Dokedy ste deťom mixovali jedlo?

10. máj 2021

Ahojte, moj mali bude mat za 5 dni rok a stale mu musim mixovat 😩
Teda nie uplne vsetko. Ale napr.urobim mu maso na zelenine, zeleninu musim zmixovat a masko nakrajam na malinke kusky a k tomu pyre a to musim tiez zmixovat. Samotne cestoviny, penne napr.ked je samotne, tak nema problem. Akonahle je to v prikrme, tak ho napina a ani za svet. Ryza detto. Pokial je uplne samotna, tak spapa. V prikrme musi byt mixnuta. Chrumky zje bez problemov. Banan tiez pucim len, ale hruska a jablko musia byt pomixovane a nie postruhane ... atd 🤷‍♀️
Akonahle som skusala to len pucit, odmietal mi cokolvek zjest 🤨

didi2102
10. máj 2021

Naša pediatrická mi povedala že mixovala do roka a pol a deti sú ok 😄😄 moja má teraz 1r 2m a.postupne pomaly jej dávame našu stravu takže jej chuti viac a zje aj mini kúsky,ja som začala vývarom s.vistou cestovinou,niečo mini ako písmenká,tarhoňa malé rezanky,ponúkajú piškóty chrumky,hlavne je že nie prehĺtať

panelacikova
10. máj 2021

do 18 mesiacov, takmer do 24. u nás to bola nevyhnutnosť... moja sa mi z "kúskov" takmer vždy povracala, prípadne sa nimi pridusila.. väčšinou to prvé :( mixovanú stravu jedla bez problémov. čokoľvek 🙂

liz_lemon
10. máj 2021

ja som mixovala tiez nejako +- 2 rokov, syn ma takmer 9 rokov, nezanechalo to na nom ziadne nasledky 😂

dskjhfdlkdjhl
10. máj 2021

Tiez som dlho mixovala a obe deti su v poriadku. Niekto nepotrebuje vobec, niekto dlho, lebo nie sme vsetci rovnaki.

siska53
10. máj 2021

No .malemu dlhsie, aj do roka a pol. Malej len do roka, lebo ona chcela, aby jej jedlo vyzeralo uplne ako nase, inak to nechcela. Ale bolo to tazke, lebo ona mala do 16m.len 1 zub! A najma maso jej neslo pozut.
Obe decka mali neskoro zuby a sli im.pomaly..

nika23t
10. máj 2021

Mladšej dcére necelý rok, ale staršia bola tvrdší oriešok... To som dlho mixovala, inak by nezjedla nič. Možno aj viac ako rok a pol mala, keď sme fakt pomaly, pomaličky prešli na úplne najemno sekane. Dovtedy len mixované. Ale ako píšeš. Napr. Kúsok chleba, chrumku, kúsok brokolice zjedla, ak mala naozaj že dobrú chvíľu. Ale to bolo výnimočné... Netráp sa, robíš maximum, malý je napapany a to je hlavne 😊

autor
10. máj 2021

Dakujem dievcata🙏 Lebo pri prvom to tiez islo pomaly, ale myslim, ze od roku papal kusky. A tento maly tvrdohlavec ani za ten svet. A bala som sa, ze som sama, co decku tak dlho mixuje 🤣😅

asia83
10. máj 2021

Nikdy. Syn mi to nechcel jest, dcéra žiadne príkrmy. Synovi som pekne jedlo na maličké kúsky pokrájala, tak jedol od začiatku.

miriamik77
10. máj 2021

Ja skoro do roka, potom prišlo obdobie, že chcel všetko jesť rukami

patka06
10. máj 2021

Nikdy som nemixovala, len roztlačila vidličkou, najprv viac, takmer na kašu a postupne menej a menej.

hennyinnsbruck
10. máj 2021

Ani som nezačala.. Načo. Pucila som vidličkou.

tosomja
10. máj 2021

Okrem mäsa som nemixovala, len pucila vidličkou. Ale treba to úplne rozvarit, nech sa na jazyku rozplýva.
Postupne som nechávala väčšie kúsky. Má rok a dva mesiace a už zje aj melón , ale musím mu hovoriť, aby kusal, lebo zvykne ešte hltat.

zuvelyn
10. máj 2021

tiez som nemixovala, iba maso zo zaciatku. Ma rok a je kusky, kasoidne nezje vobec nic.

felicita027
10. máj 2021

Tak isto som pri všetkých mixovala do takého roka a pol ale len obedy ovocie len na malé kúsky a chlieb tiež na kocky 🙂

ivangeline
10. máj 2021

Do 7m? Ked sa rozpapala..tak som uz len pucila...Ma rok a 3m a je vsetko ako je..i ked mensie kusky..

ecko80
10. máj 2021

Synovi som mixovala do roka a pol, z kuskov ho napinalo dovtedy. Nemam ale pocit, ze vy ho to v nejakom smere poznacilo. Odvtedy jedol normalne. Dcera ma teraz 13 mesiacov a papa uz aj nemixovane, nanajvys popucene.

