Ako naučiť babätko na čaj?

llnzz
18. nov 2022

Ahojte, Ako ste prosím naučili vaše dieťatká na pitie čaju? Moj maličký má mesiac a čo čert nechcel chytila nás chripka, má piť feniklový čajik ale ani za pána mi to nevypije. Je čisto len dojčený a ked mu dávam flašku do pusinky tak ho napína. Skúšala som ho teda učiť na dudlík aby si asi zvykol na tu gumu ale ani ten mi nechytí, aj z toho ho napína 🙈

simonka15513
18. nov 2022

@llnzz mozno sa ani nenauci 😀 moj bude mat 2 roky a do teraz nepije caje lebo nechce .. 🙂 caj si daj ty a maly to bude mat v mlieku

beata_k
18. nov 2022

@llnzz Mesacnemu caj netreba. A uz bobec nie dojcene dieta. Caj mu na chripku nijak nepomoze.

zuzuliennka1
18. nov 2022

@llnzz a kto nakazal, ze ma pit feniklovy caj?
pokial je dieta dojcene, to mu bohate staci, aj na chripku, materske mlieko je ovela ucinnejsie, nez caj.
ked nechce - nenut ho

mimi2120
18. nov 2022

To som ešte nepočula, feniklový caj na chrípku. A už vôbec nie u dojceneho bábätka. To ti povedala doktorka? Lebo to skôr vidím na mamu/svokru.

mondolina
18. nov 2022

feniklovy čaj sa dáva na prdy
mesačne bábätko ho nepotrebuje ak je dojčené

luliu
18. nov 2022

Nemusí piť čaj, moji nikdy čaj nepili a už vobec nie keď kojis. Neviem ako by mal byť účinný feniklovy čaj pri chrípke, tvoje mlieko pomôže oveľa viac, neboj. Neskôr, cez leto ho naucis na vodu, to úplne staci

jane1987
18. nov 2022

@llnzz tiez som nazoru ako baby, a to mam odchovane dieta na UM. Za prve, dojcene babo, pokial je dojcene na poziadanie, fakticky nepotrebuje nic okrem UM....za druhe, naco mu davat flasku, ked vam dojcenie obom ide, ono totiz je jednoduchsie pre babo pit z flasky a potom mozu (nemusi) nastat komplikacie pri dojceni....za tretie, ten fenyklovy caj vie niekedy narobit viac skody ako uzitku.

koteska83
18. nov 2022

@llnzz feniklovy caj je na prdiky a nie na chripku a ked je babo dojcene nepotrebuje ziadny cajik. A ak velmi chces mozes mu dat par lyziciek ono nepotrebuje vypit celu flašu. A kludne moze byt aj prevarena voda. Moj ma 4 mesiace a davam mu feniklovy z flasky ale len kvoli prdikom ale niekedy ani nechce 🤷‍♀️ neriešim. Kojim.

jane1987
18. nov 2022

@llnzz prepac, nic okrem materskeho mlieka 😁

llnzz
autor
18. nov 2022

No praveže to mi lekárka povedala že mu mám dávať feniklový čaj. A viem že je to hlavne teda na travenie sama pijem ten mamičkovský aby sa malému lepšie trávilo ale kedže mi to povedala lekárka popravde som sa nad tým ani nepozastavovala.

elenita
18. nov 2022

@llnzz od Teba z mliecka ziska protilatky. Ani moja 15-mesacna nevypije caj, len vodu. A stale kopec materskeho mlieka 🙂

nikasmile
18. nov 2022

@llnzz ako píšu baby vyššie, mesačnému netreba a vždy keď niečo vypukne, tak dojčenie je veľké plus. A do budícna nesiliť čaj. Starší má 3r a dodnes nevypije čaj.

yanni
18. nov 2022

@llnzz Mame deti medzi 3 a 16 rokov a caj nepiju. A ani nepili. Vsetky dlho dojcene. Feniklovy caj nauzaj nie je na prechladnutie. Z toho sa ti akurat tak moze dobre vyprdiet. Alebo ho boliet brucho ako moju starsiu dceru. Skusili sme raz a uz nikdy viac. Tvoje mlieko mu bohate staci ak kojis na poziadanie. A nepchaj mu flasu a dudel. Bud rada, ze to nechce. Aspon budes mat neskor o jednu odvykaciu starost menej.

lenkadenisa
18. nov 2022

Keby som dojčila, ziadne čaje by som neriešila. Moje deti sú na UM od 2 mesiacov, čaj začali piť okolo 3-4 mesiaca, kvôli prdom.

nikpa
18. nov 2022

@llnzz neviem čo má feniklovy čaj s chrípkou. Je dojčený, nič nie je viac a duplom počas choroby ozaj nič viac nepotrebuje. Materské mlieko mu zabezpečí jedlo, tekutiny aj výživu. Feniklovy čaj na vetry nech si pije doktorka 🙄🤦