Dvojročný odmieta varenú stravu

sofi639
10. jan 2021

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu, skúsenosti... Môj 2 ročný syn odmieta varenú stravu. Trvá to už mesiac. Dovtedy jedol normálne, všetko čo som mu uvarila. Každý deň polievka, zelenina, omáčky.. a teraz jedine uvarené čo zje sú cestoviny s grankom. Chuť do jedla má, lebo ostatné ako napr.kolac, pečivo,jogurt,ovsenu kašu, ovocie, prednidavky, piskoty...zje, ale tu varenú stravu odmieta. Za ten mesiac zjedol 3x polievku. Ponúkam mu stále, aj nechám na stole, že keď bude hladný dá si sám, aj nasilu som skúšala ale jeho z toho napína. Neviem, či ho mam nechať tak, alebo čo robiť.
Ďakujem za každú radu

nela6
10. jan 2021

@sofi639 nuz, vyzera to, ze preferuje sladke...ja osobne som kvoli tomu este nedala, lebo ma dva roky a pol, a pokial nebude normalne jest nesladke, tak ja nedam 🙂

dzulli1980
10. jan 2021

Nenúť ho, daj mu, čo chce ... je to len obdobie ... za chvíľku to prejde ... píšem z vlastnej skúsenosti 🙂

sofi639
autor
10. jan 2021

@dzulli1980 a ako dlho to trvalo u vás? Keď ja mu veľakrát ani nedám to pečivo, alebo jogurt... Ale keď vidím.ako plače, a pýta si papať. A z toho uvareného ho napína, tak mu to nakoniec dám. Nepomáha ani nechať vyhladovať, proste tu polievku si nedá. Každopádne ďakujem za povzbudenie, budem v to dúfať 🙂

dzulli1980
10. jan 2021

Niekedy týždeň, niekedy viac ... vieš, ja to nejako neriešim ... čo dcéra chce, jej dám (okrem sladkostí, čipsov, to samozrejme s mierou a len vtedy, keď sa predtým normálne naje) ... pre mňa je dôležité, že sa neje ... a je mi jedno, či suché, či varené, hlavne, že sa naje
@sofi639

sofi639
autor
10. jan 2021

@dzulli1980 manžel mi hovorí to isté. Že to nemám riešiť, nechať ho, dať mu čo mu chuti a on zasa začne papať. To len ja stresujem a bojím sa, aby mu nič nechýbalo... No asi to treba len nejako prežiť. Ďakujem pekne, trochu si ma ukludnila 🙂

dzulli1980
10. jan 2021

@sofi639 Nerieš to, nestresuj sa ... čo chce, to mu daj ... dôležité je, aby jedol ... či suché, či varené, hlavne, že sa napapá ... ja som stará, ale keby som nemala rodinu a nemusela variť, kľudne by mi celý život stačila suchá strava (kým som bola slobodná, vôbec som si pre seba nevarila a som zdravá, nemám žiadne zdravotné problémy 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzulli1980
10. jan 2021

@elizabet173 Vieš čo, ja som mala s dcérou odmalička strašné problémy s jedením ... dávala som jej to čo chcela ... tiež som trvala na tom, že minimálne raz denné varené ... zbytočné trápenie, plakala, zvracala, dusila sa z toho ... nakoniec som to vzdala, či suché, či varené, dám jej, čo chce ... a je zdravá, výsledky krvi má ukážkové ... a keď mi pediatrička povedala, že jej mám dať to, čo jej chutí, viac neriešim ... stálo ma to strašnú kopu nervov ... má obdobia, keď vkuse mesiac chce na večeru palacinky, dám jej ... keď chce mesiac v kuse na večeru, obložený chlebík, urobím jej.

sofi639
autor
10. jan 2021

@elizabet173 áno. Za ten mesiac čo sa 3 x najedol to bola tekvicová krémová. Zjedol. Tak ďalši den som spravila porovú krémovú, ktorú mal predtým veľmi rád. Nechcel. Potom vývar, zeleninovú, mliekovu... Zasa tekvicovu. A nič. Ani zemiakovú kašu, ryžu. Mäso vôbec..

sofi639
autor
10. jan 2021

@dzulli1980 nechám to teda tak, budem mu ponúkať, ale keď nebude chcieť nebudem.ho nútiť. Snáď to rýchlo prejde. Ešte raz ďakujem 🙂

andreatytler
11. jan 2021

@sofi639 Ponukaj mu tu tekvicu ak ju zjedol. Polievku, privarok, pecenu tekvicu. Alebo akukolvek inu zeleninu co zje... aj keby jedol cely tyzden to iste, aspon kusok varenej zeleniny zje.
Ak ma rad cestoviny, ponukaj cestoviny, Skus syry, vajicko aby si nahradila chybajuce masove bielkoviny. Alebo skus zeleninu surovu... tiez daj do ruky nech si zuje. Nas papal pekne uvarene pomixovane ovocie s ovsenou kasou kazdy vecer. Bolo to jeho oblubene. Potom sa zatal. Skusila som porajbat surove jablko s kasou a to zlupol hned. Myslim ze tvoj ma stale dost pestru stravu...
Nenutila by som a nenechala ho hladovat... ale viem ako sa citis... niekedy mam aj ja 100 chuti povedat ze nedostanes nic ine dokial nezjes toto...

andreatytler
11. jan 2021

@dzulli1980 ked citm o tom ako ti poradil lekar som si spomenula ze ja ked som bola mala, urcitu dobu som nechcela nic jest, len popucene surove paradajky. Mama bola z toho na prasky a lekar jej povedal: Ked chce paradajky, daj jej paradajky.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz