Čím ochutiť ryžovú krupicu?

bzunnka
30. máj 2013

Ahojte...
Chcela by som sa opytat..kupila som pre krpca ryzovu krupicu od Nestle..ale zda sa mi taka nemastna-neslana...cim by som mohla ochutit? Urobila som ju v UM,ale zrejme to mliecko nam velmi nechuti. Urobila som ju na vode a pridala jablcka,to ako tak spapal..samotna krupica je taka divna🙂
Dakujem

mimikas
30. máj 2013

@bzunnka staci pridat ovocie a bude OK. Nic pridavat nemusis

andie25
30. máj 2013

@bzunnka no záleží aj od toho aky je krpec krpaty 😀 ked este len zacinas s prikrmom, tak vobec to netreba ochucovat, je to ryzova krupicka, takze to ma byt take ake to je 🙂 máš MM? To je sladke samo o sebe, takze mu to radšej zmiesaj s tým a nedala by som cez flasku ale lyzickou. Aj UM je sladke, takze to iste. Urcite nemusíš ochucovat jablkom ani ničím iným.

bzunnka
autor
30. máj 2013

Krpec ma 5 a pol mesiacov..u nas flaska ani cumel nehrozi..takze my papame od zaciatku iba lyzickou...nevie co ma s tym robit🙂MM uz nie je vela...zrejme mu nevonia ani UM...

andie25
30. máj 2013

@bzunnka no super, ja som dávala este s MM, toľko este vycedis 🙂 ale ak nie, skús v DM maju obilninovu kasu bez lepku a ta sa riedi pol na pol voda/mlieko. Teraz začínate?

jasminet
30. máj 2013

ja som tu ryzovu alebo kukuricnu krupicu od nestle pri malej robila do um a davala ako kasu s ovocim alebo ovoc. vyzivou. nic ine som do toho nedavala. preco aj? bola som rada, ze v tom nie je ziaden cukor ako v dalsich kasiach.

andie25
30. máj 2013

@bzunnka este som chcela, este aj kojis popritom? Ci uz ste na UM? Lebo ak chces prejst na UM tak by si nemala dávať este prikrmy, ono musi si zvyknúť malinky na jedno a potom druhe. Mozno aj preto mu to nechuti s UM.

bzunnka
autor
30. máj 2013

@jasminet samozrejme ani ja velmi cukor nechcem davat🙂tu vyzivu mozem skusit...mame domacu🙂takze sa nebojim,ze co v nej bude🙂

bzunnka
autor
30. máj 2013

@andie25 este aj kojime a pevne verim,ze sa UM vyhnem🙂lebo neviem ako by som mu ho davala..kedze flasa u nas nefunguje..a to ju skusam denno denne uz od marca...

andie25
30. máj 2013

@bzunnka skús mu dat poharik so sosacikom alebo z poharika 🙂 my sa tiez snažíme vyhnúť UM, dúfam ze sa to podari 🙂 držím prsty! V podstate od 6 mesiaca mozes pridávať do kase prevarene mlieko, ale pit az od roka.

bzunnka
autor
30. máj 2013

@andie25 a to prevarene mliecko uz by som mohla do viacerych pokrmov pridavat?

andie25
30. máj 2013

@bzunnka mozes, ale tak s rozumom 🙂 trebárs ráno do kase alebo cerealii ( my tu mame weetabix, neviem ci aj na SVK), trosku do prikrmu mozes dat. Ale hlavný zdroj mlieka si ty 🙂 Potom uz ked budete pekne papat zeleninku, ovocie, tak neskor mozes pridat plnotucny jogurt alebo fromage frais -neochutene najlepšie biele. Aby si maly nezvykol na cukor. To radšej uvar nejaké ovocne pyre a biely plnotucny jogurt s tým daj 🙂

lencika
31. máj 2013

ja som davala med a ovocie ktore bolo doma ale zbytocne som to neprehanala aby to nevyzeralo odpudivo