Aké príkrmy na večer?

1stars111
16. mar 2013

ahojte, poradíte alebo doplníte mi nápady ?....začali sme s príkrmami, na desiatu ovocie, na obed zeleninku a podvečer doktorka poradila ryžovú mliečnu kašu zn.Nutrilon....keď som sa ale pozerala na zloženie táto kaša obsahuje cukor a to by asi 6 mesačné deti namali či nie ?? ? opýtam sa na to aj doktorky, chcela by som ale vedieť váš názor príp.ak by ste poradili čo ste vy dávali svojim detičkám na skorú večeru 🙂 ďakujem /chcem sa vyhnúť cukrom /

petra8786
16. mar 2013

@1stars111 ahoj ja by som nedavala ten nutrilon..mne laktačna z mamila.sk poradila ze mam davat brokolicku,mrkvičku,cviklu,ryzu natural,pšeno ,spenatik..pri tom aj zostavam a dala som urobit malemu krvne testy mal vyborne..nechybaju mu ziadne vitaminy..takze som si ista,ze mi laktačna dobre poradila,pretoze tato zeleninka obsahuje velke spektrum vitaminov....čo viem uz davno,len som si nebola ista ohladom takejto stravy u miminka 5 mesačneho...velmi mu to chuti a cukor mu ziadny nechyba...myslim,ze to oceniš aj neskor,ked nebude jest same sladkosti,ale mu bude viacej chutit zeleninka atd 🙂

petra8786
16. mar 2013

@1stars111 a na tu večeru ja davam cviklovu kašičku,to ej sladke malemu to velmi xuti s ryzou natural alebo pšeno s cviklou alebo mrkvičkou 🙂

tortelinka
16. mar 2013

@1stars111 uz len to, ze ti radi konkretnu znacku, je znak toho, ze od firmy ma proviziu, zaplatenu dovolenku a pod....ak chces skusit kase, existuju aj ciste bez cukru prichuti a inych somarin...moj syn ma 16 mesiacov a este taku ochutenu kasu nejedol...skus pozriet v bio obchodoch

nikolet_89
16. mar 2013

@1stars111 ahoj ja som malej davala kase od hami a bola spokojna 🙂

milka1978
16. mar 2013

@1stars111 ja som začala dávať svojmu synovi Mliečnu kašu na dobrú noc banánovu od NESTLE .... oni vyrábajú aj UM Bebu .... kašička neobsahuje cukor, lepok a je sytivá a lahko stráviteľná s bifidusom L, so železom, zinkom a vitamínmi A a C ..... Je to kašička od ukončeného 4. mesiaca a drobec mi ju vypil včera večer prvý krát a do rána spinkal ako anjelik a ráno sa mi z nej pekne a ľahúčko pokakal

silviamudronova
16. mar 2013

@petra8786 prosím ťa ako robíš tu cviklovú kašu?

stastnevydatam
16. mar 2013

presne aj my riesime co na veceru? nas bude mat 7 mesiacov...ale vacsinou mu davam to co ma na obedik, t.j. brokolicku, mrkvicku, obcas ryzu.. nechceme davat tie kasicky, kedze kojim, nechcem pridavat UM...
baby, ja si uvarim zeleninku a pretlacim cez lis na cesnak.. 🙂 take ulahcenie.. 😉

petra8786
16. mar 2013

@silviamudronova ahoj normalne iba rozmixujem cviklu uvarenu asi 15 minut...a velmi mu to xuti mozeš to pomixovat aj s uvarenou ryzou natural,alebo pšenom 🙂 malemu to velmi xuti aj samotne ..len cvikla rozmixovana 🙂

mata95
16. mar 2013

moja dcera ta už 2roky,no odpol roka papala,zfllašer alebo aj normalne lyžičkou riedky puding alebo krupicu....nikdy jej nič ztoho nebolo,a aj doktorka mi to odsuhlasila,vpohode na večeru....

1stars111
autor
16. mar 2013

@nikolet_89 a kukneš sa či aj tá zn.Hami neobsahovala cukor ? ďakujem 🙂

pulsatilka
16. mar 2013

@1stars111 ja davam Nestle al. Hami kase....davala so ich aj starsej...a k ziadnej ujme nedosla 😀. A ze nebude jest zeleninu...? My sme starsej nikdy nezakazovali sladkosti... 😝 a surovu mrkvu alebo jablko si casto vypyta sama radsej ako cokoladu... 😉

pulsatilka
16. mar 2013

@1stars111 Nestle: kukuricno-ryzova....bez cukru, Hami: bananova - obsahuje cukor

nikolet_89
16. mar 2013

@1stars111 ahoj rada ale mala to uz neje asi 2mesiace uz mi to odmieta ale urcite to cukor obsahuje bo to bolo sladunke my sme dojedali

