Dávate bábätku mandlové mliečko?

petra8786
14. apr 2013

Ahojte zaujima ma ,či tu niekto davate ako prikrm miminku mandlove mliečko ja davam cca tyzden..velmi mu chuti,zarabam mu ho z mandlovej pasty...len chcem vediet Vaše skusenosti popripade,ako to chuti Vasim detom a či nemate negativne skusenosti...dakujem,....

adelajda2012
14. apr 2013

Ja som skusala malej dat,ked mala asi 8m,ale vobec ho nechcela. Musim skusit znovu, inspirovala si ma 🙂

alami
15. apr 2013

Ahoj. Bábätku mandlové mlieko nepatrí, je to to isté, akoby si mu dala zjesť mandle. Môže mu byť z toho ťažko a jednoducho,tak ako miminko nemá ešte papať mandle nemá ani piť mlieko vyrobené z mandlí. Ak nie je kojené tak si vyber vhodné detské mliečko 😉

saska.t
15. apr 2013

mandle su potencialny alergen,tak ako vsetky oriesky,takze pred 1. rokom by som nepodavala,reakcia nemusi byt pekna na pohlad a alergia by mohla pri tak nevyzretom organizme pretrvat cely zivot,tak naco riskovat???

anjelicek26
15. apr 2013

@petra8786 - myslim, ze @soldi syncek vyrastol na mandlovom/ovsenom mlieku a je zdravucky. Mandle nie su ziaden alergen a ani tazke na zaludok, samozrejme zalezi, v akom veku s tymto mliekom zacnes, odporuca sa po pol roku najskor...

soldi
15. apr 2013

@alami @saska.t baby, na co pisete, ked neviete? 😉
@petra8786 ahoj, mandlove mliecko je vhodne od pol roka. ked sa mi maly odstavil ako 9 mesacny, tak bol len na mandlovom, kedze kravske ani UM som mu davat nechcela. z rastlinnych mliek je do roka najvhodnejsie. potom mozes uz obmienat aj s ryzovym, ovsenym, spaldovym, pohankovym, atd...

ja som kupovala od eco milk, lebo z tej pasty sa mi zdalo prilis hrudkovite 😅

malemu chuti velmi, resp. chutilo, teraz uz mlieko nepije vobec 🙂
keby si chcela este nieco vediet, napis IP 🙂

katkaseiner
15. apr 2013

@soldi
este som o takom mliecku nepocula ale rozmyslam tiez co ked stratim mliecko. UM moja mala nemoze ani citit a kravske... no neviem. Mozes mi prosim prezradit kde ho kupujes? Prip. eshop. Dakujem

barbade
18. apr 2013

Baby kravske mlieko je potencialny alergen takisto, takze by som rozhodne netvrdila ,ze mandlove mlieko dietatku nepatri. Dieta nie je teliatko, takze ani kravske mliecko mu nepatri. Okrem toho kravske obsahuje kopec skodlivin, cholesterol, zahlienuje atd, atd...
Ja mandlove urcite skusim, po pol roku, len tak ako doplnok obcas, nakolko chcem kojit co najdlhsie, aspon rok a pol, ak to pojde, samozrejme.
Inak mam velmi rada aj ryzove mliecko, dostat v niektorych tescach, je v Bio kvalite, lahucke a dobre, jemne prirodne sladke, myslim ze bude super v lete od smadu 🙂

@katkaseiner - ja pijem mandlove mliecko ktore dostat v DM, neviem, kde kupuju baby to od Eco milk....to nepoznam.

zoelea
27. apr 2017

@soldi môžem napísať IP? 🙂