12 mesačné dieťa nechce nič zjesť, poraďte čo mu mám pripraviť ?

11. jan 2020

Ahojte kočky potrebujem poradiť, moje dieťa nechce veľmi papať, rado pije mlieko sunar, čo sa týka jedla polievky odmieta, maso odmieta, zeleninu nechce, ovocie tiež nie... Co varíte deťom dajte mi ešte nejaké rady som zúfala, neviem čo mu mam pripraviť nič nechce jesť ...

valeriadk
11. jan 2020

Zemiaky s maslom. Vajce na tvrdo, prazenica, krupica, pečivo s maslom

autor
11. jan 2020

@valeriadk dakujem

autor
11. jan 2020

@valeriadk a napríklad čo také varíš ? či uz ročné može jesť to čo my?? aj solené?

janynyna
11. jan 2020

Môj má síce 16 mesiacov ale dávam mu úplne všetko. To čo navarim pre nás papa aj on. Samozrejme,že mu nedávam vysmazane

autor
11. jan 2020

@janynyna ale aj soliš jedlá však? ja som uz zúfala moje dieta nechce jesť, vela vymysla

valeriadk
12. jan 2020

Nie nesolim neochucujem.ale to maslo celkom dobre ochuti. Pripadne uvarim s rascou celou, petrzl. Vnatou a pod. Deti maju celkom radi cestoviny s omackou ( ked napr.robim perkelt tak mu odoberiem a potom nam dochutim) Pripadne do zemiakov stavu kde sa varili ak chces redsiu konzistenciu. Prip.mlieko

ivangeline
12. jan 2020

Ja ochucujem len málo. Môjmu nič z obchodu nechutilo, lebo tam nebola soľ. XD A momentálne nerád papa, lebo zuby.... Má dnes rok. 🙃

moor
12. jan 2020

Môj má 11,5 mesiaca. Nesolím, nekorením. Často robím husté polievky, tie ľúbi a schovám tam všeliakú zeleninu, červenú šošovicu, pšeno... A potom má rád veci, ktoré môže papať sám, dávať si rukou kúsky do pusy - cestoviny (kolienka, vretienka), kúsky mrkvy a inej zeleniny, pečivo. Napr. dnes na večeru mal brokolicovú polievku so zemiakmi a trochu cesnaku (mixnuté) a popri tom jedol kúsky chleba. Na obed mal mixnutú polievku mrkva+hokaido+červené šošovica, trochu kapra - to som mu dávala lyžičkou, a on si rukou dával mrkvu, hrach a kukuricu 🙂

dada0902
13. jan 2020

Moj ma 16 a tiez je to slaby jedak vzdy som stastna za trochu jedla co zje davam mu to co varim nam samozrejme tiez to nejak extra nedochutujem ale tak normalne co si vie dat je hovadzia slizova polievka a tiez zeleninove pomixovane a vajickovu tiez raz si da inokedy nie co dalej vie zjest su bryndzove halusky alebo halusky s lucinou potom.cukynovozemiakove.placky on.tiez masko nechce tak skusam aspon.len stavu dat bud kolienka take malicke alebo ryza naposledy si dal co som bola moc rada stavu z hovadzieho tiez zaciti maso a je dojedene predtym.mi zjedol aj zajaca na smotane na sposob perkeltu raz si da raz nie je to tiez u nas divoke potom.co si vie dat tak syrovu omacku

yanni
13. jan 2020

Aki si zacinala s prikrmamy? Treba zredukovat mlieko. Ked sa napuka mlieka, jasne, ze uz nechce nic ine. BRucho je plne. TIez medzi hlavnymi jedlami nemaskrtit. Desiata a olovrant vzdy nieco male, jagurt, jablko atd. ale nic ine nedavat. Mlieko trebars len rano a vecer a dost. Ja mam tiez 12 mesacne dieta. Uz niekolke v poradi. Pri kazdom dietati som postupovala rovnako.od roka jedli vzdy vsetko, co aj my. Od prvych prikrmov stale s nami pri stole. Ako zacali sediet, tak aj deti v rastucej stolicke. Ja mam deti kojene ale od roka len rano (kvazi prve ranajky) a vecer pred spani uz po riadnej veceri. UM je sytejsie, preto nic ine nechce.

lavender273
13. jan 2020

Anonym najdi si tu na MK alebo album papanickovo. Su tam dobre recepty, mozno toto dietatu zachuti.

eliska13
13. jan 2020

A čo potom jedáva, keď všetko odmieta,?môj mal rád všetky husté polievky, prívarky s vajíčkom na tvrdo šošovicový, luskovy, zemiakový, rôzne mäso so šťavou cestovina, pyré....
Chlieb, rožok maslo, syr, zelenina, vianocku, jogurty, tvaroh ochuteny
Špenát, zapeceny karfiol, rybu so zemiakom
Kaše nemal rád žiadne jedine ovsenú so strúhaným jablkom
Nepamätám si už čo všetko jedol v roku bol dlho kojeny.Cim skôr ho nauč normálne jesť, lebo to bude len horšie.Obmedzit mlieko, alebo dať jedlo a potom mlieko.Skus dať nejaké hotové jedlo od Hippu možno mu bude chutit.

evittam
13. jan 2020

Nase rocne deti jedli to čo my. Ty nijak jedlo pre dieťa nedochucujes-bylinky, rasca, stipka soli pre zvýraznenie chuti? Ochutnala si niekedy ten príkrm-chuti to?