5 mesačné bábo nechce jesť a pije iba vodu

angi07
26. sep 2013

Ahoj, môj synček má 5 mesiacov, od začiatku je na Nutrilone. pred mesiacom som začala skúšať prikrmovať, každý druhý deň niečo v malých dávkach( zemiaky, brokolicu, mrkvu) vyskúšala som už aj výživu za pár lyžičiek. No pre týždňom sa mi strašne začal protestovať pri Nutrilone. pred tým môžem povedať že ako tak sme mali 3 hodinový interval , vypil 120 ml. Na večer už dávam riedku kašičku Nutrilon . Cez deň je to hrozné, otáča hlavičku, plače, vrieska, vypľuje mlieko. Teraz mi cez deň dokopy vypije asi tak 400-500 ml.( aj tie dni, keď mu nedávam príkrm , skúšala som vynechať pár dní ale nič) Pritom vypije strašne veľa vody tiež asi tak 400 ml a keď mu dávam jesť alebo pije vodu normálne počujem ,ako mu spadá do žalúdka, črevá mu chodia . Dávam espumisan, stolicu máme každý druhý deň. Má už dosť opuchnuté ďasná, asi už idú zúbky , už sa s tým trápime skoro mesiac . Teploty nemá, inak je v pohode smejo, ale akonáhle uvidí fľašu s mliekom je koniec. a keď uvidí modrú fľašku s vodou, normálne po to siaha

darina1952
26. sep 2013

hmm....a nemala si náhodou viac zohriate mlieko a spálil si pusinku alebo mu bolo po ňom ťažko na bruško a od vtedy to robí? inak si to neviem vysvetliť...skús mu dať mliečko na lyžičke a nie cez fľašu, alebo daj mlieko do fľaše na vodu. A v noci ti pije mlieko? ak áno, tak mu skús cez deň dávať napr. len dve dávky mlieka a ostatné kŕmenia urob z príkrmov - kaša, výživa... 🙂

angi07
autor
26. sep 2013

@darina1952 nie , určite som nemala horúce mlieko, vždy to skúšam najprv ja. som si myslela že kvôli zubom ale asi to z toho nebude. O 20.00 ho dám spať , vypije tak cca.200 ml kašičky, potom sa zobudí o 02.00 vypije asi tak 120-150 ml, potom sa budí okolo 05.00 vtedy niekedy vypije 60 ML, niekedy nič len vodu a potom sa budí okolo 07.00 a vtedy už nechce... snažím sa, napr. aj dnes ráno prvú dávku 120 ml som mu vedela dať horko ťažko na dva krát a to už bolo 9.30, takže mi nejedol od 05.00 . A z príkrmov neviem, či sa zasýti , ani z toho nechce veľa, napr. maličkú výživu si dá na 2 krát, naraz to nezje, aj tak s ním musím šaškovať, lebo nejak ani s tou lyžičkou nie sú priateľmi.... doteraz vypil cez deň aj 800-900 ml mlieka a zrazu len 400 a ostatné len vodu? Bojím sa , či mu nič nie je, 2.10 idem na poradňu , tak snáď to dovtedy vydržím, alebo asi zavolám doktorke, čo na to...

darina1952
26. sep 2013

no ak je inak cez deň spokojný a tá vodička mu stačí, tak by som si s tým nerobila veľké starosti. Možno má len chvíľkové nechutenstvo. No ešte by si mohla skúsiť pridať do mliečka trošku cukru. Ja som pri prechode z dojčenia na nutrilon mala trošku problém - veľmi mu to mlieko nechutilo, tak som mliečko trošku osladila a postupne som znižovala množstvo cukru až som prestala sladiť a v pohode ho pil. 🙂

