Priateľ ma chcel opustiť

die3
11. mar 2021

Ahojte. Nedávno som zistila, že priateľ uvažoval, že ma opustí kvôli inej žene, ktorej povedal, že ju lubi a s ktorou sa tajne stretáva. Ona to utla, práve ona mu povedala že s nim nič nechce mat. Vraj spolu nespali, ona ho vraj berie ako kamaráta. On ju ako kamarátku vraj nikdy brat nebude. Teraz sa ako “kamaráti” stretávajú naďalej. Tajne. Všetko som sa dozvedela úplnou náhodou, doma vyzeralo byt všetko ok, doma sa správa ako že lubi mňa, aj mi to hovorí. Plánovali sme spoločnú budúcnosť. Bol to pre mna šok. Chcem od neho odísť, ale rada by som vedela váš názor, či by ste ešte po tomto dali niekomu šancu. Lebo sama som na tom tak, že skôr nie. Ale nechcem sa unáhliť. Sme spolu 8 rokov. Ďakujem

somtunovaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
11. mar 2021

Nechcela by som byť len nahrada

1aduliatko1
11. mar 2021

ak nemáte detí, odišla by som...

dankanka
11. mar 2021

@die3 počkaj.. Ale veď sa stretávajú naďalej.. On nemá snahu nič meniť.. Nie je o čo bojovať, žiaľ..

jahodka11
11. mar 2021

Hm,tazka situacia, ale odišla by som... pokial sa este da, tak bez....ved mozno mu samému potom zapne, ze ta lubi a bude chciet nieco napraviť... ak nie, budes to mat tazke,ale casom pochopíš,ze sa dobre stalo...

vikusjk
11. mar 2021

@die3 porozpravala by som sa s nim otvorene o tom, preco to chcel spravit, co mu vo vasom vztahu chyba a preco sa teda nadalej stretavaju tajne, ak je to len kamaratsky vztah. Tu uz asi nepomoze ine, len ozaj uprimny, pokojny a otvoreny rozhovor a bud sa zhodnete na tom, ze s tym chcete obaja nieco spravit a obaja pracovat na vasom vztahu, alebo sa rozidete.

andreakg
11. mar 2021

Určite by som odišla, veď keby "tá druhá"súhlasila,a chcela byť s ním ,tak on by ťa nechal bez mihnutia oka,tak z jeho strany to asi až taká láska nebude

yollanda
11. mar 2021

Odísť! Možno sa uvedomí!

gigie24
11. mar 2021

@die3 Život a vzťahy prinášajú rôzne situácie a hovorí sa, že po 7 rokoch nastane zväčša kríza... Vy ste túto hranicu prekročili. Ak ho ľúbiš skús otvorenú diskusiu s otázkou prečo sa to deje, prečo je iná žena v jeho živote, ak nebude mať vážny dôvod na to, aby ti to naozaj rozumne zdôvodnil, tak ruky od neho preč, ale ak mu naozaj niečo chýbalo z tvojej strany a si si toho vedomá, tak sa ho skús opýtať ako si to predsavuje ďalej...

lubiss
11. mar 2021

rozhodne nie....ved si sama napisala on ju ako kamaratku nikdy brat nebude..kopni ho do riti dovidenia dopocutia

die3
autor
11. mar 2021

Ďakujem vam za odpovede. Srdce mi vraví to, čo väčšina z vas píše - odísť, ale na druhej strane premýšľam presne nad tou krízou, ktorú ste niektorí spomínali. Viem, že vzťahy nie sú dokonale a veľa veci sa stane. Ale ajkeby sme to dali dokopy, neviem, či by som vedela a teda ani nechcela žiť s tým, že lubi niekoho iného viac nej mna. To je pre mna väčšia zrada akoby bolo napr podvedenie. A hlavne to klamstvo.
Mám syna z predchádzajúceho vzťahu. S priateľom vychádzajú, ale nemajú nejaký silný vzťah.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaass
11. mar 2021

@die3 odíď, teraz asi premýšľas, čo máš robiť ale po čase keď si spomenies na neho budeš na seba hrdá, že si ho opustila. Nevadí ti, že chce inú? Ale ona ho nechce, tak si mu dobrá aj ty....hrozný

dilino
11. mar 2021

Odid bavi ťa hrať druhú.Ked si na to prišla tak akože ONA s nim nič nechce mať a odrazu sa spolu tajne stretavajú.To znamena neukončila to a to že spolu nespali neznamena že to musi byť aj pravda.Takého partnera do vzťahu by som nechcela.Otázne je ked ťa ľúbi prečo vzťah neposunul za tich 8 rokov nikam.Ked ti srdce hovori odid.Kríza prosím ťa aka kríza stretava sa z druhou to je už skôr koniec vzťahu a nie kríza.Ked má niekto vo vzťahu krízu tak ide za druhým partnerom.Ako čo s ňou rieši ked má teba.Sama si si dala odpoved na otázku či by si s nim dalej dokazala žiť ked ľúbi inú.Myslim že viac zbytočne stracať čas.Klame ťa a ty v tom chceš pokračovať akože načo.Zabila si 8 rokov ale radšej odisť ešte teraz ako to ťahať dalej na silu.Nikdy by som nechcela chlapa pri ktorom by som mala pocit že som ta druhá.Nemysli si akože ho ONA nechce tak ak ja niekoho nechcem tak načo by som sa s nim na tajno stretavala.Fakt máš pocit že to je dobre nie nieje.Druha vo vzťahu žiadna výhra.

