli
31. máj 2023

Ja som sa nerozviedla, že on mal druhú.
Ani ja som nemala druhého.
Nebolo to ani kvôli veku, ani kvôli deťom.

Prečo máš potrebu riešiť iných? 🤷🏻‍♀️
Keby sa každý staral o seba, bolo by o každého super postarané 😉

autor
31. máj 2023

@sheila121 muzi su ovela viac racionalnejsie typy a vedia zhodnotit situaciu rozumovo. Dotycny zenu nenatahoval 10 rokov a nesluboval jej hory doly, ako to kolkokrat robia iny muzi, ktory zenu oplodnia, ale neprebehnu ani 2 roky a uz utekaju

autor
31. máj 2023

@h2 tak by ma zaujimalo, ze podla coho si to usudila, ze ma inu ?

sheila121
31. máj 2023

To je tvoj názor, čo myslíš že by nám povedal tvoj ex? 🙂

autor
31. máj 2023

@h2 a nemyslela som konkretnu osobu, myslela som celkovo. Ze ludia radi vsetko zvaluju na neveru

autor
31. máj 2023

@sheila121 on od zaciatku vedel, ze ja nevjem, ci chcem niekedy deti. On bol toho isteho nazoru, ale cim bol starsi, tym viac tie deti chcel. Nazory sa menia;) ja som mu nic neslubovala, bola som otvorena, ale nie v najblizsich rokoch. On sam zhodnotil, ze nie jebochotny cakat 5,6,7 rokov, tak jedina moznost bola rozchod, aj ked sme sa lubili. To, ze vy ste sa rozisli v zlom alebo vas niekto opustil neznamena, ze vsetky rozchody prebiehaju v zlom duchu. My sme v zivote o sebe nic hnusne nepovedali. Bol to rozchod dvoch dospelych, rozumnych ludi

la_dolce_vita
31. máj 2023

Nevera je len dosledok nefungujuceho vztahu. Samozrejme su aj promiskuitne typy, ale normalny clovek spokojny vo vztahu nepozera po inych..

sheila121
31. máj 2023

No ja do tohto konceptu nepatrím 🙂 ja s otcom svojho dieťaťa vychádzam veľmi dobre, ja som tá najlepšia ex, ktorú mohol mať 🙂 ja som len reagovala na to že podľa mňa to nebol férový chlap v minulom príspevku. Ty si bola férová a tvoj ex

nataly420
31. máj 2023

Lebo tu na radu sa treba pytat len zo srandy :D

tosomja
31. máj 2023

Takže príspevok je o tvojom rozchode 😃

domkakvet
31. máj 2023

Nehovorim, ze to je tak aj v tomto pripade, skor asi nie, ale vo vacsina rozchodov je prave kvoly nevere, nie vsetky ale vacsina ano.

nika_4
1. jún 2023

ďakujem, že môj príspevok rozpútal toľko pozornosti :D

nika_4
1. jún 2023

A na margo férovosti...zachoval by sa férovo keby mi to povedal už vtedy v januári, že si nie istý tým či chce deti a neklamal mi, že už aj on by pomaly chcel...v ten deň keď mi to oznámil (30.4.) večer, mi dokonca hovoril ako ma musí pobozkať pod čerešňou aby som nebola májové teľa,plánoval so mnou čo kúpime sestre na oslavu, ktorú mala 13.5. a iné veci...takže toľko k tomu...čo sa týkalo varovných signálov tak jedným z nich podľa neho bolo, že mi nekúpil kávovar...

mimikarol
1. jún 2023
autor
1. jún 2023

@nika_4 tak to je zvlastne chovanie. Ale dost mozne je, ze sam vnutorne bojuje so sebou. Uvidis casom, ked uplne utnes ten kontakt, tak si sam uvedomi. Musi zistit, aky je zivot bez teba. Ak ste nemali ine problemy, tak je dkst mozne, ze to prehodnoti 🙂 ale tcoja reakcia na rozchod bola paradna, vyspela 🙂 drzim ti palce, aby si bola stastna, ci uz s nim alebo bez neho 🙂 zasluzis si super chlapa

nika_4
2. jún 2023

musela som sa dať dokopy, stále nie som úplne ok, ale postupne pomaličky a hlavne mi pomáha, že nie sme už v kontakte 🙂