aliza
26. sep 2013

@angi07 a nemoze to byt tym, ze mu davas do flasky kasicku? predpokladam, ze je omnoho sladsia a chutnejsia ako nutrilon mlieko a preto ho uz nechce. A zaroven vidim problem v tej vode, to je strasne vela vody, v tomto veku to nie je potrebne a zbytocne to rozrieduje mineraly v tele, cize sa vstrebava menej, ako by sa malo. Moj syn bol tiez na UM a v tomto veku nepil ziadnu vodu, iba mlieko a stacilo to. Takze ja by som sa snazila tu vodu zredukovat na minimum, kasu davaj lyzickou, nie do flase a uvidis, ci bude daka zmena. Zrejme sa bude chvilku jedovat, ale musis vydrzat 😉. Ak aj nadalej bude odmietat mlieko, moze ist aj o nejaky druh alergie, ci uz na bielkovinu alebo laktozu krav.mlieka.

aliza
26. sep 2013

@darina1952 prosim ta, taketo rady ani nedavaj, ze davat 5 mesacnemu do mlieka cukor 😕. Cukor je doslova jed pre tak male babo.

simca06022011
26. sep 2013

Podla mna je to kvoli tej kasi, ten nutrilon predsa nie je taky super chutny... a preto to nechce, uz sa uci aj na prikrmy a tak... skus teraz kupit tekvicu 🙂) a zaved mu ju do prikrmov. 🙂 uvidis, bude chutit 🙂)) zatial staci ak ju naparis, alebo uvaris vo vode 🙂))

darina1952
26. sep 2013

@aliza veď nemusí byť repný cukor, ale glukóza....aj v kaši je cukor aj vo výžive 🙂

aliza
26. sep 2013

@darina1952 no preto by som ziadnu kasu a vyzivu tak malemu babu nedavala 😉. Potom by sa tu nemnozili taketo temy 😎.

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ejmi25
26. sep 2013

mala ma tiez 5 mesiacov,pijeme sunar nutradefense,ale na vecer som jej kupila kasu od nestle ryzova krupicka,je nemliecna,zarabam zo sunarom,a krmim lyzickou cize hustejsiu,baby ju chvalia,no cez den zje polievku,je tam mrkva petrzlen,vody mi pije malo,,no a vyzivy nedavam,kupim hrusku trosku ju povarim,rozmix,aleb jablcko aj surove,.

hameeda
26. sep 2013

@angi07: mne malá tiež začala v piatich mesiacoch odmietať nutrilon, doktorka mi povedala že mám prejsť na nutrilon 2, a to nám pomohlo, dvojku už chcela, neviem mono je silnejšie alebo hustejšie, neviem no nám to pomohlo mala vtedy 5 mesiacov a 11 dní keď sme prešli na dvojku

hameeda
26. sep 2013

@aliza : dieťa by malo piť vodu aj v piatich mesiacoch, každé dieťa je iné tak ako aj dospelý ľudia, niekto vypije denne 5 dl, niekto aj 2 l, takže radiť nedávať decku vodu je trošku blbé....dieťa si samo vyžaduje čo potrebuje

matozazzo
26. sep 2013

Mslim, ze si zacala velmi skoro s prikrmami a rozne kombinacie a stacilo, ze sa napil mliecka a boleleo ho brusko... S prikrmami sa musi postupne a pomaly... ak pije vodu z poharika, tak mu skus dat do poharika mliecko namiesto vody. Mozno nechce flasu...

ejmi25
26. sep 2013

napr.moja toho vyskusala uz dost zelinku,brokolica ,karfiol,mrkva petrzlen,aj masko,z ovocia zje len banan hrusku jabko..kasu len tu,no je spokojna,,neviem..aj cukinu tu miluje,len uvarim vo vode pomixujem

aliza
26. sep 2013

@hameeda dieta si nevyzaduje, dieta robi to, na co ho my, dospeli, naucime 😉. 5 mesacne dieta predsa nema o nicom ani paru....ma pit mlieko a hotovo. Ale ak rodic dava kase do flasky, sladke vyzivy a vodu, tak sa nedivim, ze dieta si vybera.
A inak, trosku treba aj pocitat nejake tie odborne clanky, ked uz sme pri tom a dozvies sa, ze napriklad prilis vela vody u tak maleho dietatka moze byt aj nebezpecne.

