Keď je nám moc dobre

mfilkova
17. sep 2023

Ahojte,

Opíšem situáciu:

Zažila som partnerský vzťah, kde som sa trápila, väčšinu času tam boli obavy z nevery, smrti partnera, veľa smútku a toxické chovanie. Po tomto vzťahu som bola 2 roky sama a nedávno som stretla nového. Všetko ide ako má, cítim ľahkosť, máme rovnaké hodnoty a plánujeme život spolu. U mňa miestami nastáva problém, že začnem cítiť obavy a smútok, lebo je to tak pekné, že ma desí pri predstave, že sa niečo pokazí - a idú tam obavy akoby z tých minulých skúsenosti - že sa mu niečo stane, že sa náš vzťah pokazí a aj keď je to prirodzené, že to môže nastať, ja to akoby nechcem prijať a potom lipnem na tých spoločných chvíľach, lebo veď nikdy nevieš.
Ako toto v sebe riešite vy? Terapie už mám, ale chcem možno pochopenie od niekoho, kto si to prežíva tiež.

domkakvet
17. sep 2023

@mfilkova ako pises sama moze sa stat hocico a treba pocitat so vsetkym, budete spolu a moze vam to vynst a aj nemusi, buducnost nikdy nevies aka bude, preto pri pomysleni na nu netreba prehanat.

beata_k
17. sep 2023

@mfilkova Postav sa svojmu strachu...a strach strati vsetku moc 😉

reanda
17. sep 2023

vobec nie je prirodzene, ze sa moze nieco zle stat.. nic take nemusis prijimat.. a tym padom sa ani nemusis nicoho bat.. a mas po problemoch..

simik22
17. sep 2023

@reanda the Secret ;)