Čo dať 7 mesačnej dcére namiesto materského mlieka?

erienka
20. dec 2013

Ahojte, moja dcera ma uz skoro 7 mesiacov a stale ju kojim popri zavadzani prikrmov. Mlieko si vsak neodsavam, preto odkedy sa narodila, tak som sa od nej vzdialila maximalne na pol hodinu, aby som ju mohla nakojit vzdy, ked potrebuje. Kojim totiz na poziadanie. Tento pristup ma vsak uz zacina trochu obmedzovat. Napr. teraz som musela ist na urad, bola som tam dlhsie a cely cas som mala stresy, ze co bude muz robit s malou, ked sa vonku v kociku zobudi a bude hladna. Preto sa chcem spytat, ci jej mozem zacat robit napr. caje, ked ideme von alebo ked budem taku hodinku mimo, aby sa s tym upokojila, ked bude plakat. Alebo mam zacat odstriekavat? Odsavacku mlieka mam sice kupenu, ale este som ju nepouzila, kedze som citala, ze jej pouzivanie moze znizit tvorbu mlieka. Poradite mi? Dakujem

linda20111
20. dec 2013

Odsavanie mlieka nesposobi znizenie tvorby mlieka. Caj by si uz mala davat, kedze uz mate za sebou prve prikrmy. Mozes kupit napr. feniklovy ten mozu babatka uz od 1.tyzdna, ale su aj rozne medovkove, ovocne...

luba28
20. dec 2013

mozes cajik,...najlepsi je teekanne detsky caj,..jeden je od 3 mesiacov a druhy od 9 mesiacov a obsahuje vsetko potrebne a je chutovo mnam,mnam,... 🙂

andrea62
20. dec 2013

Čajík určite možes dávať, ja som taktiež malému davala feniklový alebo harmančekový , to su v tych tubách Hipp caje to su iba granulky a zalejes to vodou ,nemusis vyluhovat sacky 🙂 Dobre posobý aj na uvolnenie krčou v brušku 🙂

lauricka
20. dec 2013

ahojky, zda sa mi, ze uz je dost velka na to, aby nemusela jest kazdu pol hodinu...urcite ked ju nakrmis, kludne ju zvykaj, ze potom ma pauzu s jedenim, nech jej aspon vytravi 🙂 . Myslim, ze to mozno ani nie je o jedle ako o tom, ze je zvyknuta ta mat nonstop pri sebe... 🙂 Kojit na poziadanie je fajn pri malych babatkach, pri starsich uz nemusis tak horuckovito dodrziavat, neboj. Tvoj muz jej moze dat jest normalnu stravu, ktoru jej davas aj Ty, kludne jej moze dat cajik, vlastne by mala normalne aj pit. Ak nema problem s mliekom, mozes jej kupit tzv. Mlicko s kasi (jednorazove davky balene v malych krabickach)...to su tie robene mliecka zahustene kasickou a ochutene. Robi to Nestle alebo Sunarek....ryzove je uz od styroch mesiacov, niektore su od siestich....to ju zasyti, su v tom aj dake vitaminy. Ak jej to nerobi problem s travenim. No a naj je proste si odsat, ak si proti umelemu. V tom nevidim problem tiez. Inak, Sunarek ma chutne bio cajiky sackove...nasi ich maju radi.

sunsun
20. dec 2013

ja davam obycajnu cistu vodu.... a neboj sa, uz prichadza cas, ked v pohode odbehnes na par hodin a nechas muzovi pre malu prikrm...🙂

lorela
20. dec 2013

Keď už dcérka jedáva príkrmy, za tvojej neprítomnosti môže otecko dať nejaký nachystaný príkrm - normálne bábätkovské jedlo a v ňom viac vody, redšej konzistencie, tak bude mať zabezpečený prísun tekutín. Za týchto okolností dcérka vydrží 2 hodinky v kočíku 🙂 . Ak predsa doplniť tekutiny, tak čistou dojčenskou vodou, nemusí to byť stále čaj. Čaj by som starostlivo vyberala pre tak malé bábätko, nech je v ňom čo najmenej chémie a najviac prírody 😉. Určite nie granulovaný, opatrná by som bola aj voči ostatným komerčným produktom (napr. tým, kde výrobca čaju uvádza, že vhodný od narodenia 😀, pričom "vhodný" je akurát z pohľadu zisku z predaja).

etnatn
12. jún 2020

Ja kojim moju 7 mesacnu tiez na poziadanie, ale tiez treba mysliet na seba, inak sa zblaznis, ma.uz prikrmy, tak muzovi daj vyzivu, ta neuskodi, ja tak chodim tiez..nakojim, idem prec a keby daco ma vo forote...ja osobne mlieko neostriekavam a nenechavam vo flaske, lebo mala s tym ma problem, kazde dieta je ale ine, starsia bola presne tak isto kojena na poziadanie a jej bolo jedno z coho tecie...to som si isla ked mala 7 mes do BA na muzikal, joj to boli casy :D

lolazmola
12. jún 2020

Ja som tiez kojila na požiadanie vlastne ešte stále kojím ale 7 mesacne babo už nevyžaduje jest každú pol hodinu a asi keď mala dcéra asi cca 8 tak som si už dobehla aj na par hodín. Manžel mal pripravené mlieko co som zbierala po troske asi týždeň. Nakoniec ho ani nechcela dal jej kašu a dieťatko bolo spokojne napapkane čakala na mňa s plným bruškom. Teda sa neboj určite nepotrebuje každú pol hodinku mliečko. Priprav čajík, výživu ci kašu a mala bude ôk a aj ty