Ako prejsť z mixovanej stravy na normálnu?

nina2110
28. júl 2013

Mám 9.mes. dcérku a stále jej príkrmy mixujem. Samostatne spapá aj chlebík aj kukuričné chrumky, ale ostatné chce pomixované, čo s tým? Máte skúsenosti?

sisaha
28. júl 2013

@nina2110 miesto mixovania skus popucit vidlickou.. ale osobne si myslim, ze dcerka je este malicka a v pohode do roka mixovat mozes

zuzi_33
28. júl 2013

@nina2110 skus jej pomaly davat namiesto mixovaneho len popucene vidlickou. Moji obaja synovia to tiez odmietali, starsi dokonca zacal jest len popucene, potom okolo 10 mesiacov zacal strajkovat, tak som mu zacala znova mixovat. Mladsi sa s tym tiez dost potrapil, vypluval, nechcel to, ale kazdy den som skusala po trosicke, napr. polievocku, to mu slo lahsie a tak sa naucil. Teraz uz pekne papa aj kusky, chce to len trpezlivost, zvykne si neboj 😉

nina2110
autor
28. júl 2013

@sisaha skúšala som pučiť, ale čo bol väčší kúsok tak si ho vytiahla z pusy a obzerala v ruke :D ako keby zisťovala čo to je

nina2110
autor
28. júl 2013

@zuzi_33 skúsim skúšať a uvidíme 🙂 dúfajme, že si časom zvykne

zuzi_33
28. júl 2013

@nina2110 zvykne, neboj. Tak ako som ti pisala, skus jej dat polievocku, ci uz kuraciu, alebo nejaku inu, popuc jej to, urcite bude z toho najprv prekvapena, mozno jej to hned nepojde, ale nevzdavaj sa, ja som si tiez myslela, ze sa nenauci a uz pekne papa. Drzim palce 😉

saska.t
28. júl 2013

je moc mala na prechod na nemixovanu stravu,kazde dieta ma ine tempo a to treba respektovat a nie sa riadit ostatnymi,takze sa Riad tempom svojho dietata,moja presla z mix. na tuhu stravu z dna na den v 15 mes...
@nina2110

evabb35
28. júl 2013

@nina2110 a však to ste na tom dobre. Niektoré deti do roka, do roku a pol nechcú chlieb ani chrumky, len mixovanú stravu. To chce čas a ako narastú zúbky, tak si zvykne na nemixovanú stravu rýchlejšie.

lienkan
28. júl 2013

@nina2110 Ahoj. Moja mala ma skoro rok a po a este do nedavna papala len mixované ... ma len 7zubkov a mozno to bude v tom ..

nina2110
autor
28. júl 2013

@zuzi_33 dúfajme, postupne jej skúšam dávať aj to čo jem ja...zemiačik do ruky ale to je skôr pre ňu hračka 🙂 ale tak ona zistí, že sa to dá aj papať, len sa neteším na ten bordel dookola :D už teraz máme stenu opečiatkovanú, čo to bude potom :D

nina2110
autor
28. júl 2013

@saska.t veď to, že je malá, ja som prekvapená ak mi niektorá kámoška povie, že jej papá v pohode všetko a to ani zuby nemá a požužle si to...neviem či tomu veriť alebo nie 🙂

nina2110
autor
28. júl 2013

@evabb35
@lienkan tak my máme 5 zúbkov, a vďaka ním začala aj tie chrumky a chlebík kuksať, tak veru, ak bude ich viac, tak si to pochrúme....asi som sa len nechala uniesť detičkami mojich známych, ktoré takto papajú asi od začiatku prikrmovania

cawes
28. júl 2013

@nina2110 kamoska ma rocneho syna ktory nema ani jeden zub, a papa normalnu stravu, normalne kusok jablcka atd. moj maly papa od 6 mesiaca len popucene vidlickou a teraz uz aj cele kusky si pozuje. Myslim ze musis skusat, jasne ze to nechce lebo pomixovane je jednoduchsie zjest, len prehltne, ale pri popucenej musi zut

