Odpustili by ste jednorázovú neveru?

5. apr 2022

Ahojte. Dokázali by ste odpustiť jednorazovú neveru? Spolu 6 rokov, manželia 3 roky, deti. Žiadne dlhodobé problémy v manželstve, len alkohol a vraj skrat.

mell27
7. apr 2022

@gabriela_obzerova Ja detto, tá sloboda po rozchode bola pre mňa na nezaplatenie...

sandyka90
7. apr 2022

Aj keby som od neho neodišla... nevedela by som na to zabudnúť, trápilo by ma to...a asi by som mu to často vyčítala, z čoho by vznikli nonstop hádky... tým pádom by to nemalo zmysel

aurora33
8. apr 2022

@gabriela_obzerova no a aký to teda malo zmysel trápiť sa v tom vzťahu ďalšie 3 roky? Nebolo by lepšie sa rozísť hneď? Len sa pýtam, pretože ja našťastie takú skúsenosť nemám, ale poznám sa a viem že by som toto nezvládla. Nedokázala by som odpustiť, jednoducho by som na to asi stále myslela a vyhadzovala by som mu to na oči.

gabriela_obzerova
8. apr 2022

@aurora33 hlavne som bola ovela mladsia a naivnejsia a nechcela som zahodit vsetko to pekne… Ucili ma opravit, nie vyhodit. Cudzim sa lahko mudruje 🤣 Plus clovek musi zvazovat aj ekonomicke aspekty- predaj a delenie bytu, vyriesit hypoteku atd. Ked su deti, este narocnejsie rozhodovanie… Tu 1000 zien napise, vykasli sa nanho atd. Ale verte, ze realne by to urobilo malo z nich. Pretoze pri posudzovani inej zeny sa ta co radi, riadi len rozumom. Ale ta podvedena sa riadi aj srdcom. A castokrat toho chlapa stale velmi lubi. To je ten problem- stale ho milujem, opustim ho, lebo? Niektore proste dokazu odpustit a nevera ten vztah nerozbije. Nie je to ciernobiele.

monka105
9. apr 2022

Ťažko posúdiť. Ty vieš, aká bola medzi vami doma situácia. Pokiaľ ste mali náročné obdobie, hádali ste sa, nevedeli ste, čo ďalej a manžel takto zaskratoval, ale zároveň si uvedomil, že vás miluje a nechce rozbiť rodinu, sama za seba napíšem, že by som odpustila. Manželovým trestom bude, že bude mať do konca života výčitky, že vás takmer stratil, kvôli pár minútam potešenia s úplne cudzou ženou, ktorá v jeho živote nič neznamenala. Pokiaľ sa ale medzi vami nič zlé nedialo a on to spravil ,,z nudy”, nedokázala by som odpustiť. Stále by som bála, čím ďalším ma ešte prekvapí, keď ja budem žiť v tom, že sme šťastní, všetko je v poriadku a nič nám nechýba.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarka26011
17. apr 2022

@ivuska027 druha polovica komentara sa s neverou totálne bijú. To nejde proste

bajuskalover04
17. máj 2022

nie

tiborpd
27. máj 2022

Zažil som a ja som odpustil. Ak je to len jednorázové zakopnutie a ostatné vo vzťahu funguje, dá sa s tým žiť. Len sa netreba k tomu vracať. Iné je, ak by sa jednalo o citový dlhodobý paralelný vzťah. Treba sa zamyslieť nad zmyslom života. Problémy sa majú riešiť a nie od nich utekať. Najhoršie sú tie moralistky, ktoré by to riešili radikálne rozvodom a popritom v duchu tajne túžia po divokej noci s charizmatickým sexy samcom.

aurora33
28. máj 2022

@tiborpd to, že si ty odpustil, neznamená, že je to správne. Aj tvoja žena, alebo neviem kto ti bol neverný, mohla najskôr s tebou riešiť problémy vo vzťahu ako hneď liezť s niekým do postele. Pochybujem že si jej celkom odpustil, keď teraz dehonestujes ostatné ženy a píšeš že ,,tajne túžia po noci s charizmatickým sexu samcom" 😀😀😀

huxy
28. máj 2022

@tiborpd ta posledna veta je fakt len akysi "uboleny" vykrik, a snaha ospravedlnit neveru ci obhajovat odpustenie takejto nevery. Je na kazdom, ci dokaze odpustit alebo nie.
Ja napisem len za seba. V zivote som pocas manzelstva ani len nepozrela na chlapa v ziadnom sexualnom zmysle. A "dovodov" mohlo byt x, kedze muz sa ku mne nespraval najlepsie. Ale nevera bola pre mna konecna, sklamal a zradil tu poslednu doveru, znicil akukolvek zostavajucu lasku a respekt. A ziadne snenie o "samcoch" nebolo ani dlho po rozvode 😁

vorkola
28. máj 2022

@marca12 No mylis sa .jednorazove nevery nikdy nepomozu vztahu,naopak rozdelenie ne cely zivot.uz nikdy sa ( jemu, ,jej ) neda verit, a uz ta läska je tym padom zabita.,.Je to len take zivorenie zo dna na den. Sex nula bodov, podvedena stranka bud trpi ,alebo ludovo povedane podrzi,.Proste zivot po nevere, uz nikdy nebude krasnym,ale len zivorenim.V diskusii na str.3 som este nevedela, ale teraz na isto viem ,ze by som sa zozviedla

vorkola
28. máj 2022

oprava rozviedla,alebo aspon s nim natrvalo nezila

marca12
28. máj 2022

@vorkola poznam par,ktoremu to pomohlo. Ze to nedokazes ty alebo ja,neznamena,ze to nie je mozne. Ano ani ja by som uz asi nedokazala zit ako predtym,ale mam kamosku,ktorej nevera otvorila oci,uvedomila si svoje chyby a muz sa takisto poucil. Poznam ich velmi dobre,nehraju pretvarku,im to skutocne pomohlo udrzat vztah. Ale musia sa najst dvaja taki ludia. Nestaci,ze len jeden chce.

kikanamodrom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radacak
2. jún 2022

Neviem...Kedysi som si myslela že nie ale ktovie.Sme ľudia a robíme chyby..Ale viem určite ,ze by som NIKDY nezabudla..Ale to by určite záležalo na všetkých okolnostiach.No ja v takejto situácii niesom a dúfam že ani NIKDY nebudem

sasa1983
2. jún 2022

Áno.

cucoriedkacucoriedka
10. aug 2022

Ano

cucoriedkacucoriedka
10. aug 2022

@vorkola nemáš pravdu. Poznám páry ktorým to pomohlo.

cucoriedkacucoriedka
10. aug 2022

@tiborpd zdieľam tvoj nazor

lienka.7
10. aug 2022

Urcite nie. Každý sme zodpovedný sam za seba a ma sa vedieť ovládať. To akoze vypil som si, prepac. Toto, prepac... tamto, prepac.
Asi ťažko.