Aké kravské mlieko pre 2,5 ročné dieťa?

dominikaa
22. jan 2013

ahojte kocky,nas syn uz ma 2,5roka,doteraz sme kupovali nutrilon,ale uz mu zachutilo kravske mliecko,ake je prenho najvhodnejsie? ak trvanlive,tak radsej plnotucne,alebo polotucne?(alebo radsej cerstve napr. ak by som mala moznost z automatu?) dakujem

gretka2
22. jan 2013

Ahoj. No z tychto moznosti je jednoznacne najlepsie mlieko z automatu, ale najprv ho prevar. Deti by nemali pit odtucnene mlieko. Ani trvanlive nie.

alami
22. jan 2013

Deti by mali piť plnotučné, potrebujú tuky.A vyber radšej tie s krátkou trvanlivosťou, napr Tatranské. Trvanlivé mlieko je ochudobnené o cenné látky vysokým zahriatím.

titkovamiriam
22. jan 2013

čerstve plnotučne 🙂

stanislavao
22. jan 2013

ak mu kravske mlieko nebude vadit, tak plnotucne. my sme skusali uz z nutrilonu prejst na kravske, ale museli sme sa vratit na nutrilon, lebo kravske sme sposobovalo synovi zapchu. doktorka poradila naspat nutrilon. vyskusajte a uvidite.

1234lubka
22. jan 2013

urcite najlepsie je z automatu ale to musis prevarat, ja automat nemam poblizku tak kupujem to 12dnove pripadne 5 dnove polotucne....nazory su rozne. Dr. Bukovsky odporuca nizkotucne, iny lekar plnotucne.....tie umele mlieka su aj tak robene z odtucneneho mlieka

betuska22
22. jan 2013

je najlepšie čerstvé priamo od niekoho kto má kravy ked nie to tak z autoomalu alebo to v sáčku čo je to má myslím zo 3 dni trvanlivosť..... krabicove nie to je bordel.... ale z nízkotučného by nebol žiadny osoh aj ked su UM z nizkotučného tie tuky nahradia niakymi inými tukmi....

psyxooo
22. jan 2013

vela deticiek ma problem s plnotucnym, takze ak tvoje nema, tak to, ale inak staci polotucne. A samozrejme cerstve, nie trvanlive.

tetapetra
24. jan 2013

@dominikaa v automate je len plnotucke, pokial ho nepancuju s vodou 😉 Ked UHT, tak 3,5. To "cerstve" je ma spotrebu 14 - 21 dni a je 2x paster 🙂