Ako obnoviť chuť do jedla po chorobe u 4,5 ročnej?

mirka4
16. okt 2011

Ahojte, uz podla nazvu by som vas chcela poprosit o rady. Dcera ma styri a pol roka a od stredy sme doma, mala brusnu virozu, ale iba taku jednodnovu by som povedala, davali sme jej smektu na radu doktorky, dva dni a odvtedy jej davame probiotika medvedikov. to by bolo vsetko ok, len vobec mi nechce jest a pritom to bol celkom dobry jedak, teraz nic. v piatok mala stvrtku rozka, potom na obed polievku so zemiakov a mrkvy aj to asi iba pat lyziciek a nic az do vecera, to si dala trochu tyciniek,mozno tri a dost. v sobotu uz polku rozku a na obed polievku asi tri lyzicky a maso so zemiakmi aj to asi pat lyziciek a do vecera kusok ryze s vyvarom s masa a dnes sa tiez teda nepretrhla, polku jablka,po troch dnoch, co ho vobec nechcela ani banan, spravila som jej aj banan medzi piskoty a obalit v cokolade na varenie, to zjedla "az" jeden a nechcela, to je uz co povedat, taka dobrota 🙂. Co sa tyka pitia, to tiez tomu moc neublizi, zacinam mat strach z toho aka je.Aj vidno na nej, ze je taka smutna, alebo ako to nazvat, proste nevladze,vidim to na nej, ale zas nechcem ju az tak nasilu nutit jest, aby sa mi nedovracala,alebo aby si nevytvorila uplnu nechut k jedlu. Poradte prosim, uz ani neviem co mam varit, nic nechce

filipal
17. okt 2011

skuste pangamin. predavaju ho aj v cukrovom obale ako lentilky. vitaminy skupiny B celkove povzbudzuju chut do jedla a zaroven po kazdej viroze je dobre pomoct regeneracii organizmu B-ckom. pangamin je prirodny, takze je to najoptimalnejsie.
ja zvyknem rodine po chorobe naordinovat probiotika s B. jedne sa vola Nutrilon. obnovi floru v traviacej sustave a ddoda B- cko.
chut do jedla sa vracia velmi pomalicky. skus jej davat to, naco ma chut, jablcko mozes postruhat s popucanym bananikom.(pridaj pomlete orechy) u nas sa vzdy osvedcilo vratit sa v jedalnicku k babätkovskej strave. to sa synovi pacilo, oblubene jedla s ranneho detstva....

kamilka22
17. okt 2011

mali sme doma presne toto iste - velmi vrelo odporucam probiotikum Enterina - je ovela silnejsie nez nutrolin B a obsahuje tiez cely rad vitaminov B. Moja dcerka mala 4 roky a tiez jej to po crevnej viroze neskutocne pomohlo a nastartovalo ju to k chuti do jedla. Moja dcerka strajkovala s jedenim uz pred virozou a po nej to bola hotova katastrofa... teraz je to super. Tak skuste.