Ako dostať do dieťaťa tekutiny?

evica17
25. júl 2022

Ahojte, ako dostať do 5,5mesacneho dieťaťa tekutiny ? UM celkom odmieta, vodu tiež viacmenej a v tomto teple nám to robí problém. Nemá dosť plienok pocikanych, a taktiež je aj zapcha. Skúšala som DT mlieko lyzickou ale to mi celé vyvracal.

zuzanockamt
25. júl 2022

@evica17 Mlieko som dávala v spánku, vtedy spával aj cez deň 3-4 krát. Vodu striekačkou/dávkovačom z Nurofenu/Panadolu.

evica17
autor
25. júl 2022

@zuzanockamt no v spánku nechce vôbec tiež. Jediné kedy vypije je hlad alebo ak s náhodou chce ním uspať,ale to výnimočné. V spánku keby mu dám tak sa rozreve a je po spánku .

zuzanockamt
25. júl 2022

@evica17 ja som dávala hneď ako zaspal, kým ešte nespal tuhým spánkom...fungovalo mi to takto u oboch detí

uhnakova
25. júl 2022

skus zmenit UM, niektore su fakt nechutne. Mohlo by to pomoct.

evica17
autor
25. júl 2022

@uhnakova aj keď mu to do cca 3mesiacov chutilo a pil to v pohode ? A aké odporúčas ? Teraz má Sunar complex

uhnakova
25. júl 2022

@evica17 tak zrovna sunar mojim detom chutil, takze asi neporadim.

patka06
25. júl 2022

"jediné kedy vypije je hlad" - dávaj mu ho teda keď je hladný a miesto vody skús ovocnú šťavu alebo čaj, nie každé dieťa má rado vodu. Ako pil tekutiny doteraz?
V tomto teple bude možno mlieka menej, ale ostatné tekutiny sú dôležité. Dávaj v často malých množstvách, lyžičkou, z fľaše, striekačkou do líca /nie ho hrdla/ ... postupne si zvykne.

evica17
autor
25. júl 2022

@patka06 tak dakedy nepije ani 5hodin mlieko a ani nič neje. Aj viac. Tak neviem no zdá sa mi to dlho. A už sa stalo že plakal od hladu a mlieko ani za nič, tak som ho lyžičkou napchala a bol spokojný

evica17
autor
25. júl 2022

@patka06 ďakujem z radu, skúsim tu stavu alebo čaj, hádam bude mať úspech. A myslíte že miesto mlieka môžem už takému malému dať jogurt alebo niečo iné ako zdroj vápnika ?

patka06
25. júl 2022

@evica17 na jogurt sa mi zdá ešte skoro, mlieko každých 5 hodín stačí
Medzitým zelenina brokolica, karfiol, špenát hrach- tiež obsahujú vápnik, postupne neskôr bude môcť aj rybie mäso

aliaray1
25. júl 2022

@evica17 Ahoj, ja kojim a obcas prikrmujeme: Beba supreme pro. Ked prikrmim chytim druhu flasku s cajom a ihned ponukam to...obcas cucne a obcas aj pekne pocucka...inak sa s odporom kyslo zatvari a vyflusne 🤦‍♀️
Skusila si davat rozne cajiky?

Ta rada davat tekutiny tyckovym davkovacom znie super.

aliaray1
25. júl 2022

@evica17 pocuj a nejdu zubky? Alebo nema afty v puske?
My sme boli v soku...nasej uz idu spodne zuby od 3 mesiacov...tiez menej pila. Dali sme nurofen vecer jeden raz a uz bolo dobre.

evica17
autor
25. júl 2022

@aliaray1 zdá sa mi že Dolná stolička je akoby opuchnutá. Vyskúšam

evica17
autor
25. júl 2022

@patka06 to môže také babo viac prikrmov a mlieko len ak náhodou doplnok ? On ak zje príkrm tak mlieko už nebude jesť. Dnes mal v noci mlieko okolo 3 a až okolo 9 vypil trochu mlieka. Potom o 11 som doňho dostala kašu s ovocím a potom som mu nukala mlieko pred spánkom a nič,ani vodu. A tak jedol až o 18 zeleninu,aj to trošku a teraz mlieko lístok.

evica17
autor
25. júl 2022

@aliaray1 áno kúpila som ovocný čaj v Dm a aj stavy pijobio, a čaj sme skúsili a zatiaľ vypil pekne aspoň čosi, hlavne by nebol dehydratovany.

evica17
autor
25. júl 2022

@uhnakova skúsila som babylove tiež odtlacal že nechce.

patka06
25. júl 2022

@evica17 Môže príkrm aj 2x za deň jeden zeleninový a druhý ovocný. Mlieko medzitým, ja by som vynechala kašu.
Možno mu fakt nechutí v tomto teple, nedávaj na silu len preto, aby jedol.
skôr dbaj aby mal tekutiny, aj príkrm môže byť redší, keď málo pije, resp. nechce piť vôbec

evica17
autor
25. júl 2022

@patka06 Číze nestresovat že nepije mlieko ? Sa bojím že mu bude niečo chýbať potom. A kedy môžem zaviest tretí príkrm ?

aliaray1
25. júl 2022

@evica17 nema skryty reflux? Vedia to zistit na sone, odporucil by ta pedi, hm?

lacathe
26. júl 2022

S tymto je problem i u nas..odkedy ma prikrmy odmieta mlieko..len v noci a vecer ho vypije normalne..inak ziape o zivot ked mu skusim cez den...vody tiez pomenej..a preto zapcha..tiez neviem ako vodu..dostat donho..ma 6,5m ..troska vody vypije ked mu dam chrumku do ust..kedze je sucha...alebo ovocna stava .

patka06
26. júl 2022

@evica17 Nestresovať a nedávať nasilu. čo znamená tretí príkrm?

evica17
autor
26. júl 2022

@lacathe a dávala si cez deň viac prikrmov ? Mne bolo odporúčané každý mesiac prikrmov pridať jeden. Čiže až keď bude mať ukončený 6m pridať ďalší chod.ale dávam viackrát len je to momentálne o zelenine ovocí a kaše ešte môže.

evica17
autor
26. júl 2022

@patka06 no zatiaľ m dva chody. Dr odporúčala aby si telo postupne zvyklo,vždy jeden mesiac pridať jeden choď. Napr začali sme po ukončenom 4mesiaci, dávala som desiatu, po ukončenom piatom som pridala obed. Po ukončením 6stom prídem raňajky a tak, že také malé bábo má byť na mlieku. Postupne prechádzať na tuhú stravu

patka06
26. júl 2022

@evica17 Presne ako píšeš postupne pridávať tuhú stravu a uberať mlieko, Po ďalšom mesiaci pridáš večeru, o mesiac olovrant a mlieko z fľaše už bude k tomu ako doplnok. Už ho bude prijímať v strave.

lacathe
27. júl 2022

@evica17 ano davam 3x lebo mlieko mi nevypije takze musi cosi zjest 😁 maso zelenina ovocie kase zltok..takze sa snazim kombinovat..a celkom fajn lenmalo vody pije no 😒