Fľaša Avent Natural 260 ml

uzanka16
18. dec 2015

prisla mi zasielka flasiek avent natural co je cumel ako prsnik, ked som si objednavala pisali tam ze flaska ma novorodenecky cumlik takze ja automaticky objednala ze to je pre novorodenca a teraz ked som kukla na krabicke je 1m +, mozem teda tu flasku pouzit pri narodeni na krmenie ci nie? Lebo to vyzera tak ze az od 1. mesiaca, mam este 1 flasu z aventu a tam pisu 0m +. Som teraz z toho nestastna co robit, v podstate som zle flasky objednala. ☹

maslenka47
18. dec 2015

@uzanka16 cumle a flase mas kupovat az potom, co si ich odskusas na dietati. Aspon teda vo "velkom". Pretoze takto sa ti kludne moze stat, ze ti ten cumel dieta nezoberie ani v pol roku. Syn s avent cumlami nemal ziaden problem, dokonca tie ich odporucania predbiehal. Dcere s avent cumlom este v druhom mesiaci polka mlieka tiekla po tvari .. a pouzivame MAM cumle.

Takze, pokial neplanujes kojit, je v zasade jedno, aky das dietatu cumel. Ak bude prietok moc velky, alebo tvar zly, tak je jendo, ze je to 0m+.

V kazdom pripade drzim palce, aby sa tvoje dieta dozilo viac, ako 1 mesiac a mohla si vyuzit aj tie "zle" flase. Do jedneho mesiaca ti staci jedna mala flaska, aj ked by malo byt dieta cisto na flasi.

uzanka16
autor
18. dec 2015

@maslenka47 dakujem za radu, preto som kupovala flasky, lebo nemozem kojit kvoli liekom uz su overene ze sa s nimi nesmie kojit, mam to aj potvrdene lekarmi atd. takze ide byt na kupnom mliecku.

lajlilinka
18. dec 2015

@uzanka16 nemusíš sa ospravedlňovať a vysvetľovať prečo kojit nebudeš 😉 ale priprav sa, že ti tu bude x dokonalych mám vykrikovať, že kojit sa dá aj s liekmi a pod... No lebo Mamila...

Relatívne budeš v podstate potrebovať x cumlov... Teda ten 1+ vyuzijes tiež ako aj ten 0...
My máme Avent natural tiež, mám postupne kúpené všetky cumle... Takže neboj, nekupovala si zbytocne 😉

uzanka16
autor
18. dec 2015

@lajlilinka dakujem, takze dobre su tie flasticky

aniko85
18. dec 2015

Ono je to tak ze flasky 125 ml maju cumel 1tku 0m+ a flasky 260 ml maju cumel 2jku,1m+.na zaciatku stacia aj tie mensie flasky pretoze babo pije len malo mlie ka 30-60 ml.moj syn pil 90 ml vody plus nutrilon este aj vtedy ked mal vyse roka...takze pre mna boli male flasky prakticke...ono sama budes vidiet kedy vymenit na dvojku cumel ale ak si dobre pamatam tam mi sme ezte ako troj mesacny pouziva!y 0 m+ lebo pri vacsom cumli mu tiekto mliecko von ustami....netreba to unahlit...trojku cumel sme mali cca ako rocny...stvorku cumel ako dvojrocny...ale zalezi aj od dietata ako rychlo saje a prehlta....dokonca som cumle cislo 2,3 dokupovavala ked sa nam opotrebovali....vyuzijes aj vacsie flasky...toho sa bat vobec nemusis...

sardinka335
18. dec 2015

@uzanka16 tvoje dieťa sa naučí piť z takej flaše aku mu dáš. Ved ziadne cumle ani flaše nepozná - pozná len pocit hladu a nespokojnosti. Aj z flaše sa musí naučiť piť, aj keby to spočiatku nešlo tak treba davať a zvykne si. Tie flašky su dobré - čo riešiš? 0m ma prietok taky isty ako 1m nie?
TO či kojiť budeš alebo nie je tvoja vec - podla mamily sa kojiť da na kazdom lieku a ver tomu ze ta tu o tom začne ,,laktačna liga presviedčať,, ak na tuto temu narazi...kojenie nie je povinnosť tak to nerieš. Ale či kojiť chceš a či nie mlieko ti nabehne...takze si to porieš s gynekologom nech ti da niečo na zastavenie (Dostinex, Parlodell) lebo potom to trva nejaku dobu kym to mlieko zmizne, treba to odsavať atd...
Ja som si doniesla do porodnice malu flašku NUK, Nutrilon, detsku vodu a kanvicu..potom sa mi flaša NUk nepačila koli nejakej prkotine tak som kupila 1 MAM sklenenu flašu a pije z nej do dnes, bez problémov,

aniko85
18. dec 2015

Podla mna si dokup uz len cumle 0m+...a tie budes pouzivat na zaciatok. Poxla mna ak krmis kazde tri hodiny je dobre mat aspon 4 flasky....ak ne hces non-stop umyvat flasky aj o polnoci

aniko85
18. dec 2015

Napr na stranke www.feedo.sk maju casto akcie na avent flasky a aj cumle...minule som kupovala flasku avent classic malu za 6,60 eur plus dalsia rovnaka flaska bola zadarmo...treba to sledovat takze 6,60 eur je podla mna supercena za dve flasky

uzanka16
autor
18. dec 2015

@sardinka335 uz o mne vedia ze mam papier, ze nesmiem kojit, potom na prijme ho mam ukazat a budu mi zastavovat tvorbu mliecka aby sa mi prsniky nezapalili.