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
11. mar 2021

@die3
Po 8 rokoch by ti mal dať minimálne snubný prsteň, ty píšeš, ze je to stále iba priateľ, tak neviem na čo čakáš. Vás vzťah už mal byt dávno niekam ďalej posunutý. Nečakaj na zázrak a nezabijaj zbytocne roky.

karelova
11. mar 2021

Konfrontovala si ho s tym? Keďže píšeš ze doma sa on tvári, ze je vsetko ok. Nech sa rozhodneš akokoľvek, zasluzis si vedieť to aj od neho a ako sa zachová ked zisti, ze to vieš. Drzim palce a vela sil. Toto nechce zažiť a nezaslúži si žiadna milujúca žena.

3petka
11. mar 2021

@die3 no je to asi len o tom, že keď nemá to čo naozaj chce tak má aspoň teba. Taká cena útechy. Radšej to ukonči, bude to zrejme najlepšie

negymama
11. mar 2021

si len plan B, do zalohy

ivanizna
11. mar 2021

Ako by si sa cítila ty, keby ti po toľkých rokoch niečo vo vzťahu chýbalo a zamilovala by si sa do iného muža, ktorý by bol síce iba kamarát, ale našla by si v ňom to, čo potrebuješ a ľúbila by si ho. Ale on by s tebou nechcel mať vzťah, no stretávali by ste sa. Potom by si prišla domov ku priateľovi, lebo po toľkých rokoch on je tvoja istota, nie super, no ale už máte zabehaný systém, ale celý čas ti po rozume behá ten, ktorého ľúbiš. Večer ľaháš k priateľovi, ale myslíš na toho druhého chlapa, ktorého chceš, ale nemôžeš mať. To je dobré byť v takejto pozícii?? Vyprdni sa na srdce, lebo možno zase skončíš len ako tá druhá, istota, ale vo vzťahu máte niečo nefunkčné, a to nie je dobré, keď sa také veci dejú. Buď si vyber tiež istotu, alebo odíď. Ale ak ostaneš a stane sa to znovu, potom sa nečuduj.

zuzubb007
11. mar 2021

odísť od neho, zbytočne to naťahuješ, garantujem ti, že keď teraz bol tohto schopný nieje to ten vzťah ako by mal byť, ,časom by to tak či tak nevydržalo, si pre neho možno istota, že má všetko doma nachystané, ale túži po inom dobrodružstve, vždy budeš len tá druhá, a nemáte spolu deti takže odpoveď je jasná, aj keď veľa žien sa pýta na názor, a aj tak si spraví po svojom, a o rok dva bude vyplakávať s ďalšou témou, bola som sprostá a podobne

sense
11. mar 2021

Odišla by som...

kikaaa444
11. mar 2021

Nie nedala by som šancu sa žiadnych okolnosti . Ani keby som tehotná . A ak by som aj dala , tak stále by som zišla s vedomím že ja nie som ta ktorú chcel . Určite nie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandarinka555
11. mar 2021

@die3 Z čoho si vydedukovala, že spolu nespali ? Tajne sa stretávajú a ty veríš takým bludom ? Kláti ju jedna radosť....je to hlupák a tebe sa čudujem, že si ešte stále s ním ☹

katkati
11. mar 2021

Môj názor je, že úrčite ite nie sú iba kamaráti. Blud, ktorému veríš, ale chápem ťa. Máš dosť a to by ťa dalo dole úplne.

kvetinka75
11. mar 2021

Nehnevaj sa ale.kolko mas rokov? Ty sa chces riadit tym.co ti povedia iny? To nemas ziadny nazor, sebauctu, ....? Ked ti povedia zostan s nim zostanes? Budes mu verit, budes stastna?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
12. mar 2021

Stale pouzivas slovo vraj. Si sa s nim o tom este nebavila? Musis ho konfrontovat a otvorene to riesit s nim. Potom si to vsetko zanalyzuj. 8 rokov je dlha doba, ja viem ze je tazke tak dlhy vztah zahodit. Ale udrzat ho s pocitom, ze je tam niekto treti neviem. Poznam manzelstva, ktore prezili dlhodobe afery/zalubenia muzov do inych zien a nakoniec to prezili a zostali s manzelkami (boli tam ale spolocne deti). Tie manzelky obdivujem, jedna z nich teraz stale beha po plastikach a je na prasky z kazdej zeny ktora sa vyskytne okolo jej muza. Druha to nejak ustala so svojou graciou. Lenze tu hovorim o manzelstvach s detmi. Ty si vo vztahu a s dietatom od byvaleho...neviem ake sance ma ten tvoj vztah pri jeho pristupe.