Oslava výročia v neformálnom vzťahu

8. jan 2024

Tí z vás čo nie ste manželia a ste vo vzťahu aké výročie oslavujete ak vôbec nejaké?
Keď ste sa zoznámili, prvý bozk, prvý sex alebo niečo iné?
Podľa čoho viete kedy váš vzťah začal?

koniarova
8. jan 2024

Nič sme neoslavovali, z toho čo píšeš. Narodeniny, meniny a Vianoce. Ostatné sú sprostosti. Ani výročie svadby neoslavujeme.

muchotrafka298
8. jan 2024

V nazve je neformalny vztah, ja neviem co sa pod tymto mysli. Ja som mala dlhorocny partnersky vztah, neboli sme manzelia (spatne to hodnotim ako obrovsku chybu). Oslavovali sme meniny, narodeniny a Vianoce. Nic ine. Tak neviem, ze ci myslim ze si s niekym v takom volnom vztahu, alebo len myslis, ze vztah tych, co nie su zobrati.

sheila121
8. jan 2024

Čo je to preboha neformálny vztah?

lindous
8. jan 2024

Ak sa bavíme o klasickom vzťahu bez manželstva, my oslavujeme a pripomíname si dátum prvého rande... vzťah začínal a budoval sa postupne, nepovedali sme si nikdy že "od teeeraz", ale dohodli sme sa, že toto bude naše výročie a vždy si spravíme nejaký pekný spoločný deň 🙂

autor
8. jan 2024

@koniarova mal som to v predchádzajúcom vzťahu rovnako a chcem to urobiť inak.

Nájsť si príležitosť na oslavu drobných úspechov a tradície a rituály vzťahujúce sa ku konkrétnej dvojici sú dôležitou súčasťou budovania identity daného vzťahu

koniarova
8. jan 2024

No môj ty Boh 🤦 Ja byť tvoj priateľ, zľaknem sa tvojej citácie. 😁😁😁

autor
8. jan 2024

@muchotrafka298 @sheila121

každý vzťah bez sobášneho listu ktorý nesie konkrétny dátum a da sa každý rok pripomenúť.

autor
8. jan 2024

@lindous 👏 ďakujem

autor
8. jan 2024

@koniarova som muž. ľakať sa netreba 😊

koniarova
8. jan 2024

Tak ti držím palce, nech je rovnako naladená aj priateľka. 👍 Nás s mužom nebaví oslavovať každý prd, ale to neznamená,že vy to máte mať tak isto.

sheila121
8. jan 2024

V tom prípade neoslavujeme výročie. Mala som totiž hektické obdobie, keď sme sa dávali dokopy a netušim, ktorý dátum na to pripadol. Prvý bozk a sex si nepamätám už vôbec 😂😂😂

sense
8. jan 2024

Môj partner vždy donesie kvety a niečo pre nás vymysli "na výročie" pretože tieto veci sleduje hlavne on. Ešteže ho mam

martul
8. jan 2024

@koniarova ja keď som to prečítala, hneď som vedela, že to píše chlap

hanaxxx
8. jan 2024

Kym sme neboli manzelia, pripominali sme si prve osobne stretnutie (aj ked to nebolo rande) a prvu pusu. Teraz uz na to v rodicovskom zhone zabudame (hlavne ja) a pripominame si uz len vyrocie svadby. Narodeniny, meniny su samozrejmost.

diewcatqoo
8. jan 2024

Nejako extra neoslavujeme asi nic. Na vyrocie 1. rande do seba podpichneme, ze to bol ten osudny den. A na vyrocie svadby, ktore slavime na konci jula, sme vacsinou na dovolenke. Tak si stale hovorime, ze dostavame dovolenku na vyrocie (ale sli by sme tak ci tak, aj bez vyrocia). Nejake teatralne oslavy sa nas netykaju

autor
8. jan 2024

@sense od akej udalosti je to výročie odvodené?

rorino
8. jan 2024

Odkedy sme začali spolu žiť.Ked sme sa zosobášili,tak oba dátumy,ak si spomenieme,a často si spomenieme,ale až potom😂.Čiže vlastne neoslavujeme🤦

rebrambora
8. jan 2024

Pod pojmom neformalny vztah rozumiem vztah otvoreny.

autor
8. jan 2024

@rebrambora možno som sa zle vyjadril, myslel som vzťah bez svadby

mimikarol
8. jan 2024

My oslavujeme prvé rande. To je pre mňa dôležitejšie ako dátum svadby.

tianna
8. jan 2024

Prvý bozk? Prvý sex? No snáď nie.. 😆 deň keď sme sa dali dokopy, ale to len 1. rok, potom sme sa už vzali, ale výročia sme oslavovali len prvé roky. Keby sme mali oslavovať všetko čo by sa oslavovať mohlo tak oslavujeme non-stop 😆

pralinka25
8. jan 2024

ked som bola mladsia a mala som frajerov tak sme oslavovavali bud od prveho rande alebo od prvej pusy. podla mna to cerstvo zamilovanich bavi tak preco nie. konieckoncov male oslavy su fajn. my sme vzdy spolu nieco podnikli - nedavali sme si darceky ak neratam ked som mala 14 a dostala som plysaka so srdieckom.
s muzom som oslavovala len jedno vyrocie potom sme sa vzali. tiez si nekupujeme darceky ale skor niekam ideme - kava, zmrzka.
tak ale zas je fajn mat dovod najst si cas a vyrazit na rande ked ma vztah vyrocie. vela ludi prevalcuje rutina a zhon tak nie je zle si najst cas takto na vyrocie.

cimage
8. jan 2024

My si pripominame vyrocie nasho vztahu viac ako svadby(to urcite muz ani nevie kedy bolo). A datum neviem od coho je odvodeny, to mi muz povedal, ze uz sme mesiac spolu, tak to berieme od toho datumu. Ale neoslavujeme to uz odkedy su deti. Len si poprajeme, polubime sa a den pokracuje ako inokedy.

slavomira236
8. jan 2024

Nic meoslavujem s chlapom a leby sme boli zobrati tiez neoslavujeme
U nas sa taketo veci neriesia. Ja ani svoje marodky neoslavujem

h2
8. jan 2024

My nie sme manželia, žijeme spolu už celé veky a neoslavujeme žiadne výročie. Ja ani neviem povedať presný (ani približný) dátum, kedy sme sa dali dokopy. 🙈

viestta
8. jan 2024

@h2 rozmyslam nad tym prvym bozkom, ktory z tych na zaciatku by sa mal oslavovat. Ci ta prva roztrasena pusa, po ktorej ani jedna strana ani omylom nevedela ako to dopadne a ako to bude pokracovat alebo az prve vzajomne prieskumy v hlbke ustnych dutin...

h2
8. jan 2024

@viestta 😂 Ja si spomínam na prvý pokus o bozk z jeho strany. Odtiahla som sa a vynadala mu, či mu šibe. (My sme boli veľmi dlho kamaráti, kým sme sa dali dokopy.)

koniarova
8. jan 2024

@h2 davaj dátum. 😁😁😁

h2
8. jan 2024

@koniarova No tak to jedine, že by som si ho vymyslela. 😁

ivangeline
8. jan 2024

22. mame vyrocie vztahu a 21. sme mali svadbu..takze kedy nas napadne.. Niekefy sme si pripomenuli kazdy mesiac. To bolo mile. 🙂