6 mesačná dcérka mi nechce nič jesť

sisa00
9. feb 2012

Už 2.deň nemôžem nič dostať do dcérky ma 6 mesiacov a z ničoho nič nechce papať včera skoro celý den nič nejedla rano 60ml a potom už len čajík asi po 4 hodinach 40 ml a už nič nechela celý den aj noc . Dneska rano som po lyžičkách do nej dostala asi 50ml mlieka . Myslíte že ju može tak bolieť hrdielko ? trošku chrčí soplik má . Ak dneska nezačne trochu papať pojdeme doktorke . Myslíte že nas pošlu do nemocnice ?

halienka
9. feb 2012

@sisa00 môže to byť pre hrdielko, asi by bolo najlepšie čo najskôr zájsť k doktorke, aby jej dala lieky, nech jej tá bolesť čo najskôr prejde. No ťažko povedať, či vás pošlú do nemocnice, to záleží od doktorky ako to posúdi...

sisa00
autor
9. feb 2012

@halienka no len my sme boli v utorok aj nam dala antibiotika take niake univerzalne ale ona to nechce jesť aj ked jej to dostanem do ust všetko mi vytlaččí s jazykom von . a zda sa mi to hrozne sladke a či jej to nemože aj trošku zatažovať žaludok tak som jej to od večera ani nedavala .

libka1
9. feb 2012

@sisa00 moze to byt hrdielko, mozu ju trapit aj zubky, my sme mali sopliky aj z nich, chod k doktorke a uvidis co ti povie, do nemocnice vas podla mna este neposle 😉

dankadina
9. feb 2012

@sisa00 sama jej určite atb nevysadzuj nechutenstvo može byť aj s liekov, ked je chorá nemusí jesť dôležité je aby pila, neboj ked bude fit začne papať mne to tak tvrdí naša dr. my sme mali to isté akonáhle dobrala atb začala doslova žrať

libka1
9. feb 2012

tie lieky jej davaj nabuduce striekackou po trosicke, aby ti to nevyplula, nejak to do nej dostanes, tiez sme s tym mavali problem 🙄 a to ze ste boli v utorok nevadi, proste tam pojdes znova a takto ako to tu pises to zopakujes doktorke, ved je tam od toho aby pomohla 😉

sisa00
autor
9. feb 2012

Dakujem no uvidime ako to dopadne hrozne sa bojím dufam že začne čo najrýchlejšie papať

dulcinea
9. feb 2012

My sme mali teraz toto iste. Dcera ma 4 a pol mesiaca. 2 krat na pohotovosti, ma zapal priedusiek a laryngitidu a 3 dni mi skoro vobec nejedla, tlacila som do nej aj rehydratacny roztok, jeden den aj vracala skoro po kazdom jedeni hlieny. V utorok mi za cely den zjedla 200 ml, tak sme vecer isli na pohotovost na infuzie. Nechali nas tam celu noc, tiekla jej infuzka, nainhalovali ju, rano nas pustili a pomalycky zacina zase jest. Sice to nie je este ani zdaleka tak ako ma, ale lepsie nez nic. Dnes zjedla len 500 ml. Verim, ze ked sa vylieci bude zase papat ako pred tym. Lekari hovorili, ze ked dieta nechce jest a hrozi mu dehydratacia a naleju ho infuzkou, tak sa vacsinou jedenie rozbehne. Davaj hlavne pozor, aby nebola dehydrovana, ja som kontrolovala stale cikanie (musi mat pocikane aspon 4 plienky), ci ma slzy a kozu na brusku (ked ju stlacis, aby neozstala zvraskavena). Dr. na pohotovosti hovorila, ze sme sice prisli za 5 12 a nebola dehydrovana. Ze sa lahsie da do poriadku taketo dieta, ako keby bola dehydrovana a chora k tomu. Drzim palce!!

dulcinea
9. feb 2012

A aby som nezabudla, dr. povedala, ze pri jej vahe (ma 8 a pol kg) je 200 ml minimum na fungovanie obliciek...

locko007
9. feb 2012

@sisa00 My sme mali toto isté v júni. Malý mal 8 mesiacov. Tiež nechcel nič papať. Dostala som za celý deň doňho asi tak 100 ml mliečka, pil len vodu. Bola som z toho zúfalá. Vtedy bol chorý, dostal vysoké teploty. Zistili sme, že mal zapálené hrdielko a skončil na antibiotikách.

dulcinea
10. feb 2012

@locko007 a kedy zacal potom jest normalne? Ja uz som z toho zufala, lebo dnes je 3. den po infuzke a stale do nej horko tazko dostaneme len 500 ml za cely den.

locko007
10. feb 2012

@dulcinea On papal 5 dní antibiotiká, tak zhruba taký 6.-7. deň začal niečo papkať. Antibiotiká mu ešte viacej zaťažili žalúdok. Rozumiem ti, je to na nervy, keď nič nechce. Držím palce, nech sa to čoskoro zlepší!

dulcinea
10. feb 2012

@locko007 Dakujem. Uz mi sibe z permanentneho kontrolovania pocikanych plienok a zapisovania si, co sme do nej dostali. A po dalsej noci v nemocnici na infuzkach netuzim. ATB mame brat do pondelka, tak dufam, ze sa to potom dostane opat do normalu ☹

locko007
11. feb 2012

@dulcinea Ja som bola tiež zúfalá, pri našich prvých antibiotikách. Občas sa mi stalo, že aj to mliečko čo som do neho dostala, tak vyvrackal. Našťastie malý pil veľa vody, tak dehydrovaný nebol. Snažila som sa mu podsúvať veci, ktoré mal rád. Vy ešte ale asi nepapáte tuhú stravu. Dávala som mu chrumky, ovocie, ale ani sa ničoho nechytil. Keď sme doužívali antibiotiká, tak potom prišla chuť do jedla sama.