aliza
26. sep 2013

@hameeda a ver tomu, ze ak by mu dala vodu do poharika, tak by nevypil ani deci denne. Ja som nikdy neucila deti na vodu z flasky, dostali hned poharik vhodny na ich vek a tak sa naucili pekne pit, najprv po par kvapkach a az ked nabehli plne na prikrmy, tak sa ich dopyt po vode prirodzene zvysil. Ale ak dieta pije mlieko, ci uz MM alebo UM, tak nie je voda potrebna, maximalne v horucich dnoch v lete.

hameeda
26. sep 2013

@aliza: odborné články od odborníkov ktorý vživote nevychovávali dieťa... 😀 , hej jasné treba sa riadiť tabuľkami a odborníkmi, namiesto toho aby sme sa riadili srdcom a materinským citom, dieťa má piť vodu a od 4 mesiacov môže v pohode začať pomaly prikrmovať, veď si to skús byť mesiac len na mlieku...........nebudem sa s tebou hádať na pár deti už som vychovala, a narozdiel od iných deti, moje nie sú chorľavé, nie sú chudé ani tučné, tak radím z vlastných skúsenosti a nie z odborných článkov..............

hameeda
26. sep 2013

@aliza: no pre moje deti je voda potrebná a to aj v piatich mesiacoch ak pre tvoje nie je tak to je tvoja vec, ale ja by som teda nechcela aby mna nechal niekto bez vody, a preto by som to neurobila ani svojím deťom, mlieko je niečo a voda je niečo iné, mlieko pije dieťa keď je hladné, vodu keď je smädné to je môj názor a za tým si stojím a môže aj milion odborníkov písať čo chce, no ak by sa mamičky riadili skôr normálnym rozumom tak ako kedysi a nie odborníkmi a tabuľkami tak by sme možno aj na zdravotníctve ušetrili...

ejmi25
26. sep 2013

ty neviem si predstavit v 4 m,ucit z poharika uz no to by nevypila urcite nic..a potom nechapem,ked idem po meste a mamicky s 2 rocnymi detmi a caj piju z flase..

ejmi25
26. sep 2013

a este na margo 4 mesacne ci 5 este nesedi,tak neviem,ako by som s tym hrncekom za nou chodila 😀

aliza
26. sep 2013

@ejmi25 piseme o 5 a viac mesacnych detoch 😉. A to iba u nas, na SK, behaju 2 a viac rocne deti s flaskou s cajom v puse....a potom sa cuduju, ze deti maju pokazene zubky.

aliza
26. sep 2013

@ejmi25 a prikrmujes ju ako? v lahu?

aliza
26. sep 2013

@hameeda nejdem sa s tebou hadat, napisala som si svoj nazor, ak mas iny, v poriadku. A len tak mimochodom, prave kvoli tym odbornikom, ktorych tu tak zhadzujes, je medicina tam, kde je a vsetci z toho benefitujeme a sa na to spoliehame, takze sa mi zda maximalne nevhodne odporucat druhym riadit sa len vlastnym rozumom....to by sme daleko teda nezasli. Ja som odbornikom myslela pediatra, ale tak, asi to bol len ucebnicovy 'blbec', druhykrat sa poradim len s tebou, kedze ty vies vsetko najlepsie a tvoj rozum je nad rozumy vsetkych odbornikov sveta.

marylis
26. sep 2013

@alenkaorava hej, ale len dojcene. Nedojcene od ukonceneho 4.mesiaca. Hore autorka clanku pise, ze maly je na Nutrilone od zaciatku 😉

barcelona94901
26. sep 2013

@aliza dufam ,že zdravý rozum ako máš ty nevymizne z mk uplne kým porodím ,čo ak budem potrebovať poradiť a rozumu zdravého sa tu nedopátram ,v poslednom čase nestačím žasnuť 😕 potom tu vznikaju tému,dieťa má alergiu,netuším z čoho atd 😢