seahorse27
18. dec 2015

Flasky sa pouzivaju stale tie iste (takze si nekupila zle flase 🙂 ). len velkost cumlov sa meni. Na zaciatok treba 0+, potom 1+ atd. Cumle vyuzijes neskor, nateraz si dokup viacej tych 0+.

sardinka335
18. dec 2015

Netreba ti viac ako 1 cumel velkosti 0plus!!! 1 stačí!! ved to vyvaríš v priapde potreby, nekupuj nič navyše, nevyužiješ to, ved to dieťa nema zuby ze by to rozkusalo.
Ja som z kazdeho cumla na flašu mala 1 kus - Jednotka prietok a potom 1ks 2 prietok atd......ak by som potrebovala tak DMku mam čo kamenom dohodim. Novorodenec potrebuje 1 flašu - aku si kupiš taku maš, to je uplne subjektívne - nedam za avent 17 euro 1 sklenena flaša...(ja som chcela sklenenu) a 1 dudel na flašu max 2 aj to je podla mna zbytočné....ja som dudle ani nevyvarala - obarila vrelou vodou v miske a vyvarila ked ma napadlo - hned od narodenia. Daj na mna - ja som skúsená flaškárka.... 🙂 🙂 🙂A načo ti je cumel ako prsník ked nebudeš kojiť??? Je to uplne jedno kedze nebudeš kombinovať kojenie a dokrm - v tom pripade to chapem, mam kamošku čo koji a dokrmuje - niektore deti flašku toleruju a prsnik neodmietaju - je to individuálne.

seahorse27
18. dec 2015

Ja som zasa mala viac flasiek aj cumlov, pretoze sa mi nechcelo stale umyvat a sterilizovat. Proste som to rano vsetko komplet umyla, hodila do sterilizatora a bolo. Neviem si predstavit, ze by som v noci este umyvala a vyvarala flasu a cumel, aby o 3 hodiny bolo vsetko pripravene na pouzitie 😕

sardinka335
18. dec 2015

@seahorse27 vyvarať nič netreba...stačí vrela voda v termoske. Naliať vrelu vodu, zatrepať, vyliať a hotovo, moze sa liať Lucka a z davkovača nasypať Nutrilon - cela priparava cca 2 min...ani to nie.. ked sa mi chcelo cez den, že som sa motala v kuchyni ,tak šup do hrnca, zaliat vrelou vodou z konvice - chvilu prevariť a vyriešene.
Ale kazdemu ,,jak je libo,, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

seahorse27
18. dec 2015

@sardinka335 Tiez som to obcas skusala s tou vriacou vodou, ale iba som sa dopalila, ked som cumle prelievala :D Takze pre tie menej zrucne odporucam ten moj sposob 😉

8291
19. dec 2015

@sardinka335 uplne s tebou suhlasim,ale ja som zasa vyvarala😁.vecer ked mala zaspala dala na sporak 10l hrniec a vsetko ,flaše,sumle,hrkalky,hryzatka...proste vsetko co sa ocopavalo a dali vyvarat som tam naraz šupla 1x do tyždna.a cumle na flašu aj2-3x do tyzdna zaliala do misky vriacou vodou z kanvice.ked som jednej mojej kamoske rozpravala ako to robím,tak ma nechapala ze ved je to fuuuuj,😁,to musí ist do sterilizátora.😞 ved v tom hrnci sa kadečo varilo😜

sardinka335
19. dec 2015

@8291 ked som mala 1 dieťa aj ja som vyvarala a upratovala 3-4 hodiny denne....pri treťom neriešim nič čo netreba 😀 😀 😀 a ver tomu, že sa nezastastavim.Denne od znova - variť, prať, upratovať mozem do omdletia.. 🙂 🙂

8291
19. dec 2015

@sardinka335 tak to ti verim.ja mam zatial jedno ale mam pocit že upratovanie nemá žiadny význam😖

zdenda86
19. dec 2015

my sme mali tiez avent natural sklenennu.najskor mensiu a ked podrastla tak vacsiu.pije z nej dodnes a to ma 3 roky za chvilu.odporucam kupit najskor mensiu nakolko na zaciatok budes zarabat menej mliecka a zbytocne je ta velka.kedze je sklenenna,tak je tazsia ako plastova a preto je lepsia ta mensia,lebo take malinke deticky piju pomaly.pisem z vlastnej skusenosti.dokup este cumel 0mesiacov na zaciatok.ja som tiez nekojila a vybrala som tiez tuto flasku.nie vzdy je kojenie mozne a chvile s babom si mozes uzivat aj pri krmeni z flase.