Ako pripravím sušené mliečko Sunar s kašou?

mm2008
29. mar 2012

Ahojte maminky,
prosím Vás o radu. Ako mám pripraviť uvedené mliečko - sunar sušené mliečko s kašou? V návode je napísané, že sa pripravuje do šálky so studenou vodu 😕 :- a potom sa zohrieva na sporáku 😕 - to myslia vo vodnom kúpeli? . Priznám sa, že tomu vôbec nerozumiem. Veď väčšinou sa mlieko alebo mliečna kaša pripravuje do prevarenej vody s príslušnou teplotou. A 32 gramov prášku - ako zistím presne 32 gramov? Nie je tam priložená žiadna odmerka.

Ďakujem Vám za všetky tipy a rady 🙂.

jana2210
29. mar 2012

ahoj mm2008,neviem preco to tak zložito písu,ja osobne nepoužívam sunar ale ja robím kašičku takto 🙂 klasicky si zarobím mliecko a do toho primiesavam kasicku,podla toho akú hustu chcem 🙂
ale ked uz chces tak skus tych 32g odvazit na kuchynskej váhe 😉 neviem ci som ti neako poradila 😎

romea
29. mar 2012

Ahojky akurat som pred dvoma dnami nad tym dumala a asi sto krat to ciyala a hladala odmerku nakoniec som si to odvazila a 32 gramov su 2 polievkove lyzice a robim to ako klasicke instantne kase na dobeu noc vodu dam prebari a ked ochladne na toklo ako je asi teplejsi kupel dam tam 2 lyzice rozmiesame a moze sa podavat 🙂

mataharyy
29. mar 2012

@mm2008 Nesmíš to brát tak vědecky (což jestli je to tvé první dítě je pochopitelné 😉 ), oni to píšou tak krkolomně že podle návodu by jsi to připravovala dva dny a dítě ti do té doby vyhladoví... Takže normálně si vezmi patřičné množství převařené vody (podle toho kolik chceš kaše), která bude o něco teplejší do toho od oka dej tu kaši (záleží zda budeš chtít dávat do flašky, nebo krmit lžičkou) tak aby směs měla požadovanou hustotu, promíchej a hotovo 😎 Takhle jsem to dělala já oběma dětem (konkrétně s touhle kaší) a naučila jsem se to když jsem hlídala ségry které jsou jen o málo starší než mé děti, no a všechny čtyři děti žijí a nepozoruji na nich žádný neblahý vliv 😀 😎

hori
30. mar 2012

aj ja sypem do vopred zohriatej vody... 32 g si odvazim na kuchynskej digitalnej vahe, od oka nesypem, nemam odhad a pri viacerych kasach sa mi stalo, ze zhustli az tak cca 3 min po zamiesani, ked to nabobtnalo, tak to by som sypala zbytocne do aleluja...