lienkan
28. júl 2013

@nina2110 Ja uz som na tom asi tak - ze som vôbec rada ak papa .. Strasne malinko poje ..a morit ju s jedlami , ktore sa jej nedaju ani pozuvat ..ee ..
Takze takto je to tiez aj u nas ... A jasné - rob si veci podla svojho a ked sa o tom budete s nimi bavit , tak sa radsej zdrz komentara a mas pokoj. 🙂

saska.t
28. júl 2013

@nina2110 ver sebe a tvojmu dietatu,ty si matka a riadit sa stale niekym inym nema vyznam,len to stresuje a nutit malu neprinesie nic dobre len to znechuti jedenie a mas este väcsi problem,ktory za to nestoji,alebo si myslis,ze bude je st mixovane do 18-tky ??? kasli na ostatnych,zivot je kratky,tak sa riad instinktom 😉

slavik
28. júl 2013

@nina2110 moja malá má 11 mesiacov aj týžden 2 zuby a stále nežuje.ja jej niečo mixujem a niečo len pučím ale ona aj to pučené len hltá. Aj jej ukazujem ako má žuť a nič, len hlce. A ked sa jej dostane do úst väčší kus tak urobí blee a vypluje to.
Tiež ma to trápi ale tak snád sa to niekedy naučí. Rožok a hrumky alebo chlebík pekne papá.

nina2110
autor
28. júl 2013

@lienkan veru, už som na to prišla, radšej vypočuť a neriešiť :D aj moja je slabý jedák a to od narodenia...je to taká malá húcenica 🙂 tenká a dlhá 🙂

nina2110
autor
28. júl 2013

@saska.t správne napísané 🙂 snažím sa veru riadiť, ale stále príde niekto kto mi navŕta chrobáka do hlaVY :D

nina2110
autor
28. júl 2013

@slavik sme na tom rovnako, aj my papáme len chlebík a chrumky ostatné mixujem...

kokorunecka
28. júl 2013

Ja som dcérke pri prechode z mixovanej na kúsky spravila prechod nasledovne.
Väčšinu v miske som pomixovala, do toho pár kúskov rozpučila a pár kúskov som jej nechala úplne celých mimo misky - do ruky...
A teraz úplne v pohodičke komplet všetko akékoľvek kúsky zje.

alla24
28. júl 2013

Ja som mixovala donedavna a nejako ma to ani netrapilo… Teraz uz sama od seba papa aj kusky - cca 2 tyzdne. Mixovala som jej hlavne preto lebo potom mi toho viac zjedla ako ked mala kusky. To pozuvala chvilku a uz nechcela. Prestala mi priberat a rast takze som sa vykasla na tabulky ci rady kamaratok a mixovala dalej. A ako som pisla vyssie ziaden problem pri prechode na "normalnu stravu" Chlebik sme zuvali aj my cize aj tu som videla ze so zuvanim problem nebol iba ta jej neposednost a urcita lenivost takto papat. Kazde dietatko je individualne ale mne sa uz viac krat potrvdilo ze vela veci pride samo bez zbytocnych peripetii... 😉

saska.t
28. júl 2013

@nina2110 neboj ak budes mat druhe babo,taketo blbosti ta ani nenapadne riesit,budu ine starosti 😉 to je len tym,ze mas 1 babo,hlavne sa drz toho,ze kazde dieta je ine,ma svoj rytmus,navyky a tempo a to treba respektovat a nie sa ohliadt stale na druhych 😉 ved tiez nie sme vsetci doktori al automechanici,kazdy vynikame v niecom inom a preto je to individualne,kedy kto s cim zacne 😉

asocial
28. júl 2013

@nina2110 nas maly ma tiez 9 mesiacov a mixujem..ono

.nie je dobry jedak, tak aspon nieco sa donho dostane
.ked popucim alebo dam kusky-to plati aj o chlebiku, napina ho..raz mi kvoli tomu vsetko vyvratil
.
Ma 6 zubov
Chrumku rozhryzie v pohode..
Co sa tyka jedla je to boj -a ako bonus zacal odmietat prsnik..takze len v noci dostava mlieko..ach tie nase deti🙂

