Keď vnúčence nechodia k starým rodičom

deana100
2. apr 2024

Aký máte na to názor že vnuk alebo Vnučka nechodia starým rodičom... len keď majú sviatok alebo vianoce alebo veľká noc len pre peniaze a starých rodičov ani pozrieť nejdu celý rok.

dajana19
2. apr 2024

@deana100 tak to zalezi od vztahov v rodine,v prvom rade

minesasubu
2. apr 2024

zaleží od veku detí, vztahov v rodine , vzdialenosti

gribka1
2. apr 2024

A starí rodičia nemôžu chodiť k vnúčatám?

domkakvet
2. apr 2024

@deana100 podla toho aky je na to dovod, ak byvaju daleko, tak sa im castejsie asi ani neda, ak byvaju blizko treba sa opytat, alebo ich pozvat, ze pridte ma pozriet cez vikend.

daniela2202
2. apr 2024

@deana100 že dosť blbé

deana100
autor
2. apr 2024

@gribka1 ale nechodí celý rok idem len keď sú Sviatky peniaze a tak.

zuzitko74
2. apr 2024

Deti za to nemôžu. Za vzťah dospelý-dieťa vždy nesie zodpovednosť dospelý. Starí rodičia pravdepodobne zlyhali pri vytvorení vzťahu s vnukmi a teraz za svoje zlyhanie obviňujú vnukov.

gribka1
2. apr 2024

@deana100 Neviem koľko má vnuk rokov, či nie je neskoro, ale vzťah sa buduje odmalička.

simona92101
2. apr 2024

@deana100 ja som sice uz dospela,ale k babke(otcovej mame)nechodim,maximalne len zo slusnosti na sviatok zablahozelat..preco?ako tu uz spomenuli,babka velmi pokazila vztahy,ku mne sa par rokov dozadu zachovala velmi zle,mna to velmi ranilo,a odvtedy sa na nu uz neviem pozerat ocami vnucky..sklamala ma,babka si to nepamata alebo nechce pamatat,vraj si vymyslam a som nevdacna..ja si po peniaze nechodim,ak da nieco vnucatam tak jej to vratim naspat,kedze viem aka je na peniaze..som k nej slusna ale neviem sa s nou uz rozpravat.

mqkm
2. apr 2024

neni to pekne.. ale co uz narobis..

sinusoida
3. apr 2024

@deana100 len pre peniaze 😀, čiže mám.na to názor...názor na rodičov vnukov...nedala by som im peniaze, ale nejaký vecný dar...

mamina7070
3. apr 2024

povacsinou si za to stari rodicia mozu sami

nelca0510
3. apr 2024

Ani my sme neboli u mojej mamy. Nedokážem počúvať o Saharskom piesku tie jej bludy,ani o voľbách. Neprestane ani keď ju slušne prosím.

zuzulka558
3. apr 2024

Nechodíme vôbec, není tam záujem moc, keď sa nachádzajú na nákupoch pri nás ani sa neozvu nik z rodiny ani krstny už dlhé roky to tak je iba auta tu vidím behať,, tak smer to ukončili nejak ze načo to siliť z našej strany teda, ale boli aj hádky z ich strany na veci ktoré sa ich vôbec netýkali

januska12323
3. apr 2024

Vzťahy treba budovať stále a nemôžeš očakávať od dieťaťa, že bude iniciátor. Starí rodičia by sa museli o dieťa aj zaujímať aby im to opätovalo.

deana100
autor
3. apr 2024

@zuzulka558 no teda nič príjemné. Tu chodí vnuk len pre peniaze a starých rodičov ani nepozná vôbec nechodí pozerať. A ešte jeho otec ma bývalú ženu a chce po ňom aby ho nosil na aute pomalí 18 rodného chalana čo by mal už sám vyskúšať ísť na autobus a na vlak.... a pritom káže jemu aby chodil pre syna ona ma partnera spolu žijú 2 autá ma Vodicky preco nesadne do auta a nedonesu ho ale pritom. káže jemu a ma partnerka s ktorým žije a ten ho prečo nevezme majú spolu dieťa dcéru pre tu spravia všetko a pre syna ona nespravím nič. A vôbec nechápem prečo ho nepusti však dospelý chlap pomaličky čo je až taký sprostí však keď ho nenaučí tak ako potom sa zaradí do života.

deana100
autor
3. apr 2024

@deana100 chápem tie výťahy sú všelijaké to beriem. Ale ona ma 2 autá a káže jemu. bývalému partnerovi však keď ho nenaučí tak ako sa potom naučí nebude vedieť nič.

deana100
autor
3. apr 2024

@deana100 chcela som napísať vstahy

gribka1
3. apr 2024

No keď nemáte dobré vzťahy, tak ani keby lietadlo majú neprídu. A je chyba vás ako starých rodičov dávať peniaze a myslieť si že vás budú mať radšej. Bohužiaĺ. Nevieme celý príbeh kde sa to u vás pokašľalo.

pralinka86
3. apr 2024

1. Ak nie si ta babka/dedko, tak je to ich vec, neries to
2. Ak si ta babka/dedko, ries to s vnucatom, nie na internete. Ale ak správne chapem, je to už dospely vnuk alebo skoro dospely a to uz velmi nenariesis. 18 rokov sa nic nedialo? Este potrva par rokov, kym bude mat nejaku sebareflexiu a zrata si co je správne a co nie, ak k tomu nebol vedeny.
Nikdy nevieš co sa v skustocnosti s nim a jeho rodicmi doma deje, rozprava, ake su vztahy

uctovacik123
3. apr 2024

@deana100 nerozumiem, čo si písala. Ty si stará mama, alebo len suseda, ktorá šmíruje poza záclonu a vytvorila si vlastný obraz na celú situáciu? Prečo nenapíšeš: som stará mama, vnuk k nám nechodí. Ja už skoro dospelý, mohol by sa zastaviť častejšie. Mám pocit, že chodí len kvôli peniazom. ..." A dovysvetliť situáciu , prečo nechodí, čo sa zmenilo medzi vami a deťmi....

martinusik91
3. apr 2024

Za to ako často chodia vnúčatá k babke, môže babka a rodičia dieťaťa. Ak su vzťahy medzi babkou a jej deťmi zle, tak to tak dopadá. K mojim rodičom chodí syn najmenej každý druhý víkend. Ku druhej babke len na sviatky, narodeniny, meniny. Prečo? Vzťahy. Ako si kto deti výchova a čo do nich vštepí, tak sa deti potom chovajú. Alebo čo zaseješ, to žneš...

lalu_sk111
3. apr 2024

@deana100 ty si ta babka alebo je to tvoje dieta? ci preco ta to trapi? ja suhlasim s nazorom, ze za vztah je zodpovedny dospely..plus kto statym rodicom kaze dat peniaze? ako vies, ze chodi ,,pre peniaze,,.

deana100
autor
3. apr 2024

@pralinka86 mate pravdu

dagas
26. apr 2024

Ja sa môjim deťom nebudem aboslútne čudovať keď ich nebudú chcieť navštevovať. Malú postrážia len keď sa im doprosujeme,nikdy si ju nezoberú len tak od seba...a pochybujem že s príchodom druhého dieťaťa sa to zmení..oslavy to bemôžem nič povedať to vždy prídu dajú darčeky ale niekedy je ten čas s nimi dôležitejší ako nejaká hračka...