Pasívna agresia, rozchod

jopa264
7. nov 2022

Ahojte, som dva mesiace po rozchode s priatelom a neviem sa z toho nejako vyhrabat. Stale sa mi myslienky tocia len okolo neho a je mi za nim velmi smutno. Aj ked rozumom viem, ze by to nikdy nebolo dobre, znicil by ma psychicky, ale aj tak.. Neviem co s tym, stale, aj ked sa vselicim zamestnavam, tak ho mam v hlave na pozadi, non-stop. Poradte mi prosim nieco ucinne, nech uz to skonci, mam sa v zivote na co sustredit, ale vobec to nejde.
Inak, on ma znaky takeho toho skryteho narcistu, v linku je clanok o pasivnej agresii a sedi nanho naozaj kazda jedna veta. Preto viem, ze nikdy by to nebolo dobre, ale akokeby mojmu srdcu toto vedomie nestacilo, a stale trpim takym spomienkovym optimizmom....

https://eduworld.sk/cd/zuzana-granska/10561/pas...

marianarem
7. nov 2022

@jopa264 No otazka je, ci ti je smutno za nim, alebo je ti smutno, ze si sama. Smutno za predstavou partnera, akeho by si chcela. Ked si bola s nim, tak sa ti idealny partner zdal mozno viac na dosah, lebo si mala aspon nejakeho chlapa, ktory mal v sebe aj cosi dobre a bol by super, len keby nemal tie toxicke vlastnosti. Teraz nemas nikoho a tak akoby ani nemas o com snivat.
No mozno by nebolo zle venovat sa teraz sebe, svojim pocitom, svojmu vnutru, zapracovat mozno trochu na sebavedomi..to by ta mohlo odputat od myslienok nanho a zaroven pomoct k tomu, aby si si nabuduce nevybrala podobny pripad.

s_o_n_i_k_e
7. nov 2022

@jopa264 maj sa prosím ťa rada, žiadny muž za to nestojí, aby si sa trápila. Nakupuj, cestuj, užívaj si, treba sa tešiť zo života. Časom by si sa utrápila, hlavu horu, toľko chlapov je na Svete. Všetko sa deje pre niečo a všetko aj tento vzťah ťa nejakým smerom posunie a formuje tvoju osobnosť. Určite nájdeš dobrého človeka a toto bude len zlá spomienka. Ja som bola 11rokov vo vzťahu celé zle...potom 2 roky som si užívala a žila pre seba a potom aj ked som nehladala prišla láska môjho života...v 34rokoch, o rok zásnuby a o druhý rok svadba. Neskutočne ho ľúbim a je to pre mňa naj top chlap, čiže hlavu hore 🙂

lucyluska
7. nov 2022

@jopa264 ahoj, no mohla by som sa nato vieš čo...
Takého človeka, čo nevie emócie komunikovať a trestanie tichom 🤦🏼‍♀️
Kopla by som ho...
Vieš aké je to byť vo vzťahu, kde je takmer všetko super? Kľud, pohoda...komunikacia, podpora, láska.
Za týmto choď.

neillys
7. nov 2022

@jopa264 zlom nastane po 5 mesiacoch začneš to akceptovať🙂

jopa264
autor
7. nov 2022

Dakujem dievcata

Ja to akceptujem, viem, ze by to nebolo dobre, velmi mi psychicky ublizoval. Ale aj tak stale nanho myslim, na to dobre samozrejme. To zle som akosi vytesnila...
Chyba mi asi naozaj ten clovek, ktorym mohol byt, co sme mohli byt spolu, co sme spolu mohli mat... Ja som tolerantny clovek - velmi vela veci som chapala a tolerovala, a snazila sa nerozmazavat, ale on proste hladal a isiel isiel dovtedy kym mi tak naublizoval, ze uz som bola totalne frustrovana a samozrejme uz potom mozem ja za to, ze sa to pokazilo, lebo som stale nabrucana... :(
najhorsie je, ze on cely posobi ako dobry clovek, kazdemu chce najlepsie a ze potom na to vzdy doplati... ale to je blbost, ja uz to teraz viem, ale stale sa neviem zbavit pocitu, ze som mozno mala byt lepsia... ale neviem ako lepsia, v com lepsia...

alexnina777
7. nov 2022

@jopa264 zdravím, nech sa páči, toto ti možno troška pomože..narcistický psychopati, text od kriminálneho psychológa a právnika , bezpečnostného analytika..ľudia ako si ty mávajú 0 sebavedomie, prameniace z detstva vačšinou, neviem či je to zrovna tvoj prípad, ale namiesto tohto plytvania časom a svojim životom by som ti odporučila nájst cestu ako si vybudovať sebavedomie a spoznať, čo je to sebaláska..ak sa Ti to podarí čaká ťa krajší život ako s narcistickým psychopatom..veľa štastia prajem

mimi8383
24. nov 2022

@jopa264 časom zabudneš, teda nie celkom, ale zvyk je zvyk a je to ťažké no nie nemožné žiť svoj život aj bez neho. Možno po čase nájdeš pána pravého😉
Mne aj trvá kým sa rozidem lebo tiež som nerada sama aj keď viem, že musím a tiež mi to trvá kým si zas zvyknem byť sama....to je normalne

mvo
29. nov 2022

@jopa264 ahojcek, prejde to. Čítaj viac na webe, hladaj si odpovede, pasivna agresia, emocna inteligencia, narcizmus... Aceste mozno by si mala vedieť o chemii. Niekedy nam silna chemicka pritazlivost zaslepi oci, nasadi ruzove okuliare a prehliadame cervene stopky co nam podvedomie podsuva.... Je to potom len nasa zavislost.... A neboj sa, zistis ze si urobila dobre. Neskor. Nevracaj sa k nemu. Ak mozem poradit, nelutuj sa. Ani jeho. A ver, ze ti za isty cas bude lepsie. Psychika by ti odišla. Zdravie. Drzim palce. Bude lepsie. Naozaj. A pride muz,... Ono to tak byva.... A pri nom si az uvedomíš , co je laska.... ❤️

