Kamarátku zbil bývalý partner

ramona7
19. feb 2023

Ahojte, kamošku zmlatil ex,
..podala trestné oznámenie, no polícia čaká na súdne konanie a ona žije v strachu...(3 mesiace)
..má fotky, lekárske správy a on si kľudne behá na slobode..
Ako má ďalej postupovať?
..veď v inej krajine by už mal dávno zákaz priblížiť a bol by v base
Dokedy má čakať, kým ju zabije?😥

simona2001
19. feb 2023

@ramona7 poviem ti to takto...slovenská polícia je na nič. Moju mamku tiež napadol a ublížil jej ex...môj otčím. Ma trvalé následky. A keď sme zavolali políciu tak ho iba napomenuli a odviezli domov. A nič viac. O mesiac bolo to isté. Takže asi toľko k slovenskej policii

deimosko
19. feb 2023

@simona2001 neskutocne…

simona2001
19. feb 2023

@deimosko co ti poviem...slovenská polícia je des. Len by peniaze brali za to ze sedia v autách a kecaju s kolegom

janage
19. feb 2023

@ramona7 nech sa poradí s právnikom aké sú možnosti. Alebo linka či organizácia pre týrané ženy. Maju skúsenosti. Poradia

deimosko
19. feb 2023

@simona2001 nezijem na slovensku uz dlhsie, ale tak toto mi pride ako zly sen, totalne ma to nasralo

paulinam99
19. feb 2023

@ramona7 Napísala si málo podrobností, z ktorých nie je zrejmé, či bolo aplikované aj oprávnenie na vykázanie osoby z obydlia alebo o aké súdne konanie ide.
Každopádne, ak existujú aj lekárske správy o potrebe objektívneho liečenia na d 7 dní a nie sú pochybnosti o tom, že tie zranenia sú v príčinnej súvislosti s jeho konaním (bitka/útok), tak by mal mať už vznesené obvinenie.

Ak sú však pochybnosti o príčinnej súvislosti medzi zraneniami a jeho konaním, napríklad chýbajú svedkovia alebo má alibi, tak mu vzniesť obvinenie nemôžu.

Čo teda rieši ten súd, na ktorý policajti čakajú ???

Bez ďalších podrobností je ťažké radiť ...

simona2001
19. feb 2023

@deimosko to aj nás. Keď nám to policajti povedali tak sme na nich čumeli jak blbé...a keď sme ich volali potom o mesiac znova...tak pre istotu ani neprišli. A dôvod...že oni také banality riešiť nebudú ze majú dôležitejšie veci na práci. A že: "POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ"

paulinam99
19. feb 2023

@simona2001 Ak nebola na lekárskom ošetrení s objektívnym nálezom jej zranení a nebola to následne oznámiť podaním trestného oznámenia, tak čo asi tak mali riešiť policajti z hliadky PZ ?

Ak tam však boli aj nejaké stopy (krv, palica, nôž a pod.), mali sami privolať OČTK za účelom vykonania ohliadky miesta činu, resp. zranenie zjavne s potrebou liečenia nad 7 dní, mali vykonať zaisťovací úkon podozrivého. Iný je postup pri priestupku a iný pri trestnom čine.

adrestia
20. feb 2023

Kamarátka nemá otca alebo brata, aby tomu primitívovi rozbil ciferník?

svetlonos
20. feb 2023

@simona2001
prosim ta a naco s takym kktom tvoja mama exixtovala este po tom ako ju zbil?? Tomu nerozumiem.

simona2001
21. feb 2023

@svetlonos ona už s nim nebývala...keď jej to spravil. On si pekne nakracal k nám.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betulinka1
21. feb 2023

@ramona7 na Slovensku sa bitka medzi partnermi stale neberie ako nieco moc vazne. Takze ani od sudu by som si moc neslubovala, ze pojde do väzenia . Dostane max podmienku.

simca06022011
21. feb 2023

no lenze, nie som si ista, ci je to o "slovenskej policii", ono je skor o "prave". Proste su na to postupy nejake. Ja si nepamatam ze by sme nepochodili, vacsinou ked sa nieco neriesilo, tak presne kvoli nejakych "predpisom, zakonom", kravinam ako nemozu vstupit na cudzi majetok a pod. veci. Myslim, ze keby mohli zavreli by viac vytrznikov bez problemov. Len casto su to slovo proti slovu a zle postupy. Bohuazil tu nie je vo zvyku mat pravnika na telefone...

A tie postupy su take divne, proste zjednodusene: zlocincovi poslat list ze ho pridu kontrolovat vtedy a vtedy :DDD Pripadne, konkretne ked islo o kradez, kde sa vypatrala "cast" ukradnutych veci, presne sa vypatralo kde to zmizlo, a prepojenie toho miesta a nasledne nalezcu v inom meste. AJ tak sa neriesilo. On povedal, ze to kupil od bezdomovca, v meste 150km od miesta "cinu" a o nicom inom nevie. A teda nemozu nic robit :DDD

ramona7
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ramona7
autor
21. feb 2023

@athom ....aj ja ťa mám rada 🙄😉

ramona7
autor
21. feb 2023

@betulinka1 hej, už som to zistila,
..aj na mňa ex siahol v Španielsku a hneď ho zabasli na 24 hodín a okamžite mal zákaz priblížiť sa
..súdne konanie do 48 hodín a okamžitá bezplatná pomoc a telefonáty z centra pre týrané ženy
..a na SK? ....katastrofa ☹

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pikachu999
23. feb 2023

@ramona7 nemusí čakať kým ju zabije..nech si najme ľudí a urobí skôr ona a bude mať pokoj

ahhola
23. feb 2023

Hossu vonku po 3 rokoch... A nimandi, ktorých našli trávu, sedia 10.🌿