Ako dávať kašu večer 6 mesačnému dieťaťu?

indie6
25. aug 2013

Milé mamičky, ako dávate kašu vy? Doktor mi povedal, že by som malej mala zaradiť do jedálnička kašu na večeru. Tak sme dali, ale myslím, že to len zhoršilo jej spánok, ktorý aj tak nebol ukážkový. Po tri či štyri posledné večery sme mali doma večer neskutočný cirkus, rev, plač, ukľudniť sa nedala ani hojdaním, ani nosením ani nijako, úplne záchvatový plač... a brutálny nepokoj, neviem, či to bolo kašou, ale asi hej, lebo dnes večer som jej ju nedala, a zaspala kľudne, síce už párkrát zaplakala zo spánku, aj som ju musela učičíkať na rukách, ale spinká ďalej.
Chcem sa spýtať, ako dávate kašu... či priamo pred spaním, alebo pred kúpaním (my kúpeme každý deň), a po kúpaní ešte dáte mliečko - teda systém 1. večera + 2. večera. Či dávate lyžičkou, alebo do fľašky? Robíte ju podľa návodu, alebo redšiu/hustejšiu? My už sme na umelom mlieku, asi dva týždne dozadu sme pomaly prestali kojiť... ešte možno doplním, že malá nevie zaspať sama v postieľke, musím ju uspávať na rukách, a cez deň spí buď v kočíku, alebo ju hojdám v kočíkovej vaničke. Poraďte... zaťažuje kaša na večer bábätku žalúdok? Ona jej zje celkom dosť, tak 150 - 200 ml, lebo jej to chutí...

sense
3. sep 2013

@indie6 bolest pri zuboch je ked este nerastu, ked ich je uz vidiet uz to deti neboli, neviem ci to mozu byt dva mesiace ale mesiac to byt moze kym zacnu bolesti a vyjde zub von, tak mi povedala vcera lekarka

indie6
autor
3. sep 2013

@sense no ja viem, že to bolí, kým sú zúbky ešte len v ďasnách, kým sa vytvoria a kým sa vytlačia von... a tiež som počula o tom, že aj mesiac to bolí... nuž, hmm, tak naša malá bude iná extrémistka, ak to budú u nej viac ako dva mesiace, ale inak dávame aj gél na zúbky, ale to zatiaľ nezabralo... buď sa jej to ani nestihne vstrebať, alebo to nepomáha.

kaciatko2912
3. sep 2013

@indie6 opytam sa ta? Davas jej v noci cajik? Ona nemusi byt hladna,ale smädna....ja to viem podla mojho spunta. A Ak ti mozem poradit nedavaj jej stale ryzovu kasu.....nie je to dobre. Len by som chcela vediet aku velku mas dceru???Kolko ma mesiacov? Bo oj maly ma 9 za par dni a z nicoho nic sa mi v noci budi...obcas dlhsie place....dam mu cajik a je ok, ale nad ranom kolo 5 tej,ked uz dlhsie place ma napadne,ze je hladny a dam mu kravske mlieko a je velmi spokojny. Ak mas mensie dieta skus mu dat mliecko alebo cajik.

indie6
autor
3. sep 2013

@kaciatko2912 má 6 mesiacov,vlastne si sa ma to už aj pýtala 🙂...v noci vypije vodu, ale plače ďalej, čaj este nechce ani cez deň, učí sa ho piť, takže v noci ho už vobec nevypije, ryžovú kašu nedávame stále, a v noci aj tak jediné co ju ukludní je mlieko, iné nechce...a niekedy ani to mlieko nezaberá...

kaciatko2912
4. sep 2013

a neboli ju brusko??? Skus jej este obcas pomasirovat brusko s pupikom, dieta sa pri tom zvykne ukludnit, a aky jej skusas davat caj?Bo aj mne maly najskor nechcel caj bol iba na mlieku a prikrmoch v 6 mes., ak nechce feniklovy, skus si zohnat ludovo povedane -dobra mysel, je to bylinka s fialovymi kvetmi, je velmi dobra a ked urobis tuhsi caj ma spave ucinky a najmä ukludnujuce. Original nazov je pamajoran obycajny. Ale toho cajiku jej daj trosku pred spanim, nie vela. Vyskusaj a daj mi vediet. Sory obcas mam sklerozu 🙂

indie6
autor
6. sep 2013

@kaciatko2912 pupík nepomáha, a ten čaj vyskúšam, doma máme upokojujúci čaj pre deti (popradský) a je v tom aj fenikel, a ta dobrá myseľ , tak to je tiež popradský čaj, musím pozrieť v predajni, či obsahuje pamajorán, vyskúšam a ďakujem za rady 🙂

kaciatko2912
6. sep 2013

popradske caje nie su take kvalitne, je lepsie si to nazbiarat alebo kupit samostatne v lekarni

zuzanababalu
15. sep 2013

hmm, vela zaujimavych ale aj rozdielnych veci som sa tu docitala. Niekto je za a nikto uplne proti kasi.
Moj drobcek uz papa zeleninovy prikrm 4t uz som mu dala maso, neskusala som vsak olej - to mu pridam asi zajtra.
Dnes som zacala s ovocim na desiatu - rozmixovane bez cukru a rozmyslam nad kasou na dobru noc.
Drobcek sa mi zacal castejsie budit v noci a mam taky pocit, ze mu na noc uz nestaci moje mlieko (na noc.si stale oddavam aby som vedela kolko spapal - mali sme zle obdobie rastoveho spurt).
Vcera mi na noc spapal 190 a to som nechapala (den predtym som si malo odsala iba 80, tak som si rozmrazila mliecko co mama v zasobe) a zobudil sa mi pekne az o tetej rano. Dnes spapal iba 125 a to ratam ze uz o 23.00 bude hore ☹Neviem preco ale mam taky pocit ze od kedy som zacala s prikrmom tak sa mi vecer tvori menej mlieka, jednoznacne odsavam menej 😒
No a preto uvazujem nad kasou, otazka je ci pol hod pred spanim, alebo skor? Zvazujem nad domacou kasou ako odporucate tj na zaciatok ryza a ovocie
Drobcek ma sest a pol mesiaca, zacala som prikrmovat od pat a pol, jednak uz bol na to pripraveny a rano zacal od nas zobrat 😀 nas jogurt (teraz robim domaci a rano mu dam zopar lyziciek hl vtedy ked ma pocit ze musi s nami ranajkovat 😀

indie6
autor
25. sep 2013

@zuzanababalu naša má už skoro 7 mesiacov. papá kadečo, ale hlavne veľa zeleniny, ovocia. Už sme spravili aj mixovanú zeleninovú polievku z kuracieho vývaru, takže má na obed dva chody. Papá aj mäsko... chrúme chrumky a tie kukuričné polystyrény obžúva tiež. Ovocné šťavy do nej nejdem dostať 😀 uf... Kašu máva tiež ale nie každý deň, a naša sa budí stále v noci, či kašu má, či nie... stále neviem, či je to hladom, ale myslím si že do polnoci nie, a po polnoci už to je hlad... ale stále pije v noci mlieko tak 2- 3 x. My sme začali s príkrmami ked mala 4 mesiace a tri týždne. Myslím že ce deň sa naje celkom dobre, v noci vypije asi tak 3 deci mlieka... teším sa na čas, keď bude v noci spávať...

ninah1486
26. dec 2021

ja som striedala kasu s ovocno-zeleninovymi prikrmami a papal nam vsetko

ninah1486
Autor odpoveď zmazal
Zobraz