Zverenie do osobnej starostlivosti matky

miashu38
10. júl 2020

Ahojte mamičky , prosim vas o radu ako prebieha zverenie do osobnej starostlivosti matky? tak aby som aj určila kedy s nim može byť alebo teda vždy za mojej pritomnosti. Priatelovi neverim nevie sa postarat o maleho, vyhraža sa mi že to spravi on že nebude platit nic a podobne veci. Ako mam dalej postupovať? Malý ma 1 rok a nieje na neho naučený . Dakujem

marca12
10. júl 2020

@miashu38 navrh na vydanie neodkladneho opatrenia musis zaslat na sud. Pozri vzor na internete

pribinak
10. júl 2020

Daj si návrh na súd. Na nete je kopec vzorov, alebo chod na úrad prace a tam ti to nápisu
Cca do 3 rokov sa odporúča aby pri styku bol aj rodič ktorému je dieťa zverene

pribinak
10. júl 2020

@marca12 už sa to nevolá predbezko, ale neodkladko

marca12
10. júl 2020

@pribinak ano,hned ako som to odoslala ma osvietilo a opravila som. Stale to mam tak zafixovane.
Ale vdaka za opravu.

miashu38
autor
10. júl 2020

dakujem ale hladam ten vzor a važne som nič nenasla :(

leskky
10. júl 2020

Prečo hneď neodkladne opatrenie? 🤦‍♀️
Nájdi si vzor na zverenie do osobnej starostlivosti a určenie výživného.

mogaa
10. júl 2020

@miashu38 pri tak malom dieťati určia stretávanie v prítomnosti matky, pre teba to ale znamená že musíš s ním aj s malou stretávať v dohodnutých termínoch......neskôr môže samozrejme požiadať o stretávanie bez tvojej prítomnosti a aj zmenu stanovených termínov - cca od 3rokov každý druhý víkend + striedavo Vianoce a ostatné sviatky, pri starších deťoch sa dáva aj polovica prázdnin

simuskaaa123
10. júl 2020

Ahoj, no napíšeš akoby sloh.. Cca o vašom vzťahu, ako ste sa zoznámili, koľko ste boli spolu, prečo ste sa rozišli.. Potom tvoje a jeho príjmy. Výdavky na dieťa. Navrhni nejaké časy stretávania sa a výšku výživného. Daj viac lebo odklepnu menej.. A to donesieš do podateľne na súd. Jemu to príde a bude sa môcť vyjadriť.. A potom. Pojednávanie. Mne pomohlo toto a právnik mi to upravil, dal tomu hlavu a pätu

simuskaaa123
10. júl 2020

Ja som navrhla každý druhý víkend sobotu a nedeľu 15-19 hod, mala mala vtedy 4mes. Chodil 2x do týždňa. Ex urobil zo mňa kravu, ktorá bráni dcére v styku. Dostal parný týždeň utorok a štvrtok 15 17 a neparny týždeň sobota a nedeľa 9 11 a 15 17 hod. Samozrejme, že nechodí ale ja čakať musím. A áno v mojej prítomnosti.. Nedávno som sa dozvedela, že jeho mama a sestra čakajú, kým bude mať mala rok aby ma dali na súd nech si ju môžu brat bezo mňa.. Nechápem prečo tak bojujú nech ju majú bezo mňa.. Ale sociálna pracovníčka co bola u nás mi povedala, že ani ex ju nedajú kým nepôjde do škôlky alebo jaslí... Pretože sme sa rozišli týždeň po príchode domov z nemocnice čiže mala ich prakticky nepozná

hipuska
10. júl 2020

Ešte ti poradím, nežiadaj príliš vysoké výživné. Priateľa to môže "rozurit" a nebude súhlasiť. Ľahšie predycha zverenie a možno sa aj dohodnete. O dva roky si podas o zvýšenie ale dietko už budeš mať zverene

simuskaaa123
10. júl 2020

A príde ti kontrola zo socialky. Ku mne došla ne ohlásené ale nechali číslo a dohodli sme sa na termíne.. Vraj kontrolujú dom a izbu, lenže mala spala v izbe tak len po špičkách nakukli a sedeli sme v kuchyni. Zapisovali si info o domácnosti, o mne, o ex, pýtali sa ma s kým z rodiny sa mala stretáva, moje výdavky, zdravotný stav malej..

miashu38
autor
11. júl 2020

Dakujem vám . A náhodov neviete ako to je s vyživnym pre slobodnu matku? niekto tvrdi ,že ano iný že nie ....

simuskaaa123
11. júl 2020

@miashu38 treba samostatné pojednávanie.. Ja som to mala v jednom. Neprešlo mi to naraz

cacianka
12. júl 2020

Nielen na MK všeobecne ale najme V skupine Právne poradenstvo su stovky rád postupov a skúseností. Uz sa to tu zenam nechce pisat do nekonečna a stale to iste a predkladat na zlatej tácke. Všetko podstatne a zakladne tam najdes.