19 mesačná nechce piť vodičku

daniella8
18. feb 2013

Mamičky poradte moja 19 mesačna dcerka nechce pit počas dna vobec vodu ani čaj ani žiadne ine tekutiny proste odmieta a to ma na výber tolko poharov rozne typy napije sa par glgov a koniec nehovoriac o tom že som jej už skušala robit čaj,džus to jej už vobec nechuti

mandarinka34
18. feb 2013

mo 9 mesacny syncek mi odmietal pit cez den mam tiez milion roznych poharikov a nakoniec sa naucil pit cez slamku dostal raz pomarancovy dzusik na skusku to sme stlacali krabicku aby videl ze to tecie a potom nejak zacal cucat.teraz nam staci pohar s cajikom a slamka

bambicka
18. feb 2013

@daniella8 tak to by zaujimalo aj mna...moja slecna ma 14 mesiacov a mam ten isty problem...mam pocit, ze som uz vyskusala vseto...flasky, pohariky, slamky, vodu, caje...a v priebehu dna vypije velmi malo

paris3
18. feb 2013

@daniella8 ahoj! no tak to by aj mna zaujimalo.... mam podobny problem 😒 zatial to riesim tak, ze sa jej snazim davat stravu, ktora obsahuje vela tekutin - doobeda jogurt, vyzivu, jablcko, na obed hlavne polievocku, poobede zase ovocie, redsiu kasu, vyzivu, atd.
plus stale jej ponukam na pitie vodu, riedeny dzus, caj. najskor sa napije, ked sa vybeha, po pohybe.
najhorsie je, ked jej idu zubky, to nechce pit skoro vobec. mam z toho hrozne nervy. je vidno, ze ma malo tekutin, ale okrem tych v jedle, do nej dostanem tiez stale len par hltov.
este jeden trik mam, vacsinou sa napije vo vani a ked jej necham niekde poharik s vodickou a poviem jej, ze tam to ma polozene, nech sa napije sama 🙂 ked ju nahanam s poharom, tak len krici, ze ne neeeee!

ikke
18. feb 2013

nestresujte, pokial deti dostatocne cikaju, nic sa nedeje 😉
moj tiez v tom veku malo pil, normalne mnozstvo zacal pit az niekedy okolo 2 rokov.
pediatricka nam radila davat pitie iba pri jedle, nie je nutne cely den za dietatom behat s poharom, lebo to moze mat presne opacny efekt. okrem toho netreba zabudat, ze tekutiny maju deti aj v mlieku, ovoci, polievkach, kasiach, jogurtoch,... momentalne nie su ani horucavy, takze urcite nehrozi rychla dehydratacia 😉

paris3
18. feb 2013

@ikke to som si vsimla, ze ked malu nahanam s poharom, tak to ma opacny efekt 😀
lenze niekedy naozaj cika menej, prip. ma aj tmavsi moc... aj ked je pravda, ze vacsinou menej pije doobeda, poobede sa potom uz trochu rozbehne... ale aj tak z toho stresujem, ked malicko cika 😒 snazim sa jej hlavne vtedy davat stravu, kde ma vela vody... ine nepomaha 😒

verka2
19. feb 2013

Ahojte. Aj ja mam ten problem, vobec mi nechce pit tekutino. Ked vidim, ze niektore deti naraz vypiju aj 100ml, ten moj som rada, ked to vypije cely den a stale mu nukam. Teraz ma 14 mesiacov, ale tento problem mam od zaciatku. Nastastie pije mlieko, zaspava s tym a pokusam sa mu dat jedla co obsahuju viac vody, ale aj tak. Prichadza leto a viem, ze aj minuly rok som mala problemy aby pil, je pravda, ze vtedy bol este maly.

andrejka1974
19. feb 2013

tento problem som mala sop starsou okrem mlieka nepila nic ine asi do dvoch rokov , vobec to nevadi zaklad je aby pili aspon mliecko teraz starsia dcerka pije skoro stale , proste sa naucila 🙂 🙂 🙂 🙂 mam aj 10 mesacnu a okrem mliecka tiez nic nepije , tak jej ho davam castejsie 🙂 🙂 🙂 🙂