mirka_aa
16. mar 2013

ja na veceru davam bud : ovocie (jablko,banan,avokado,pripadne nejaka vyzivka) s par lyzicami bieleho jogurtu a nejakou obylninou ( ryza,pseno,kukuricna krupica,ovsene vlocky,razne vlocky,pohanka a pod..) alebo nejaku zeleninku ( mrkva,hrasok,por,tekvica,karfiol,brokolica,cuketa tu cviklu by som tak malemu dietatku nedavala az tak od 10mesiacov..) tiez s obylninou alebo zemiacikom,pripadne cicerova kasa alebo kasa z fazule mungo...
a ked chcem nejaku rychlovku tak tu mliecnu kasu od nestle ryzovo-kukuricnu je bez cukru ale chutna je 🙂

silviamudronova
18. mar 2013

@petra8786 ďakujem.

1stars111
autor
18. mar 2013

@pulsatilka som rada....lebo som sa už bála že nerobím niečo dobre 🙂

1stars111
autor
18. mar 2013

@mirka_aa a myslíš že to všetko čo si písala by som už mohla dávať 5 a pol mesačnému bábu ?

1stars111
autor
18. mar 2013

@mirka_aa a čo sa týka tej zeleninky, tým že je stále zimné obdobie veľa druhov zeleniny na trhu nie je ... ☹ malý výber je , nie je z čoho moc vyberať ☹

mirka_aa
18. mar 2013

@1stars111 ja myslim ze ano 🙂 ale vsetko postupne...pri zaradeni novej potraviny treba pockat aspon 3 dni az tak zaradit dalsiu novu..

ildici12
18. mar 2013

podla ,mna su instatntne kase absoltne nevhodne pre dieta...jedine v nudzovom pripade. je plny cukru, umelin, ovocie ani nevidela a pridane umele vitaminy. lepsie spravis ked pripravis psenovu, pohankovu, kukuricnu, ryzovu kasu z obilnin a rozmixujes s ovocim. neni tam cukor, plna vitaminov a mineralov, a je vyrazne lacnejsia. my sme na nich dlho ficali 🙂 🙂

ema13
18. mar 2013

Ahoj, ja davam malej nesladene kase kupovane z DM - Allnatura (myslim, ze sa tak vola) - je to nemliecna nesladena kasa a este aj BABYLOVE ma jednu taku nesladenu. Dalej kupujem nesladene kase z BIO obchodu (spaldova, kukuricna, viaczrnna, jacmenna, psenova a pod.). Tieto kase zarabam s prevarenou vodou a ochucujem len pomiaganym ovocim. Ziaden cukor, ziaden med. Mozes to casom ozvlastnit skoricou a struhanym kokosom. A ked uz bude tvoje male moct hryzt, mozes priadat semienka (lanove, slnecnicove a pod.). Najprv mozes pomliet a potom ich staci len nasekat. Ak kojis, ozaj nedavaj tie umele sladke kase. Bude to skodit len zubkom tvojho dietatka a zbytocne mu mozes zarobit na buducu obezitku (to uz troska prehanam 🙂, ale taky je trend).

1stars111
autor
22. mar 2013

@ildici12 a ako si pripravila tie kaše ? ak si ich robila z kravského mlieka tak to by sa malo asi až od 1 roku ?

1stars111
autor
22. mar 2013

@ema13 ďakujem 🙂 skúsim kúpiť aj zn.Babylove a pozriem aj v DM čo tam majú....a pohľadám nejaký BIO obchod a kúpim buď tú špaldovú, kukuričnú alebo pšenovú

ildici12
22. mar 2013

@1stars111 KRAVske mlieko nedavm ani teraz ani neplanujem este dlho. robila som ich vacsinou do vody alebo rastlinneho mlieka podla toho ci som mala doma to "mlieko" 🙂

beata75
23. mar 2013

Ahojte.Mám na predaj mliečko Sunar-Nutradefense Good Night-2,odporúča sa dávať od konca 6 mesiaca.Je za dobrú cenu.V prípade záujmu píšte IP.

beahavala
19. nov 2021

ja dávam príkrmy, aj na obed aj na večeru, keď nestíham spraviť sama siahnem po sunar bio, majú super zloženie

katarinkapetko
14. feb 2022

@1stars111 syn má 6 mesiacov je na UM a na podvečer papá tieto kaše, vzdy 2 dni jednu príchuť a druh a porom kupime ďalšie nech poskúša všetky. Ide hlavne o to aby poskulšal ryžovú, ovesno-žitnú, pšeničnú…atď na príchuťou nezáleží

katarinkapetko
14. feb 2022

Z niakeho dôvodu mi nejde poslať fotka ale je to značka HAMI aj tam píšu bez pridaného cukru