Čo dať ako náhradu za prsník, ak 8 mesačné bábo odmieta fľašu?

ziggina
24. nov 2012

Co dat papat ako nahradu za prsnik ak 8 mesacne babo odmieta flasu,ine ako materske mlieko a v noci vstava na kojenie aj kazdu hodinu?Prikrmujem ju riadne varenou stravou ale cicu proste musi mat cez den aj v noci skoro kazdu hodinu.Mam aj flase Tommee tippee ,papa aj z lyzicky ale proste potrebujem ju uz pomaly odstavovat od prsnika ,aby som mohla ist niekde aj bez nej .Skusala som uz rozne flase,rozne mliecka aj krupicky,kasicky ,pudingy a stale flasu neda do pusy,ale čajicek vypije.....radte,poradte,pomozte ,ved babatka mliecko potrebuju a lyzickovym systemom toho vela nenapije.Dakujem

xenicka13
24. nov 2012

kazdu hodinu, to si asi len cucne, potrebuje vediet, ze si pri nej, ked papa prikrmy, to nebude od hladu, ja by som zaviedla urcity rezim kojenia, aby si napr. z 5 kojeni denne, zostalo v 12.mesiaci len rano a vecer, ja som takto postupne odvykala

alena0305
24. nov 2012

@ziggina A skúšala si materské mlieko odstriekané cez fľašku? Čajík vypije z fľaše? - ak áno tak potom z fľaše by aj pilo ale chce len tvoje mliečko a nie iné. A to že sa v noci budí - nemusí byť od hladu. Iba sa chce uistiť, že mama je pri ňom aj v noci a zvlášť v 8 mesiaci začína separačná úzkosť - dieťa sa bojí, keď mama odchádza napr. z izby a chce byť stále s maminou. Napr. ja som kojila do 16 mesiacov ale syn mi potom pil len pred spaním a keď sa zobudil a od roka prespal celú noc a kolegyni sa dcéra budila do 2,5 roka aj 6krát v noci - a to nastúpila do práce keď mala 17 mesiacov a kojila ju do troch rokov. A keď vydržíš 2-3mesiace a spapá ti napr. jogurt, chlebík so syrom, puding alebo na večeru kašu tak mlieko nemusí vôbec piť. Treba si niekde pohľadať koľko tvrdého syra a jogurtu = namiesto akého množstva mlieka.Dokopy by to malo byť namiesto 500ml mlieka.

eeffka
24. nov 2012

@ziggina neporadim ti len ta polutujem a mozno sa aj daco poducim ja 🙂 j amam 9m, ziadna flasa a to som ich skusala pozehnane, len lyzicka a caj teraz uz pohar, ale v noci prisavnik. tiez mam dojem ze len potrebuje vediet ze som pri nej, sa pricucne a spi. My spime spolu takze ma to neobtazuje lebo sa pricucne a ja spim a ona tiez ale tiez by som sa rada dostala uz konecne niekam z domu po 21,00 aspon na 3hod, ale nehrozi, cez den sa da, lebo strava a to ju zaujima viac ale vecer mamickin ciciak , OMG. ani cumel nechce... a pit nepije len ma ozuzlava. a ked k nej isiel muz tak take nervy dostala ze bola 2hod hore 😀

angellinka
24. nov 2012

nechapem,ze flasu si ochotna ponuknut ale prsnik nie 😕 nie je od hladu,ale preto ze potrebuje vediet ci si pri nej,potrebuje mamu!!!!!prejde to,ako vsetko 😉 dopraj dcerke po com tuzi,je malicka 🙂

zuzikkaa
24. nov 2012

@ziggina ja ked som potrebovala oducit ok kojenia koli ATB tak mi maly tiez nechcel flasu ani za svet...no nasla som fintu 😀
ze normalne som vytiahla prsnik a maly sa uz uz docahoval ze ide chytit tak som mu supla flasku do pusy ale stale som sa mu o tvar opierala prsnikom a krasne papal cely cas co som brala lieky 🙂
chcem tym povedat ze sa to da,,mozno to este nejaky ten den potrva ale skus to a daj mu v noci iba dudel a myslim ze postupne si zvykne. este ma napadlo ze niektore maminy spominali ze babo bolo kludnejsie ak mu do postielky polozili aj nejake svoje (nosene) tricko 😅 ze babo stale citi pritomnost maminy a je kludne.hm?? 😉

ziggina
autor
27. nov 2012

Ahoj,ved ja ju nechcem odnaucit,ja ju chcem len naucit pit mliecko z flase.Skusala som ju aj oklamat akoze ju prikladam,no stale citila tu zmenu,neviem mozno je to aj koli tomu ,ze ona necumle ani dudlik.A samozrejme ze je premna to najkrajsie ked sa ku mne prituli a citim jej lasku a ja jej mozem dat tu moju,aj sa na nej obcas posmejem ,aake su babatka uzasne,no niekedy potrebujem ist so starsou dcerou k zubarovi,do banky ,na rodicovske a stale mam telefonaty,prid uz,mala sa neda utisit,ponahlaj sa a to nie som ani hodinu z domu.No aj tak vam dakujem za vase nazory ste zlate a vyskusala som doteraz uz asi vsetko .Majte sa papapa 🙂