Kde si mám hľadať kamarátky - mamičky?

21. dec 2023

Ahojte,

mám dilemu. Som mladá mamička s novorodencom, nemám moc kamarátky všeobecne, nie to ešte mamičky v mojom veku. Kde si hľadať kamošky mamičky? Rada by som možno na kávu,prechádzku, neskor nejaké ihrisko, výlet. Ako ste natom vy? Zvládate to osamote? Nechýba vám s niekym kecat? Poradiť sa? Alebo kde ste si našli takéto kamošky ‘mamicky’?

Snáď som sa nikoho nedotkla..

minesasubu
21. dec 2023

Ahoj , ja som sa zoznamila na plavani , baby gymnastike chodime cca od 3 mesiacov ked mal maly
skus pozriet v tvojom meste kam sa da ist s babetkom a uvidis ze to pojde 🙂

petamich
21. dec 2023

ja som sa zoznamila cez FB terminovu skupinu, organizovala sa spolocna kocikovacka a zopar zien bolo super a dodnes sa stretavame uz viac ako dva roky a potom este baby balance a plavanie aj tam som si nasla 🙂

natall113
21. dec 2023

Chápem ja som mladá mamička a ťažko som si našla kamarátky lebo v mojom veku má málokto dieťa.

vkatush
21. dec 2023

Ja som si našla asi 2 cez internet, tu na MK alebo na FB. S niektorými sme si písali a nesadli, ale s tými 2 sme každý deň v kontakte, už si bez nich neviem predstaviť deň 😁
Veľmi pomáhajú aj rôzne centrá, veľa z nich je pre deti od pol roka alebo baby plávanie a podobne.
Záleží, z akého si mesta, aké máš možnosti.

heidy222
21. dec 2023

Najlepšie zoznámiť sa so susedkami lebo to uľahčuje stretávanie.

petra92
22. dec 2023

Ja som mala šťastie, že keď som čakala prvé dieťa v 20-tke, tak sme boli 4 spolužiačky zo strednej tehotné a ešte aj z rovnakého mesta 😁Tak sme kocikovali spolu. Potom keď som čakala druhé dieťa som mala tiež kamošku tehotnú, deti máme s mesačným rozdielom. Teraz pri treťom neriešim, nemám čas 🤣🤣Ale už ma čaká ďalšia kamoška z dvojmesacnou dcérou na kocikovanie, veľké šance tomu nedávam, pri 3 deťoch nejaké potulky po meste horko ťažko.

mikadooo
22. dec 2023

Ja najskôr v materskom centre. A potom keď sme začali chodiť s malou na ihrisko okolo roku, tak aj na ihrisku.

lulu1812
22. dec 2023

Poznam to...u nas ked sa pozdravim cudzej mamicke s dietatom pozera akoby som spadla z jahody. Neriesim to radsej uz🙈🙈 aj ked mi chybaju normalne debaty