Rodina ma nechala doslova v štichu

diankalulu
24. sep 2023

Ahojte skôr ako začnem chcem podotnúť že ešte s nikym som sa o tom nebavila viacmenej chcem od vas radu aky postoj alebo ako sa zachovať k tejto situacii.
Asi pred 4 rokmi som vzala rodičom úver ktory splacam do dnes. Moji rodičia mi vraveli že že ten uver vezmu keď sa budem chciet osamostniť a založiť si rodinku. Ja s priteľom mame 24 a 23 rokov. Stalo sa že som proste na splatku nemala a samozrejme že som šla za rodičmi s tym či mi daju na splatku ale nedali s krikom a že čo po nich chcem ma x krát odmietli s tym že nemaju a aj oni maju poplatky ale uver alebo take niečo nemaju vôbec. Buduci manžel mi pomohol asi 3 krat nebyt jeho nemala by som odkiaľ na splatku. Bola som stale rada že sme u rodičou kym si nenašporime nejake tie peniažky na naše hniezdočko pretože u priatelovich rodičov by to nešlo.
Prišiel čas keď sme sa rozhodli že sa chceme odstahovať do najmu už toho mame dosť ako pomaham s uverom + prispievať na stravu , a ešte na dennej baze čo treba dokupim . Kvazi všetko. Rozhodli sme sa že pojdeme do najmu ale oni uver nechcu vziat aj po x rozhovoroch . Tak som sa rozhodla ze som vyplatim bude to trvať rok. Ale piateľ mi nieje oporov skor mi to vyčita a ja som tu pre nho bola stale v tažkych chvilach. Ma nervy aky je moj otec že je nam taky chamtivy mojho priateľa by najradčej na všetko využil pomoc okolo domu atď. Rodinu si človek nevyberie. Všetko v tom dome sa mi zhnusilo bojim sa že ma priateľ preto opusti neviem čo mam robit som zufala .




ja

syslik81
24. sep 2023

@diankalulu zalezi kolko ti z uveru ostava a ci popri nom budes mat na platenie najmu a stravy a veci okolo- priatelovi moze prekazat ak by ta mal zivyt a moze sa na teba vy .. no a ty ostanes sama bez penazi na najom s rozhnevanou rodinou ... zas ak ta naozaj miluje a ty uz toho moc na splatenie nemas tak to vydrzi s tebou .. doma platis najom ? davas im na stravu? je sanca ze ak ano prestanes a tym si splatis aspon cast uveru .? ak ano vydrz doma a takto usetris

makodob
24. sep 2023

@diankalulu fuu, tak toto je riadna podpásovka od rodičov. Normálne ťa využili. Ja by som s nimi asi na istý čas prerušila kontakt. Ak finančne stačíte, tak sa odsťahujte s priateľom preč. Máš možnosť ich udať a riešiť to právnou cestou, ak vieš dokázať, že sa obohatili. Otázka je či chceš ísť do sporu s rodičmi, či by ti mali odkiaľ tie peniaze vrátiť a či to stojí za tie nervy a stresy. Ja by som to asi ďalej platila ale teda, asi by som prerušila kontakt s nimi. Toto rodičia nerobia svojim deťom, nie je to ok. Je je na fb skupina, kde vieš opísať situáciu a poradia právnici v skupine- volá sa -Opýtaj sa právnika/ ask a lawyer (SK).

marca12
24. sep 2023

@diankalulu podla mna by si mala ist s nim do podnajmu. Ved u rodicov aj tak platis za byvanie,stravu,zdieraju vas. Budete mat klud a aj vas vztah sa napravi. Ono,ked zijete v strese a pod tlakom,tak si kadeco poviete,co ani tak nemyslite. Mozno aj priatel uz toho ma plne zuby,ze je vyuzivany. Skus si najst druhu pracu,kym nesplatis uver. Ja verim,ze to zvladnete,len musite stat pri sebe. Ty mu nevycitaj,ze ta nepodpori a on zase nech ti nevycita,ze sa bojis. Uprimne sa porozpravajte,nech vie,na com je. Mozno sa citi vyuzivany a ma toho uz plne zuby.

vivienkalejova
27. sep 2023

@diankalulu áno priateľ má pravdu viem sú to rodičia ale najprv si porovnaj ako sa správajú oni k tebe a ti k nim mi máme to isté lebo manžel zobral úver s jeho otcom a le ten úver bol na môjho muža jeho otec najprv hučal že on ten úver bude splácať s mojím mužom na poli a to ešte stoho úveru môj muž zaplatil 4 splátky na 4 mesiace a mali sme aj malé dieťa a čo otočil sa nám chrbtom po rom všetkom ešte k nám aj prišiel bývať a ja ho musím tolerovať periem mu varím mu ešte ktomu si vyberá on chce toto ,toto nechce a tak ďalej áno spravila si chybu a budúcnosti to budeš ľutovať ja sa z mužom stále hádam kvôli tomu že ten úver zobral a čo teraz kvôli tomu že platíme iba my tak nemáme ani ako odkladať peniaze lebo ostane nám na účet akurát 5€ áno priateľ má právo sa stebou hádať kvôli tomu a ty vziadnom príde bi si sa nemalá hnevať naňho skôr na rodičov ako sa k tebe zachovali