Staršia žena a mladší muž

littlefiona
24. aug 2020

Ahojte dievčatá a ženy. Viem, že sa to tu už riešilo, ale chcela by som vedieť a spoznať Vaše životné skúsenosti vo vzťahoch, kde je staršia partnerka a tým myslím 10+, vzťahy s vekovým rozdielom 5-6r. za veľký vekový rozdiel nepovažujem. Mám 40r. a 28r. partnera, ja bezdetná a on rozvedený, jedno dieťa. Potrebujem nájsť odvahu do toho ísť naplno a nemať obavy. Ďakujem.

katyl
24. aug 2020

Kamoška išla do vzťahu ona 50 a on 35 rokov, ona dve deti už dospele, on dve deti maličké... je to najlepší vzťah aký kedy mala 🙂 držím place

vika12341234
24. aug 2020

@littlefiona záleží čo cítite mas páry čo majú obaja 40r a vôbec im to neklape, ak cítiš lásku a on tak isto tak držím prsty a prajem nech to vyjde

danka808
24. aug 2020

Vyskusaj to, ved za to nic nedas, ber to jendoducho ako normalny vztah a uvidis ci si budete rozumiet. Teraz to uz vobec nie je nic zvlastne 🙂

veronikaszabova
24. aug 2020

@littlefiona ved vyskusaj a uvidis.
Za mna je to velky vekovy rozdiel.
Za 10r budes mat 50r a on "len" 38.

littlefiona
autor
24. aug 2020

@veronikaszabova presne z toho mám obavy, teraz ten rozdiel fyzicky nie je viditeľný, ale o 10r. to bude už niečo úplne iné.

ivkazba
24. aug 2020

Môj brat mal tuším 22 alebo 23 rokov, keď si začal so slobodnou mamičkou, staršia o 16 rokov, Dnes má brat 40, ona 56, manželia, pre mňa ideálna dvojka. Nie všetko je o veku.

littlefiona
autor
24. aug 2020

@ivkazba to je super, takéto šťastné konce potrebujem čítať.

tenerifka
24. aug 2020

@littlefiona nie kazdy muz vyzera po 40-tke ako model, zeny sa dnes o seba ovela viac staraju. Velakrat vidim rovesnikov a muz vyzera podstatne starsi

tenerifka
24. aug 2020

@littlefiona len sa zatial nehrñ do spolocneho byvania, nechaj si zadne vratka, ale to nielen preto, ze je ovela mladsi, ale celkovo

ivkazba
24. aug 2020

@tenerifka prečo? ja som zase zástanca toho, aby ľudia čo najskôr začali spolu bývať. Nič nepreverí vzťah tak, ako spoločné bývanie, kde sa človek nemá za čo skrývať a nemá možnosť sa hrať na niečo, čo nie je.

elenita
24. aug 2020

@tenerifka
@ivkazba A zasa, ona je slobodna, bezdetna, podla mna nema co stratit...

slapina
24. aug 2020

@littlefiona ak si s ním rozumieš a všetko klape, tak choď do toho. Je veľa takých vzťahoch, ktoré fungujú takto. Držím palce 😉

gelifil
24. aug 2020

pre mna nepredstavitelne

denden77
24. aug 2020

@littlefiona nevyskusas, nevies.. plati rovnako pri vztahoch so ziadnym, malym, ci opacnym vekovym rozdielom.. nik ti nezaruci, ze spolu zostarnete 🤷‍♀️😊

liz_lemon
24. aug 2020

ako bolo spomenuté vyššie, si slobodná bezdetná, naozaj nemáš čo stratiť, aj dieťa by mohlo byť, ak by si chcela, a tiež som za bývanie čo najskôr

gelifil
24. aug 2020

@ivkazba maju deti spolocne?

majkeel
24. aug 2020

Nie je to bezne, ale ak ma zaujem, si aj tak sama, tak nic neriskujes. Byt aspon 3 roky s niekym, kto je fajn, je lepsich ako 3 roky samoty. Rozmyslat, ci to ma vyznam, mozes aj potom.
Nenosi sa to z viac dovodov. Zena caka od muza zabezpecenost, stabilitu, oporu, podporu a ak je on mladsi, tak akosi mal menej casu a este to nestihol do tej stability dotiahnut.
Plus staci sa pozriet na 18 rocnu babu a 18 rocneho chalana, casto rozdiel vo vzhlade aj mysleni 5 rokov. A to sa taha aj dalej, tak ako chlap vyzeral kedysi mladsie, soplavo, co bola vtedy nevyhoda, vyzera potom mladsie neskor, ked je to konecne uz aj vyhoda.