barcelona94901
26. sep 2013

@marylis dojčené,nedojčené..podstata uniká..čo ten cukor,výživky,kašičky..vedľa v teme 5 mesačné piškotku či može...to máš stále to isté ..nedojčené dieťa ,ale zeleninové príkrmy mamičky tu normálne aj vynechaju,idu podaktoré dobre že nie na sviečkovu ..pred vianocami tu budu maminy 5 mesačných riešiť či možu kusok rybky,kapustnice,...tu je toľko "odborníkov" čo všetko je normálne ,kokšo
um ponechajme do 5 rokov ,"zeleninu ,príkrmy netreba.."

marylis
26. sep 2013

@angi07 to sa upravi, aj moj maly ma take dni, ked vypije len 400-500ml nutrilonu a par lyziciek prikrmov. S tym rozdielom, ze moj maly nevypije nic ine, nez mlieko. Cize v poslednej dobe mame problem s pitim. Pretoze pije strasne malo a len mlieko (ak vobec). Plienky ma pocikane dostatocne, je culy, spi dobre, nic mu nieje, tak neriesim. Ono sa to samo upravi. Ved aj my dospeli mame svoje dni 😀 A mozno aj tie zubky ho uz zacinaju trapit, pricin je vela. No ak prospieva dobre a nic mu nieje, netreba s tym trapit. Toho 2.10. to mozes spomenut pediatricke, nech vie 🙂 Zelam vela trpezlivosti 🙂

marylis
26. sep 2013

@barcelona94901 ale ja nehovorim, ze treba zacat hned jest ako dospely clovek. Ale nam pediatricka (cize odbornik) povedala, ze mame zacat prikrmovat od ukonceneho 4.mesiaca. Samozrejme je na inteligencii kazdej zeny, co malemu zacne davat. 😉

simca06022011
26. sep 2013

@ejmi25 su deit co v zivote flasu nevideli a piju rovno z poharov , by si sa divila 🙂) mama si da pekne dieta na ruky a tak ...

DIeta ma prejst na stravu tak aby to kazdemu vyhovovalo a hlavne babatku, mne nebola mala dojcena a prikrmovat sme zacali skoro v 6 mesiacoch, nic nam neuslo.. nemala ziadne problemy a vsetko zjedla... ale ziadne cukrove speciality som jej nedavala, prve prikrmy mala iba jednodruhove domace, za 10 minut pripravene 🙂) je uplne jasne ze ked si dieta zvykne na sladku fajnucku chut niecoho, s ostatnym bude problem... Jedina sanca je proste ine nedat, dat to co mama uzna za vhodne a nevymyslat... proste ked nechce ine nedostane, dostane mliecko... hotovo.. navecer je podla mna zbytocne takemu malemu dietatu davat kasu. Nutrilon Good Night je dobry na vecer ak potrebuje niekto pre efekt zasytenia nieco hustejsie.

hameeda
26. sep 2013

@aliza: myslela som že myslíš odborníkov takých ktorý robia tabuľky a vypisujú do časopisov, nemyslela som že myslíš normálneho pediatra, no tak k tomu mne moja pediatrička od prvého mesiaca odporúča dávať vodu,,,takže si vyber,, lebo ani tí odborníci a pediatri nemajú jednotný názor, jeden odporúča očkovať, druhý neočkovať, jeden prikrmovať druhý neprikrmovať, jeden dávať vodu druhý nedávať tak podľa ktorého odborníka sa budeš riadiť? ja nehovorím že som najmúdrejšia len hovorím že podľa mna dieťa má piť vodu, a myslím že každá dobrá matka dokáže vicítiť viac ako niejaký pediater, ktorý moje dieťa vidí raz mesačne 5 minut..... ☹
rešpektujem tvoj názor, len sa mi zdá divné ako sa niekto riadi odborníkmi, keď každý vidí že odborníci sa tak rozchádzajú v názoroch a odporučaniach že jedny kažu biele iný čierne tak ťažko sa obyčajnej mamine v tom vyznať čo je lepšie