23 mesačný syn nechce nič jesť

jankakaroli
7. dec 2013

Ahojte, mam 23 mesačného synčeka a mám snim už mesiac problém s jedenim, ako nikdy nebol ukážkový ale aspoň 5 krát za deň pekne jedol, ale teraz čo začal robiť no som hotová z neho, každé jedlo drží v ústach zje tri lyžičky a potom už nechce, strašný plač spustí a stále mi hovorí nechcem papat, nechápem, idú nám aj ocaky ale už má špičky prerezane tak neviem či to môže byť aj tým, prosím poraďte mi niečo som z neho zúfalá a bojím sa aby nezačal chudnut, ďakujem

sendy182
7. dec 2013

@jankakaroli ahoj....a nie je potom hladný alebo nechudne?.......medzi jedlom papá sladkosti a džúsiky?.......neboj ono sa mu chuť do jedla vráti......určite nenúť papať....poprípade doki nech mu vezme krv........

samantha223
7. dec 2013

@jankakaroli nasa ma 24 a asi pred mesiacom sa jej tlacili 5-ky a nejedla mi vobec, a mala aj redsiu stolicu a v noci sa budila a ukazovala s placom do pusi. Asi to bude tymi zubami. Aj nasa uz mala spicky vonku a predsa, ono sa musi prerezat cely zub, aby uz nebolel. Starsej dcerke vysli tak , ze sme si to ani nevsimli. Svagrinin maly je o 3 mes mladsi, tiez mu idu a tiez prestal papat

abbie
7. dec 2013

je to urcite zo zubu, nevadi, ze su uz trochu vonku, on ten tlak stale citi a hlavne, ked si na to tlaci jedlom ... skus mu teraz davat menej tuhu stravu, kym sa uplne neprerezu ... cestoviny su makke, vecer krupicovu kasu atd.

jankakaroli
autor
7. dec 2013

@abbie No ja dúfam že to bude tými zubami, a nechce ani kusat a všetko mu musím popucit vidlickou, dnes zjedol na večeru z kaše tri lyžičky a potom začal plakať že nechce papat

jankakaroli
autor
7. dec 2013

@sendy182 vôbec si nepýta papat, jediné čo si vypýta tak tycinku aj to zje dve tri maximálne, pije cajik a vodu a sem tam mu dam šťavu

abbie
7. dec 2013

@jankakaroli vyckaj dokial mu to nevylezie cele, ak sa to potom nezlepi, tak potom riesit, ale bude dobre 😉

sendy182
7. dec 2013

@jankakaroli no tak to budú asi zúbky.....alebo nebolí ho hrdielko?.....aj vtedy deti nechcú papať.......

saurian
8. dec 2013

@jankakaroli
ahoj, ak dietatko ti prestane jest, nieco za tym zvycajne je, v tomto pripade to mozu byt zubky ako pises.
my sme mali zo starsim problem ked nastupil do skolky ze odmietal jest, tak sme sa radili s pediatrickou, povedala nam ze mame sledovat jeho "biologicke" procesy - tj ci sa mu vyrazne nezhorsil spanok, ci nebyva cez den prilis unaveny, malatny. dolezite je aby pil, aj ked zje malo, ze musi urcite pit. tiez sme sledovali jeho moc - pravidelnost a farbu, jeho stolicu - pravidelnost a farbu. zaroven, kedze v tomto obdobi skutocne malo zjedol (vtedy aj schudol za 2 mes cca 3 kg) sme doplnali vitaminy - cecko a b-komplex. tiez je dolezite ze aspon "nieco" zje, t.j. ak do neho tie dve jedla dostanes, kratkodobo by mu to nemalo ublizit, idealne je davat mu jeho oblubene jedla. je vysoko pravdepodobne ze to je prechodne a prejde to. drzte sa.