mvo
29. nov 2022

@jopa264 ty do bola lepsia a snazila si sapreto, aby bol klud. Potlavala si seba, potreby, poziadavky, city. Pre jeho klud... Nedala by si to dlhsie... Ver mi.... Najskor bol plač, potom bezsenne noci, problem so spanim, ubytok tvojej energie, potom apatia,... A kam by to az slo. Neboj sa. Pozbieras sa. My zeny sme v tomto naprogramovane 😊 znie to teraz hlupo, posilni ta to, das si potom pozor. Zamestnaj hlavu. Cvic aj doma, oslov ludi, na ktorych si zabudla v tom vztahu s nim. Pohltil ti veľa energie. Chod sa prejst sama. Von. Pusti si hudbu. Su take skladby. MUSE - VERONA, myslim... Ten text, spev... Vyplac sa. No nie dlhy cas. Pomaha to.
Prejde to, ma to svoje štádia... Netreba to potlacat. No netreba v tom zotrvavat..... ❤️

jopa264
autor
29. nov 2022

@mvo dakujem ti🙂 och, ale presne si to vystihla, plac, potom problemy so spankom, doslova nejaka zmatenost a rozmyslanie dokola ze "co? preco?", energia nic, az priam depresia... pomaly, pomalicky sa davam dokopy, citim, ze je to o nieco lepsie, ale velmi si musim pripominat ako bolo... a obcas sa kontaktujeme a pripomina mi to aj on sam, ma svoje vzorce spravania, ktore stale opakuje, aj okato aj "nenapadne" - ale uz to poznam, takze je jednoduche si len povedat, aha no jasne, zas a znova to iste 🙂 ale uz sa viem dokonca na tom pousmiat, ze "cely on" a niekedy mi to naozaj nic nerobi, tie jeho tahy 🙂 tesim sa z toho.

mvo
29. nov 2022

@jopa264 hlavne, nenechaj sa do toho vtiahnut... Oni su v tom majstri.... Bude dobre uvidis... Každý tyzden bude lepsi.... ❤️

ladybird81
13. mar 2023

@jopa264 ahoj, môžem sa spýtať či to je už ok? Ja si tým práve prechádzam. Nikdy som nezažila takú lásku, takú chémiu, všetky ostatné chvíle s ním boli úžasné ako z rozprávky, preto som z toho totálne nešťastná, ale musím myslieť hlavou aj keď to nejde. Najhoršia je že sa stále denne stretávame v práci, ja mám pred očami stále tie krásne chvíle, cítim jeho vôňu a v duši mi tečú slzy. On hrá hrdinu, akože mu je lepšie a nechýbam mu. Ja sa tak tvarim tiež, ale srdce mám úplne zlámané. Prehodíme pár slov ešte aj s úsmevom ale hneď keď prídem domov, tak som zase v p**i.

jopa264
autor
14. mar 2023

@ladybird81 musime sa obcas stretnut, takze nie je to lepsie. ked ho dlhsie nevidim, zacinam sa liecit a cas pomaha. no potom sa musime stretnut a vsetko je prec, staci mi maly podnet od neho a vratila by som sa znovu a znovu.. aj ked viem aky je. ja som totiz velmi splachovacia a rychlo zabudam na zle veci, aj ked mi niekto ublizi a sustredim sa na to pekne v zivote. a stale ho lubim. kym spolu pracujete, nebude to lepsie. ak mas moznost tak no contact je najlepsie co mozes urobit, odist z prace a uplne sa odstrihnut. az potom to casom prejde.

ladybird81
14. mar 2023

@jopa264 v tomto som úplne rovnaká, tiež len to pozitívne vnímam, a zlé hneď vyhadzujem z hlavy, zabúdam a netrápi ma to. Viackrát sa to stalo a vždy som sa doňho naspäť zaľúbila, ešte viac ako predtým, lebo som verila že pracuje na sebe a zvláda to, tak som bola taká spokojná že už bude všetko zase ok, ale vždy sa to vrátilo v ešte horšej forme. Tak veľmi by som si priala keby prišiel a objal ma, povedal prepáč, pobozkal ma, a už nikdy sa to zlé nezopakovalo. Prečo sa ľudia nechcú alebo nevedia zmeniť?

jopa264
autor
14. mar 2023

@ladybird81 nezmeni sa, kym sam nebude chciet a nevyhlada psychologa, je to porucha osobnosti, vacsinou vychadzajuca z detstva. vzdy ked sa vratis, vidi, ze moze pritvrdit a zamerne prekracuje tvoje dalsie a dalsie hranice... lebo vie, ze moze.
netreba ti takeho ak mas dieta.. aky je na teba, taky bude k tvojim detom, a to si ponesu cely zivot, to im nerob.

ladybird81
14. mar 2023

@jopa264 áno, viem, mozog mi to hovorí. Ešte to treba nejak nanútiť aj srdcu. Vy ste boli koľko spolu?

jopa264
autor
14. mar 2023

@ladybird81 nieco vyse roka

ladybird81
15. mar 2023

@jopa264 Vraj polovicu času ktorý sú dvaja spolu, toľko trvá dať sa do pohody po rozchode. Mne trvalo vyše dva roky, kým som si dala dole ružové okuliare. Našťastie deti nie sú jeho.

mvo
31. mar 2023

@jopa264 ahoj, ako sa ti vodi?