elizabet173
10. máj 2021

nikdy som nemixovala, roztlačila som vidličkou na kašu, postupne som nechávala väčšie kúsky.

makova333
10. máj 2021

nikdy som nemixovala, ani jednemu dietatu. Uvarila, popucila vidlickou a hotofson 🙂

andreatytler
10. máj 2021

Nas ma 17 mesiacov a zeleninu a niektore masko stale mixujem, lebo ak mu dam kusky mrvy, tak spapa 3, ale ak mu mrkvu pomixujem tak spapa aj 10 lyziciek. Kura spapa aj kusky ale ine maso nechce. Ovocie spapa akekolvek.
Ja budem mixovat tak dlho ako treba, aby som do neho dostala tu zeleninu a masko.
Ak spapa suchu ryzu a kusky masa, tak mu to kludne daj na tanierik, nech sa sam krmi a pomedzi to my davaj lyzickou, ten pomixovany zeleninovy prikrm.

ptmt1011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gionella
10. máj 2021

Moji majú 8 rokov a dodnes napríklad jablko len pomixovane, polievky zeleninové zjedia cely tanier ale pomixovana na hladko musí byt ... ak sú v jogurty kúsky ovocia tiež ich napína .... koláče ovocné ani nezjedia kvôli kúskom... nechápem ale od malička boli tak že z kúskov ich hneď naplo ... a to som skúšala od roka a pol nemixovat vôbec ale no nefungovalo to u nich ... celkovo celé roky boli jedaci slabí a jeden dodnes je ...

makova333
11. máj 2021

@gionella v roku a pol mali uz vypestovany navyk, keby si im nikdy nemixovala kusky by im nevadili.

elizabet173
11. máj 2021

@gionella pred rokmi, keď nebol v domácnostiach bežný mixér, by zomreli od hladu?Určite nie, postupne by si zvykli. Len prečo by to robili, keď vycítili tvoj strach z toho, že nič nezjedia a radšej im to mixneš. Aj ja som bola veľmi slabým jedákom, do šesť rokov jedináčik, jediná vnučka, no ani mamu ani babku nenapadlo, aby mi mixér vôbec vyťahovali. Normálne som prežila. Ako si urobíš, tak máš.

gionella
11. máj 2021

@elizabet173 @makova333 ale veď ja sa prinajmenšom nesťažujem.Píšem to preto že deti aj ľudia sú rôzni. Niekto má divne zvyky a chute na cely život iný nie. Niečo sa dá ovplyvniť a niečo nie . Ja od malička nejem maso. Vy môžete trvať na tom že je to chyba mojej mamy. Ja vravím že sa mohla aj poskladať keďže dodnes má z chute aj štruktúry masa napína. Nijako mi to život neovplyvňuje. A keby som si mala vybrať či moje deti budú mat nechuť k polievke ako polovica ich triedy alebo zjedia zeleniny od cvikly po brokolicu za týždeň na kilá akurát že mixnute v polievke alebo omáčke hádajte čo si vyberiem. Takze vôbec sa nesťažujem a do témy píšem len preto že proste neexistuje tabuľkové riešenie na mixovanie male kúsky veľké kúsky... niektoré deti nemajú problém najmenší iné si môžu niesť odpor k niektorým druhom a úpravám jedál
Do dospelosti. Hlavne že sme zdravi nie ?

elizabet173
11. máj 2021

@gionella to, že nemixuješ absolútne nemusí znamenať, že dieťaťu vytvoríš odpor k nejakému jedlu. A zase ja rešpektujem, že aj dieťa môže nejaké jedlo neznášať, tak, ako ho neznášam ja. Jasné, že nie každé druhé. Ako som písala, ako si urobíš, tak máš. Ak si spokojná, je to v poriadku, ja som tiež spokojná, moje dieťa jedlo okrem rizota, ktoré mu pripadalo ako pomyje úplne všetko a zeleninu v akejkoľvek podobe. Vôbec nie je pravdou, že polovica triedy nezje polievku preto, lebo ju doma nemalo mixovanú. V škôlke ju deti nezjedia len výnimočne, polievky milujú, v škole už zrejme len vymýšľajú, neje sused, nebudem sa s polievkou zdržiavať ani ja, chcem byť štíhla, polievku si nedám a podobné somariny. Keby nemal každý školák eurá, za ktoré si kúpi v školskom bufete to, na čo má chuť, zjedol by aj polievku.

kikaaa444
11. máj 2021

Aj ja musím mixovat a nása bude mat rok 🙂 baby rovno dajte typy čo take môžem uvariť skoro ročnej ?? Ja mám pocit že dookola to iste dávam

autor
11. máj 2021

@kikaaa444 ja uz tiez mam pocit, ze stale robim to iste 🙈

lienka811
21. máj 2023

.