ollynka
28. júl 2013

My máme 10,5 mesiačika a chlebík nám robí problémy. Stravu jej tlačím asi od 9 mesiaca pučidielkom, spapala kolko chutilo, začala som jej dávať aj celozrnné cestiviny roztlačené s omáčkou,čo som bola prekvapená,veľmi chutili, ale posl.2 týždne viac mixujem ako tlačím.Tiež spapká len 2-3 lyžičky a keďže už vie niečo sem tam povedať,tak sa na mňa krásne usmeje a povie: nene. Tak idem robiť kašu, alebo sa ešte pokušam mixovať čo nespapkala.Dieťaťu by som osobne do ruky nedávala ani varený zemiak,ani jablko, ani uhorku,ani mrkvu ani varenú,ani surovú.Zomrela by som od strachu. Papká max.tak chrumky kukuričné,tam viem pekne sledovať,kolko dá do pusy a ešte suchú pätku na chlebíku rozžužláva.Ale aj tam som v strehu.

andrejka1974
28. júl 2013

ja mam 15 mesacnu a ver mi, ze popucenu som jej dala len predtyzdnom a aj tak velke kusky este vypluva, a nezalezi to od zubkov, moja uz ma aj dve stolicky, ale proste ako sa to naucia a starsej dcerke to trvalo do 2 rokov 🙂 🙂 🙂 🙂 a tvoja je este malinka, este asi nedozrela na to 🙂 🙂 🙂 🙂 vsak skusaj a ver mi casom sa nauci 🙂 🙂 🙂

sisaka
28. júl 2013

priklanam sa k @cawes, sice je uz od veci radit po funuse, ale pre ostatne zienky odporucam z mixovanim ani nezacinat.

nina2110
autor
27. aug 2013

@ollynka my tiež fičíme na kukuričných chrumkách a sušienkach Sunárka 🙂, ale posledné 3 týždne odmieta všetko varené....dokonca aj kašu...vôbec netuším čo sa deje, zato v noci sa aj 3x zobudí a pije mlieko...strašne štrajkuje pri jedle

nina2110
autor
27. aug 2013

@sisaka no asi som v tom urobila chybu, že som mixovala...teraz sa budeme dlho odúčať od toho

ollynka
5. sep 2013

@nina2110 ja si nemyslím,že si spravila chybu s mixovaním stravy. Myslím si,že deti majú svoj vývojový stupeň a svoj postup, aby prešli od mixovania k pučeniu a následne k hryzkaniu normálnej stravy. treba zrejme asi vystihnúť ten okamih,kedy už treba zmenu. A niektorému dieťatku nevadí ,,omielať,, väčšie kúsky jedla, niektorému treba viac pučiť. Ja si myslím,že tlačená strava od začiatku je tak trošku trápenie a aj záťaž na žalúdoček nášho anjelika.

bubutko
5. dec 2013

moj bude mat teraz rok a 8 zubov, a tiez mu musim mixovat dohladka. on by aj jedol popucene, alebo kusky, ale jeho to hrozne napina a po par lyzickach vyvrati vsetko aj co jedol pred tyzdnom. takze tak :(

ollynka
10. dec 2013

@bubutko skús si kúpiť maličké pučidlo na zemiaky, ja som to kúpila v tescome. pokiaľ ho napína z kúsočkov jedla, tak mu napr.polievočku popuč týmto pučidielko. Zemiačik,zeleninka,.....nie je to zmixované a nie sú tam kúsky jedla, je to niečo medzi tým. Mne týmto prechádzala malinká od mixovanej stravy a teraz má rok a 3 mesiace a tlačím už vidličkou na väčšie kúsky, ale sú veci, ktoré nechce roztlačené, napr. banánik už nechce roztlačený,ten si hryzká. Vyskúšaj, a na lyžičku dávaj zo začiatku maličké sústa.