Do kedy ste dávali detské čaje?

miska333
2. dec 2010

myslim tie hipp, sunarek..... a co ste potom davali? klasicky granulovany caj alebo sirup....

cikyta
2. dec 2010

Máme 19 mesiacov a dávam stále granulované čaje. Ak je prechladnutá,dávam bilinkove pre deti a bežne granulované. Malej chutí ten na dobru noc.Sladke (ako ovocne granulované) velmi nie 😝

mamutka
2. dec 2010

nas mal vzdy rad len vodicku, teraz mu robim aj cajiky a dokedy - zatial neriesim, este dlho bude dieta, tie bylinkove mu robim, napr.popradsky pre deti a pod., neskor prejdeme na ovocne, zazvorovy a tak.
granulovane som nedavala, ked som si precitala zlozenie, pochopila som ze nerozumiem - ani ucebnica chemie by mi nestacila, tak som to capla naspat na regal a pri bylinkovom mi hned bolo jasne co je v nom 😀 syntetik sa este napcha v zivote dost 😒

bubba
2. dec 2010

no...šak si musí zvykať odmalička 😀

traktor
2. dec 2010

nas matko nepije caj vobec, odmieta ho...pije len mlieko, cistu vodu a obcas dzusik..

evkacka
2. dec 2010

len čistú vodu a teraz od roka a pol dávame len kvalitné sirupy parkrát za deň, nikdy nie po jedle alebo pred 🙂 alebo riedenú 100% šťavu 🙂

stvura
2. dec 2010

moj maly mi bylinkove caje vobec nepije, granulovane sme pili ovocne od jedneho roka, momentalne mu uz davam sackove detske, prisladim troska medom a sirupom (kupujem len klasicky husty sirup ako Yo, Szio a pod, tie nizkoenergeticke blbosti s farbivami nie). Obcasne vsak vypije i granulovany, lepsie su vsak sackove, jednak cena je lepsia a nie su sladene...

janka2732
3. dec 2010

Asi rok ma mala pila čajik taky hipp a potom normalny ovocny.

geegee
3. dec 2010

Tie granulovane caje som nedavala nikdy. Pouzivam bylinkove detske najcastejsie Leros. Doteraz ich ma rad aj starsi, 4 rocny syn. Mensi 2 rocny pije zasadne len neochutene bylinkace a cistu vodu. Ine odmieta 😀

veronika81
3. dec 2010

môj malý od cca. 9 mesiacov pije čistú vodu (dovtedy iba MM), čaje som mu začala dávať až teraz (20 mesiacov) a kupujem detský bylinkový alebo ovocný Leros, granulovaný nikdy nemal. Ale aj tak prevažnú časť tekutín tvorí čistá voda.

berika
9. dec 2010

Moja dcérka priam zbožňovala detské čaje asi tak do 2 rokov, potom sa nejako sama odstavila, prestalo jej to chutiť. Odvtedy pije viac mlieka, občas džúsik, občas vodu z vodovodu so sirupom, alebo klasický ovocný čaj. Čistä vodu nemá rada, aj keď som často skúšala, a nemá rada bublinky ani len na ochutnanie

evickapooh
9. dec 2010

d 1roku potom sirup bez sladidiel

adrikat
9. dec 2010

my tiez len detske bylinkove caje a sem tam uz dam aj ovocny ale bez cukru.granulovane by som nikdy ani nedala,je to ale kazdeho osobny nazor.

mia1111
9. dec 2010

No, náš drobec najskôr pil len vodičku (od 6.mesiacov, dovtedy len m.mlieko), potom asi od 8.mesiacov ovocný čaj Megafyt, to som mu urobila slabulinký odvar, doteraz mu dávam tieto čajíky, nesladím vôbec ničím, sú určené pre deti od 6mesiacov. A sú výborné, určite mu ich budem dávať naďalej, každý deň mu nachystám veľkú flašu čajíku a malú čistej vody, pije na striedačku to, čo mu práve chutí, večer ostane trošku z každého 😀 . Granulované som ani neskúšala.

22mamina
10. dec 2010

drobec ma 15 mesiacov, pije bylinkove aj ovocne detske caje, ale uz mu sem tam uvarim aj normalny ovocny cajik, ako nam, ale bez cukru a asi raz za tyzden dostane aj 100% jablkovu stavu, ale riedim mu ju este vodou 🙂 neucim ho na sladke

ivett1
10. dec 2010

dcérka pila do jedného roka vodu, detský čaj ovocný a na spánok Megafyt...a niekedy aj granulový hipp (iné granulové som ani neskúšala), neskôr riedené džúsiky (podľa jej chuti 🙂 a mojej snahy o čo najmenej "umelín" 😉 ) a synček pije vodu a ...len vodu? (čaje mu nechutia, ani sladké, ani nesladené...resp. asi som ešte nenašla ten správny?)...sem tam ochutná sestričke z pohárika, čo to má za dobrôtku🙂..takže predsa len pije niečo iné okrem vody - aj riedený "dusisek" 🙂
našťastie, zatiaľ nie sú moc na sladké...

zuzkat1
10. dec 2010

moja bude mat o par dni 11 mesiacov a nepije ani vodu ani caj.... kojim... myslim ze potom budem davat vodu na caj ma casu dost najma na tie sladke granulovane... ked caj tak iste len klasicky sypany alebo porcovany bez cukru a neviem dokedy ale myslim ze tie caje su dobre a netreba davat nezdravy ovocny.. detske v pohode aj do 5-6 rokov... uz teraz mam kupene ale nedala som jej, tak to pije manzel🙂 a chutia mu...

njonja
10. dec 2010

moj ma 10 mesiacov,pije vodu a sackovy caj ( bez cukru). Nemam v plane mu najblizsie roky davat ani nic ine. Mozno trosku dzusu sem-tam, ale nie od smädu, len koli vitaminom.

olifcek
10. dec 2010

my pijeme mm, raz za mesiac dam stavicku, len na ozivenie, dala som zatial 2x. planujem kojit minimalne dva roky, ak sa podari viac, len super, s vodickou, ziadnymi somarinami, zacnem asi v auguste, ak bude moc teplo a ak nebude stacit mm, co tento rok plne stacilo 😉

vodnarka1980
4. feb 2011

🙂 my pijeme raz vodičku raz čajík granulovaný ale ideme prejsť na sáčkové čajíky a budeme preferovať nadalej čistu vodičku ta je najlepšie 😉

kalifa28
4. feb 2011

otazka o cajoch a bum zase cecušky 🙂) no , ale spat k teme cajov...my stále detsky, sypaný bez cukru

raa2
4. feb 2011

ja som akurat o tom rozmyslala, ze sa opytam doktorky ako pojdem, ci mu mozem urobit slabsi ovocny caj, lebo uz ma nebavi mu robit 3-4 krat za den ten isty druh caj, ved uz aj jemu musi ist hore krkom...

peepka
4. feb 2011

detom vobec ziadne caje nedavam. A pre babatka to by vobec nemali ziadne caje pit 😉

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-...

barca25
4. feb 2011

no granulovany nikdy-podla mna umeliny...pijeme ovocne,bylinkove v sackoch / sypane a dzusik ale nie 100% riedim ho vodou🙂 nakolko ho vypije ajajaj🙂) a cistu vodicku sem tam