Aké kaše dávate večer 7 mesačným deťom?

janulcek33
4. aug 2020

Davate vecer kase 7 mesacnym detom? Ak ano ake mnozstvo? Dakujem.

romanka_369
4. aug 2020

@janulcek33 moja ma 6 mesiacov a davam jej zo 100ml mlieka..

zuzana_ilkova
4. aug 2020

@janulcek33 ahoj moj ma 7 mesiaco kasu mu davam od 5 mesiacov ale nie na noc davam mu ju okolo 5 rozrabam 90mlcca niekedy zje vsetko inokedy nie...a o 8 150mlieko...

janulcek33
autor
4. aug 2020

@romanka_369 A davate ju pred spanim? A prespi celu noc?

janulcek33
autor
4. aug 2020

@zuzana_ilkova A aku kasu davate? Prespi vam celu noc?

romanka_369
4. aug 2020

@janulcek33 nie ja ju davam o piatej a o siedmej vypije este 150ml mlieka.. Spi od cca pol 8 do 6-7 s jedným nocnym jedenim okolo 3-4..

denda007
4. aug 2020

Urobte mu z ovsených vločiek s datlami. Ťa je výborná chutí aj mne 🙂

zuzana_ilkova
5. aug 2020

@janulcek33 striedam kase, teram ma Hami ryzovu nemliecnu s ovocim ale ta mu moc nechuti, sunar kasa mu chutila a aj myslim ze od nestle kasa krupivova mliecna v takej modrej krabiici ale nepamatam si nazov presne... a niekedy aj kombinujem kase ak mu jedna chuti viac a druha menej... ja ich vsetky rozrabam vodou a papa na lyzicku... musis skusat viac druhov a znaciek ... neprespi celu noc, budi s okolo 1-2na jedenie ale irkedy aj o 5 no potom pospi este do 6pol7... momentalne mu idu zubky takze je to nocne budenie striedave...

dominka63
5. aug 2020

Ja dávam 7 mesacnemu 150ml kaše ryžovéj okolo siedmej a ide spat

malaga
14. aug 2020

treba skúšať. Okrem polotovarov v pekných krabiciach, ktoré sú drahšie, pokojne siahnite po klasike (jednodruhové potraviny), máte tak kontrolu pred neželanými aditívami. Kúpte si špaldovú kripicu, varte ryžu (ideálne druh Carnaroli) a vymixujte, tiež kukuričnú krupicu, čiže polentu, ja som časom kombinovala trochu z každej (polenta, špaldová a časom tradičná pšeničná) a to mu chutilo najviac. Dá sa aj pohánka, alebo uvariť s ryžou amarant a to mixnúť. Samozrejme aj vločky (ovsené, pšenové, špaldové, pohánkové) veľká mňamka je pšenová kaša, lebo pšeno je sladké a potom časom aj pšenový nákyp s ovocím. Skúste aj quinou s ryžou. Súper je tiež tapiokový škrob - viete uvariť mňamkový puding. Pozor na sušené ovocie v kašiach a celkovo na príjem vlákniny. O vlaknine sa dočítate viac v knihe mama mnam, nakoľko pre organizmus je škodlivé, keď je jej málo, ale aj keď je jej veľa. Ako sa píše v knihe: "Každá minca má dve strany, to platí aj v prípade niektorých mamičiek v snahe zvýšiť príjem vlákniny nad rámec prospešnosti. Pri zvýšenom príjme celozrnných obilnín, orechov a semienok môže totiž u detí nastať nedostatok niektorých minerálov a stopových prvkov. Ak ku každodennej porcii zeleniny, ovocia a strukovín pridáme obilninové kaše, cereálie, zrná či semienka, môžeme tým nechtiac prispieť k demineralizácii organizmu. V pozadí straty minerálov, vitamínov a stopových prvkov môžu stáť antinutrienty (viac na strane 42). Pri ich zvýšenom príjme vznikajú rôzne zdravotné problémy - strata hustoty kostí, kazenie zubov, kožné ochorenia či vypadávame vlasov..."