Ako nastaviť režim papania pri prechode na príkrmy?

skorica8
22. feb 2013

Ahojte neviete mi poradiť s cca režimom papania pre 5 mesačné dieťatko? Bude bábatko častejšie papať, keď si teraz nepýta často papať?
Možno píšem trošku dopredu🙂 keďže dnes začíname prvý príkrm, ale chcela by som vedieť o nejakých vašich skúsenostiach s režimom.

Dnes ideme skúsiť prvý príkrm na obed. Sme na UM a malá sa pred týždňom prestala budiť v noci na papanie. Budí sa už len o cca 3.30 a vtedy jej dáme čajik a zadriemka do 6:00 a už sme hore. Potom si vôbec nepýta papať aj ked skúšame jej dať. Nepýta si vôbec papať ale o 9:00 nám to mliečko zje, aspon co to. Potom kŕmime o 13:00 a o 17:00 a 20:00. Malá je veľká 8kg, 68 cm a papá cca140-210 (230ml), niekedy len cca 90-110. Takže rast je v poriadku, len si neviem predstaviť ako jej zavediem prírkmy a mliečko ked nám nechce častejšie papávať.

zivika
22. feb 2013

@skorica8 ja som to nejako neriesila, jednoducho si maly urobil rezim sam a ked som zavadzala prikrmy, tak som obedne mlieko nahradila zeleninovym prikrmom...mala som, ale stastie, lebo mne maly hned zjedol vsetko, nie len par lyziciek...nechaj tomu volny priebeh, uvidis ako to pojde...

lea6419811
22. feb 2013

male sme tiez obdobie ked sa mala prestala budit ale detičky sa menia,teraz sa nam budi opat 🙂
tiež sme medzi 11hod a 14hod nahraili mliecko zeleninkou ,ked zjedla len par lyziciek dokrmila som mlieckom 🙂
postupne si zvyknete

mimikas
22. feb 2013

u nas to bolo tak isto, najprv par lyziciek a dokrmit mlieckom a ako zacne papat viac tak tak zacne pit menej mlieka, moj maly sa v 7 mesiacoch rozhodol ze on uz mlieko pit nebude a bude len na zelenine, mase a kasi a teraz v roku sa zase rozhodol ze jemu mlieko uplne staci a pije ho 8x do dna. Kazde dieta je ine a ono si ten rezim najde same 😅

skorica8
autor
22. feb 2013

🙂 dakujem za prispevky...tak som zvedava co teda bude🙂...keďže je to naše prvé bábo, tak sme trošku vyšišorení že ako jej zaviesť príkrmy keď si robí čo chce s tým papaním🙂
Len by som chcela vedieť či skúšať dávať malej papať aj keď si nepýta.

soniatko
23. feb 2013

ahoj...ja davam prikrm uz vyse mesiaca, mala mi predtym jedavala kazde 3-4 hod UM...teraz davam prikrm aj ked nepyta, aby sme dodrzali aky taky casovy rezim...za den mi momentalne zje 3X mlieko, 1 ovocny prikrm, 1 masovo-zeleninovy a vecer kasu... 😉