Čo môže piť 6 mesačná dcérka v horúcich dňoch?

zuzu0608
5. máj 2012

Ahojte mamičky, dcérku zatiaľ ešte kojím. No posledné dni mi cez deň nechce vôbec piť z prsníka, dávam jej príkrmy (ráno kašu, obed mrkvička,večera kaša). Skúšam čaj ( bio detský bilinkový), ale ani ten nechce. Bojím sa, že bude dehydrovaná. V noci zas neni problím s dojčením...Viete mi poradiť čo s tým? Skúsiť iný čaj?
Ďakujem 🙂

kokorunecka
5. máj 2012

@zuzu0608 Alebo skús namiesto čaju len čistú vodu 🙂

magic08
5. máj 2012

davaj jej len cistu vodu... ja si myslim, ze dieta v jej veku nepotrebuje ziadne sladene caje ani ine sladene napoje... ako si ju naucis teraz, ponesie si to cely zivot... takze ja som za vodu, v pripade, ze prsnik bude aj nadalej odmietat pocas dna

salma22
5. máj 2012

a su aj dzusiky pre deti ,alebo vodu so sirupom su aj take co mozu aj deti

nivalis
5. máj 2012

Najlepsia je cista voda! 🙂 ja som obom drobcom od pol roka zacala davat vodicku /flaskovanu detsku/ a teraz nepotrebujeme ziadne sladke caje, dzusy ani sirupy 😉 je to zdrave a aj znacne usetris 😀 😀 😀

katren
5. máj 2012

urcite nie sladke dzusiky alebo sirupove vody...na to ma este casu habadej..... 🙄
nic nepokazis cistou vodickou, ta najlepsie uhasi smad 😉

katka1981
5. máj 2012

vodu ale MM

lubicakovac
5. máj 2012

my sme dávali prevarenú alebo dojčenskú

meryenes
5. máj 2012

Ahoj, v prvom rade by som sledovala precikané plienky, prípadne suchú pokožku, či nie je dehydrovaná. Možno jej tvoje mliečko stačí a nie je smädná. Možno ju príkrmy zasýtia a preto už od teba nechce mliečko. Polročnému bábätku by som určite nedávala nič sladené. Najlepšia je čistá voda ako ti radia aj ostatné mamičky.

eva76
5. máj 2012

slabý Feniklový čajík zarobený Luckou, alebo čistú ružovú Lucku

sirael
5. máj 2012

Ked nechce caj, tak urcite cistu vodu 🙂

zuzka1008
5. máj 2012

ked nech mliečko tak vodu

hajanka
5. máj 2012

ziaden caj, alebo sladene vody
okrem mliecka len cistu vodicku 😉

a2303
5. máj 2012

Určite len čistú vodu (napr. Lucku), ja som čaje a pod sladké veci nikdy nedávala, podľa mňa je to zbytočné a hlavne pre také malé bábo nezdravé. Dcérka má tri roky a je ochotná vypiť len vodu a mlieko, žiadne sladké čaje, džúsy, nič 😉 a som tomu veľmi rada 🙂

natalitimk
5. máj 2012

naša ma 9m.a len nedavno začala piť vodičku 😉 ,je len čisto kojena 🙂 samozrejme teraz už aj papa ale UM nedavame 🙂 ,tiež mala problem piť,fľašu nechce vôbec 😒 takže na začiatok som jej davala vodičku lyžicou 😉 😅 😅 a teraz pekne ťaha vodičku s pohara na slamku. 🙂

ladytt
5. máj 2012

vodičku najlepšie, aj my dávame popri kojení len vodičku. Sladké zbytočne netreba na to sa síce rýchlo naučí, ale už iba také bude vždy piť. Najzdravšia aj najlacnejšia je vodička 🙂

irriss
5. máj 2012

mlicko + vodicka

nicky182
5. máj 2012

staci vodicku dat z flasky, alebo na lyzicku ...ak nechce cistu, daj jej sunarek malinovy, to bola u nas vzdy tutovka 😀 kym ju kojis, nemusis sa bat, ze by bola dehydrovana 🙂

jaja28
5. máj 2012

vodicku, to je pre babatko to najlepsie 😉

ivett1
5. máj 2012

aj my sme pili mliečko a tiež sme prevárali Lucku-dojčenskú vodu 😉

jabera
5. máj 2012

ahoj, u nas fungovalo iba materske mlieko a voda... priznavam - normlana z vodovodu...

nadhera
5. máj 2012

cista voda - najprv sme H2O prevarali ale teraz bezne decka bez problemov piju cistu vodu a nemusia "sladoty" ale semtam doprajem bandosom a pridam do vody sirup,dzusik 🙂

monhla
5. máj 2012

čistá kojenecká voda je pre bábko najlepšia. A neboj ak nevipile veľa - ak kojíš, tak si maličká tekutiny doplní.

zuzanockamt
5. máj 2012

najlepsia je cista voda z vodovodu

modrofuzik11
5. máj 2012

caj, alebo voda z brity. mne osobne voda z vodovodu nechuti, tak ju nedavam ani detom.