ivkazba
24. aug 2020

@gelifil nie, ale môj brat by nemal ani s mladšou partnerkou.

littlefiona
autor
24. aug 2020

@elenita neprišiel za 40r.môjho života ten správny, takže som sa nikdy nevydala a nemala deti, práve preto mi on v niektorých veciach príde zrelší ako ja. Práve tým, čím prešiel a aký starostlivý a zodpovedný je k svojmu dieťaťu. Ja takýto typ zodpovednosti nepoznám.

littlefiona
autor
24. aug 2020

@gelifil nie, nemáme, on má jedno dieťa.

panelacikova
24. aug 2020

@littlefiona si bezdetná, nemáš čo stratiť, nemusíš riešiť názory potomkov atď... takže je to na tebe. ja si len predstavujem situáciu tak o 20 rokov. ty pomaly stará 60-ročná pani a on plný sily vo veku 48 rokov... hm... a to jeho dieťa, aké je staré?

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
unicornlady
24. aug 2020

48 ročný na vrchole sile? Ak sa bude o seba starať, tak možno. Ale to, čo vídavam, však už mladší než 40 majú pivné bruchá, usedení, ani von sa im veľmi nechce, čo sú zvyknutí na počítače

panelacikova
24. aug 2020

@unicornlady môj muž má 56 rokov a je plný sily, aj telo má ešte vo výbornej forme a sám si nevie predstaviť, aby žil teraz so staršou ženou. v prípade autorky by tá jeho žena mala už 68 rokov. uff... akože nie. teraz sa im to zdá ešte OK, ale o pár rokov si myslím, že ak je to chlap, tak bude hľadať mladšie mäsko. jedine, žeby trpel oidipom

arianna25
24. aug 2020

Skusenosti sa mozu roznit, tak sko aj u vekovo podobnych parov. Zavisi to od oboch ludi. Citam tu ze niekomu klape, ja poznam iba ako mojej kamaratky mamke to po xx rokoch prestalo klapat s mladsim manzelom, lebo on asi nie je zrely celkom. Ale urcite stastnejsia nez s ex manzelom. Ovela.
Moj nazor je - na vaetko su dvaja. Drzim palce vela lasky

kinderzwillinge
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leuchtturm
24. aug 2020

chlapi sa malokedy len tak z lasky daju dohromady so starsimi zenami. Najprv eliminuj moznost, ze by bol s tebou zo zistnych dovodov. Ak je to naozaj laska, prestan riesit cisla a bez do toho 😉

77daniela77
24. aug 2020

Ja som starsia o 9 rokov,vsetci vravia za vyzeram mladsie ako on(nie som umela z ani on nie je ostarok),rozumieme si a vek neriesime,ved preco aj?

thoughtfulweirdo
24. aug 2020

Skús porozmýšľať, čo by si mohla stratiť. Nemáš deti, ktorých by sa to dotklo, ak na neho neprepíšeš majetky alebo ich kvôli nemu nepredáš, tak sa maximálne sklameš v láske a to sa ti môže stať pri každom jednom. Podľa mňa sa zbytočne vopred obávaš, ak ti vyhovuje, nerieš vek a vyskúšaj, možno zistíte, že vám to pre iné veci spolu nevyhovuje. A možno nájdeš "toho pravého" ;)

hefo
24. aug 2020

No ideálne to nie je, tobôž nie na "spolužitie až do smrti", to by ten chlap musel byť rozumovo vyspelý a najmä brutálne verný a statočný (aby na vrchole svojich síl a spoločenskej prestíže prijal a vydržal, že má vedľa seba "starú" ženu).

Ako píše môj obľúbený český psychológ:
"Je třeba mladé muže připravovat na prostý fakt, že pokud chtějí žít s partnerkami stejného věku či staršími, musejí akcelerovat svůj psychický vývoj. Jestliže chce 24letý kluk chodit s 30 ženou, měl by uvažovat jako 36 chlap. To je 12letý rozdíl! Na to jej dnes nikdo nepřipravuje. Naopak řada strakatých časopisů jej udržuje pubertálních představách stylu: Nevaž se, odvaž se." (http://klimes.mysteria.cz/clanky/psychologie/ot...)