Kedy ste sa cítili lepšie po rozchode/rozvode?

hodiny22
4. jún 2022

Prosím tie ktoré ste sa nevedeli zmieriť s rozchodom, ako ste sa zmierili? Za akú dobu ste sa cítli lepsie? Podotýkam že máme spolu 1 dieťa, má 1,5 roka. Ja ho mam stále rada, síce nebol ku mne sem tam vôbec milý, nesprával sa tak ako by sa mal, a ako mi už bolo povedané, že mi lepšie bez neho, aj tak to nedokážem. Už 3tí týždeň nieje s nami. Mám pocit, že si už začal za mňa hľadať náhradu a vnútri ma to rožožiera, neviem si pomôcť, stále na to myslím. Zvykol sa uraziť pre nič za nič, nevedel udať dôvod, potom mu začalo na mne všetko vadiť, no boli aj pekné chvíle. On ma už vôbec neľúbi ,tak to vyzerá. Lenže ja ho chcem naspäť. Vyliala som si srdce a povedala mu , ako mi strašne chyba, a on mi na to povedal, že si môžem za to sama. Popritom som mu nijako neublížila, to on mne naubližoval. Chcela som skúsiť aj manželskú poradňu, lenže on nechce nič v našom "vzťahu" napraviť, a vraj to už mal urobiť skôr, že mal odisť

dzulli1980
4. jún 2022

Ja mám pocit, že dnešné vzťahy fungujú na mojom egu, Tvojom egu, čie ego je viac ... partnerstvo je, okrem iného, aj o kompromisoch, o tom, prispôsobiť sa jeden druhému, tolerovať ho atď. ... nehovorím, keby Ťa psychicky/fyzicky týral, tam nie je o čom ... neviem, kvôli čomu ste s rozišli, no takto sa podkladať mužovi, s ktorým sa raz rozídem ... isto nie ... vieš, v zdravom partnerstve to nefunguje tak, že nasral ma, nechám ho, za pol hodiny, ale nie, veď to nebolo také zlé, predsa s ním zostanem, možno som fakt nemala povedať to, čo som povedala atď. ... proste to skončilo, uzavri to, zmier sa s tým, pouč sa z toho, popracuj na sebe, na svojom "mám sa rada, vážim si samu seba".
@hodiny22

diamond007
4. jún 2022

@hodiny22 on, on, on.... Asi nebol na vine sám. Hľadaj chybu aj v sebe už

reanda
4. jún 2022

na co ti je muz, co ta nema rad?

elizabet173
4. jún 2022

@hodiny22 tomu sa hovorí spomienkový optimizmus, tri týždne je príliš málo, o tri mesiace to bude lepšie, o tri roky si už možno ani nespomenieš

tosomja
4. jún 2022

@hodiny22 tak práve po Tom, čo ti toto povedal, by si sa mala zmieriť s tým, že ti je nanič taký muž.
Môjho priateľa ex sa dlho nedokázala zmieriť s tým, že ich nechal. Aj pár vzťahov už mala od ich rozchodu, v tom čase bola "normálna" keď im to nevyšlo, zase bola protivna a vypisovala mu. Až teraz po 5.rokoch je "stabilizovaná" 🤭
Dúfam, že jej to vydrží.

dadis
5. jún 2022

Prosim ta, nezhadzuj sa a vaz si sama seba. To co k nemu citis, nie je laska ale akasi forma zavislosti. To ako sa k tebe spraval, bolo preto, lebo ta uz nemiloval, mozno uz vtedy s tou druhou nieco mal. To ale vobec neznamena, ze si nieco menej. Musis to zobrat tak, ako to je. Nasiel si inu. Bodka. Koniec. Tebe teraz uz iny muz dokaze, ze je hoden tvojej lasky a ze si uazsna, krasna a pre neho najmilsia. Vobec neries svoju hodnotu porovnavanim s milenkou. Ten muz nebol dobry vyber, nemiloval ta dost a asi aj zbabelec a chudak, za to, co ti v tom partnerstve robil. To on si sam pred sebou potreboval obhajit, ze nasiel si inu, lebo jeho zena je taka a onaka. Taketo spravanie casto hranici s psychickym tyranim, robi to vela muzov, co si najde milenku (i ten moj). Pri dalsom muzovi si daj pozor, aby si bola pre neho volbou cislo 1, ziadne docasne riesenie.